Tyrimas parodė: naktį užkandžiauja 7 proc. gyventojų

Užkandžiavimas / „Shutterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-15 20:00
Ar dažnai neišlaukiate pietų ar vakarienės ir palepinate save užkandžiais? Pasirodo, daugiau nei du trečdaliai Lietuvos gyventojų prisipažįsta užkandžiaujantys tarp pagrindinio maisto.

„Nestlé Blatics“ užsakymu Baltijos šalyse atliktas tyrimas parodė, kiek gyventojų ir kuo mėgsta pasivaišinti, kad iki pietų ar vakarienės apmalšintų alkį. Tyrimo metu apklausta po 1000 18–60 m. amžiaus respondentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Tyrimo metu apklausta po 1000 18–60 m. amžiaus respondentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Tyrimo metu nustatyta, kad išvis neužkandžiauja vos kas trečias Lietuvos gyventojas. Patys populiariausi pasirinkimai užkandai – vaisiai, šokoladas, riešutai ir džiovinti vaisiai. Iš gėrimų – arbata ir kava.

Naktimis užkąsti mėgsta 7 proc. Lietuvos gyventojų. Gydytoja dietologė E. Gavelienė pabrėžia, kad užkandžiai nėra blogai, tačiau tokio įpročio naktimis reikėtų atsisakyti.

Naktį valgo net mėsos produktus

Jei ryte ir dieną populiariausias užkandžių pasirinkimas – vaisiai, šokoladas, riešutai ir džiovinti vaisiai, naktimis po vaisių pagal populiarumą atsiduria perdirbti mėsos gaminiai.

Net 41 proc. užkandžiaujančių naktimis prisipažino, kad alkį slopina būtent mėsos gaminiais (dešrelės, kumpiu ir pan.).

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktu tyrimu norėta išsiaiškinti, kiek gyventojų apskritai užkandžiauja ir kuo dažniausiai bandoma greitai numalšinti alkį. Labiausiai nustebinęs rezultatas tas, kad beveik pusė gyventojų, kurie teigia užkandžiaujantys naktimis, renkasi perdirbtus mėsos produktus, kurie apsunkina organizmo poilsį naktį. Taip pat pastebima, kad su amžiumi sąmoningumas ir sveikos gyvensenos pasirinkimas didėja, nes užkandžius naktį dažniausiai renkasi jauniausia amžiaus grupė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo gardinti stalo vandenį: visko rasite savo virtuvėje

Pagal tyrimo duomenis, naktimis užkandžiauja net 11 proc. jaunuolių (18–25 m. amžiaus), kai 26–35 m. amžiaus grupėje tokių yra tik 4 proc.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Neteisingas užkandžių supratimas

Gydytoja dietologė E. Gavelienė pastebi, kad visuomenėje užkandžiavimas yra suprantamas kaip nuolatinis ar nekontroliuojamas kramsnojimas.

„Rekomenduojama per dieną valgyti tris kartus ir vieną du užkandžius. Užkandis iš tiesų reiškia tarpinį valgymą“, – aiškino specialistė. Gydytojos dietologė sako, kad užkandžiauti galima priešpiečių ir pavakarių metu.

Pasak specialistės, rekomendacijos kuo užkandžiauti, priklauso nuo žmogaus fizinio pasirengimo, aktyvumo, valgymo įpročių, biologinio ritmo.

„Pirmas pasirinkimas galėtų būti įvairios daržovės: morkos, salieras, ridikėliai ir pan. Taip pat – vaisiai. Puikus užkandis – sėklos ir riešutai. Per dieną jų reikėtų suvalgyti 20–30 g. Užkandžiais gali būti ir pieno produktai: kietojo ar varškės sūrio gabalėlis, jogurtas. Žmonėms, kurie yra fiziškai aktyvūs, užkandžiauti kartą ar du kartus per savaitę tinka ir javainių batonėlis“, – vardijo E. Gavelienė.

Kalbėdama apie užkandžiavimą naktimis specialistė pabrėžė, kad šio įpročio reikėtų atsikratyti, nebent žmogus dirba naktinėmis pamainomis: „Nakties metu joks užkandis neras savo vietos. Jei jau žmogus atsibudo ir kažko užsinorėjo, tai geriau tegu tai būna vanduo ar nesaldinta arbata. Naktį mūsų kūnui virškinimas nerūpi, jis turi pailsėti.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Mergina, gaminanti veganiškus sūrelius: „Tai – vaikystės nostalgija“

Ji24.lt

Naujausi straipsniai