Tviskantys indai. 7 veiksmingos gudrybės

Šventinis stalas / Fotolia nuotr.
AA

Daugelis šeimininkių per didžiąsias metų šventes iš indaujos ištraukia gražiausius ar brangiausius indus. Seniai naudotus ne pro šalį gražiai išblizginti jei ne specialia pirktine, tai namine priemone. Pats metas tuo pasirūpinti dabar, kad švenčių dieną netektų nusiplūkus bėgioti...

  • Stiklines lėkštes, taures, ąsočius, išplovusi šiltu vandeniu ir specialiu plovikliu, perliekite vėsiu vandeniu su druska ir actu (litrui vandens imkite šaukštą druskos ir du šaukštus acto), tada išskalaukite vėsiu švariu vandeniu. Jei ant stiklo liko balkšvų matinių dėmių, 10 min. pamirkykite indus vėsiame vandenyje su žiupsniu sodos.  
  • Krištolinius indus plaukite šiltu (jokiu būdu ne karštu!) vandeniu su šlakeliu indų ploviklio ar žiupsneliu sodos. Sudžiūvusius nešvarumus vidinėje indo pusėje pamėginkite įveikti tokiu būdu: įberkite į indą du šaukštus ryžių, įpilkite šilto vandens, viršų pridenkite delnu ir kita ranka keliolika sekundžių paplakite mišinį. Išskalaukite šiltu vandeniu. Blizgesio efektas sustiprės krištolinius indus išskalavus šviežiomis citrinų sultimis parūgštintu vandeniu. 
  • Porceliano indus be jokių dėmelių perplaukite šiltu vandeniu su švelniu specialiu plovikliu. Arbatos, kavos dėmes švelniu šepetėliu pašveiskite vidutinio stiprumo acto ir sodos tirpalu (žiūrėkite, kad jo nepatektų ant auksiniais, sidabriniais ar spalvotais dažais dekoruotų indo vietų). Akinamo blizgesio porceliano indai įgaus pavalyti vidutinio stiprumo citrinų rūgšties tirpalu (saugokite puošnius raštus!) ir išblizginti švelniu rankšluostėliu.
  • Moliniai indai atrodys lyg nauji išplauti karštu vandeniu su žiupsniu sodos. 
  • Šventiniam stalui parinkote nerūdijančio plieno indus ir įrankius? Greičiausiai pakaks juos išplauti šiltu vandeniu ir specialiu plovikliu (be šarmų, rupių šveičiamųjų dalelių!) ir išblizginti minkšta šluoste. Mineralinių druskų sankaupas nuo indų sienelių pašalinsite šviežiomis citrinų sultimis suvilgyta švelnia kempinėle. PLAČIAU APIE CITRINOS PANAUDOJIMĄ BUITYJE SKAITYKITE ČIA. 
  • Apnašas nuo sidabrinių indų, stalo įrankių tinka valyti vandens ir amoniako tirpalu (maišykite santykiu 10 : 1), šilto vandens ir sodos košele (tinka ir melchioro gaminiams prižiūrėti). Labai pajuodusius indus reikėtų keliolika minučių pamirkyti druskos tirpale ar karštame bulvių nuovire, geltonas dėmes patrinti medžio pelenais (naudokite minkštą kempinėlę).       
  • Indus su aukso, sidabro puošybos elementais plaukite šiltu vandeniu ir specialiu plovikliu. Nenaudokite šarminių ploviklių (sodos ar kt.).     
Skaitykite daugiau