„Twitter“ sieks teisme priversti E.Muską įgyvendinti perėmimo sandorį

Elonas Muskas / Scanpix nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Socialinis tinklas „Twitter“ antradienį kreipėsi į teismą, prašydamas įpareigoti Eloną Muską įvykdyti 44 mlrd. JAV dolerių vertės sutartį dėl technologijų įmonės perėmimo, ir pavadindamas verslininko pasitraukimo iš sandorio strategiją „veidmainystės pavyzdžiu“.

JAV Delavero valstijoje pateiktame ieškinyje teismas raginamas įpareigoti milijardierių užbaigti sandorį dėl „Twitter“ pirkimo, teigiant, kad jokia finansinė bauda negali atitaisyti E.Musko padarytos žalos.

„E.Musko elgesys tiesiog patvirtina, kad jis nori išvengti įpareigojančios sutarties, kurią laisva valia pasirašė, ir pakenkti „Twitter“, – teigiama ieškinyje. – „Twitter“ patyrė ir toliau patirs nepataisomą žalą dėl šių pažeidimų“.

Elonas Muskas, Shivon Zilis / „Scanpix“ nuotr.

Pasklidus naujienai, socialinės žiniasklaidos bendrovės akcijos nežymiai pabrango po pagrindinių prekybos valandų.

Teisės ekspertai ir rinkos analitikai mano, kad „Twitter“ turi gerų galimybių laimėti bylą, pranešime investuotojams teigė finansinių paslaugų ir investicijų bendrovės „Wedbush Securities“ analitikas Danielis Ivesas.

„Tai bus „Sostų žaidimų“ mūšis teisme, kurio centre atsidurs netikrų paskyrų / botų problema, bet galiausiai „Twitter“ valdyba sieks priversti E.Muską užbaigti sandorį sutarta kaina“, – kalbėjo D.Ivesas.

„Apskritai, tai yra niuksas E.Muskui ir siaubo filmas „Twitter“ (ir bendrovės darbuotojams) be jokių nugalėtojų nuo muilo operos pradžios balandžio mėnesį“, – pažymėjo analitikas.

Elonas Muskas / Scanpix nuotr.

Po kelias savaites trukusių grasinimų E.Muskas praėjusią savaitę atsisakė sandorio, apkaltindamas „Twitter“ „klaidinančiais“ teiginiais apie netikrų paskyrų skaičių, teigiama jo advokatų laiške, įtrauktame į JAV vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC) pateiktą paraišką.

Savo pirmuosiuose viešuose komentaruose nuo pranešimo apie pasitraukimą iš sandorio, paskelbtuose pačiame tviteryje, E.Muskas pasišaipė iš bendrovės, pagrasinusios patraukti verslininką į teismą.

„Jie sakė, kad negaliu įsigyti „Twitter“. Tada jie neatskleidė netikrų paskyrų informacijos. Dabar jie nori priversti mane per teismą nusipirkti „Twitter“. Taigi dabar jie turės atskleisti informaciją teisme“, – parašė E.Muskas ir paskelbė savo paties besijuokiančio nuotraukų.

Perėmimo sutarties nutraukimas gali reikšti ilgo teisminio mūšio tarp sandorio šalių pradžią.

„Twitter“ tvirtina pateikusi teisingus skaičius apie netikrų paskyrų procentą ir pagrasino priversti E.Muską užbaigti sandorį, į kurį įtraukta ir sąlyga dėl 1 mlrd. JAV dolerių baudos sandorio nutraukimo atveju.

Socialinis tinklas teigia, kad netikrų paskyrų skaičius nesiekia 5 proc., tuo tarpu E.Muskas ginčija šį procentą, sakydamas, kad jis yra daug didesnis.

Skaitykite daugiau