Tyrimas: vyrai vilios moteris česnako aromatu?

Česnakas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-12 21:00
Tai skamba visiškai neįtikinamai – kas norėtų keliauti į pasimatymą su vyruku, kuris ką tik sušlamštė česnako galvą?

Sutikite, daugeliui česnako kvapas būtų tas, nuo kurio jie bėgtų it nuo velnio. O štai mokslininkai siūlo neskubėti. Tikinama, kad moterims kur kas labiau patinka vyrų, valgiusių česnaką, prakaito kvapas. Kodėl? Manoma, kad tai susiję su tuo, kad vyriškosios lyties atstovas gali pasigirti stipria ir tvirta sveikata.

Česnakas jau nuo seniausių laikų vertinamas kaip kovojantis su virusais, grybeliais, padedantis išvengti peršalimo, netgi mažinantis kraujo spaudimą, saugantis nuo vėžio. Nejau dar jam teks ir moteris viliojančio aromato prizas?

Taip pat skaitykite: Iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė: „Esu stora, ir tai puiku!“

Stirlingo universiteto Škotijoje ir Charleso universiteto Čekijoje mokslininkai sako, kad tai gali būti susiję ir su tuo, kad česnakas prakaito kvapą paverčia saldesniu, mat naikina blogąsias bakterijas, kurios gali sukelti nemalonų prakaito kvapą: „Burnos kvapas tikrai vaidina lemiamą vaidmenį socialiniuose santykiuose, tačiau prakaito kvapas yra ne ką mažiau svarbus faktorius, veikiantis intymią sritį“, – rašoma Appetite žurnale.

„Mūsų rezultatai atskleidžia, kad česnakas gali pozityviai veikti kūno kvapą ir net sukelti malonumą dėl, manoma, tam tikro poveikio sveikatai, kadangi česnakas veikia antibakteriškai, jame gausu antioksidantų.

Žvelgdami iš evoliucinės perspektyvos pastebėsime ir tai, kad nuo mitybos priklausantis kvapas atliko tam tikrą vaidmenį seksualinėje atrankoje. Ir nors individų burnos kvapas prisivalgius česnakų veikia neigiamai, tačiau to negalima pasakyti apie kūno kvapą“, – tikina mokslininkai.

Tyrimo metu 42 vyrai pasirinktinai valgė česnakus, vartojo česnakų kapsules arba visai nevalgė česnako ir 12 valandų pažastyse nešiojo prakaitą ir kvapus sugeriančią medžiagą.

Vėliau 82 moterys turėjo atlikti kitą vaidmenį – pauostyti ir pasakyti savo nuomonę apie vyro prakaito kvapą, t. y. ar jis malonus, intensyvus, patrauklus, vyriškas.

Koks rezultatas? Moterys tikino, kad kvapas buvo „žymiai patrauklesnis ir mažiau intensyvesnis“ tų, kurie valgė česnakus ar jų kapsules nei tų, kurie česnako atsisakė.

Taip pat skaitykite: Eidminas Zaksas: 9 žingsniai, kaip tapti vyru, kuris atkreiptų moters dėmesį

Tačiau tam, kad pasiektumėte tokį efektą, česnako turėsite sukrimsti išties nemažai. Štai tie, kurie valgė 6 g česnako, t. y. apytiksliai 2 skilteles su duona ir sūriu, prakaito kvapu nesiskyrė nuo tų, kurie rinkosi tik duoną ir sūrį.

Štai padvigubinus dozę, suvalgius 12 g česnako, prakaito aromatas pasikeitė į tą, kurį moteris įvertino kaip patrauklų ir seksualų. Tas pats galiojo ir tiems, kurie vartojo česnakų kapsules.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai