Tvarkome spintą: drabužiai, kuriems vertėtų tarti „sudie“

Mergina tarp drabužių / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Pavasaris į jūsų drabužių spintą pasiruošęs įnešti naujų spalvų. Tačiau jeigu spintos lentynos ir pakabai yra užkrauti „gal kada prireiks“ daiktais, vargu ar prisiruošite atsinaujinti.

1. Vienodi drabužiai

Čia kalbama ne apie vienodus (bet tvarkingus ir reikalingus) apatinių komplektus ar laisvalaikio marškinėlius. Kalbama apie išeiginius ir puošnius visiškai vienodus drabužius.

Jeigu jūsų spintoje yra praktiškai vienodų, tarkime, gėlėtų ar nėriniuotų suknelių, identiškų švarkelių – pradėkite veikti. Pagalvokite, kodėl atsitiko taip, kad šie daiktai atsirado jūsų spintoje (emocinis pirkimas?), ateityje susilaikykite nuo tokių pirkinių, o daiktus-klonus atiduokite tam, kam jų prireiks.

2. Drabužiai, kuriais vilkėjote tik kartą

Jeigu jūsų spintoje daug drabužių, kurie vis laukia savo valandos, išsiaiškinkite, kas juos sieja. Galbūt jie buvo pirkti toje pačioje parduotuvėje arba su didele nuolaida? Galbūt juos sieja vienodas sukirpimas arba spalva? Išanalizuokite situaciją, atsikratykite nedėvimų drabužių ir stenkitės nekartoti tos pačios klaidos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Stiliaus tinklaraštininkė siūlo: deriniai pavasariškam įvaizdžiui

3. Seni, netvarkingi drabužiai, kuriuos dėvite namuose

Ištampytos, dėmėtos kelnės, marškinėliai ir megztiniai. Taip, su jais taip patogu vaikščioti namuose. Tačiau mūsų nuotaika tiesiogiai priklauso nuo to, kaip atrodome. Juk pastebėjote, kad su švaria suknele jaučiatės moteriškesnė negu su nutampytu sportiniu kostiumu?

Niekas nesako, kad namie turite vaikščioti su aukštakulniais ir nėriniuotomis suknelėmis. Nesvarbu, kad namuose jūsų „niekas“ nemato: elementari švara ir tvarkingumas yra būtini.

4. Drabužiai, kurie buvo madingi prieš „milijoną“ metų

Kiekvienos moters spintoje galima rasti drabužių-„skeletų“. Tokių, kurie kažkada buvo madingi, o dabar sukelia tik juoką. Nesvarbu, kad kažkada ši suknelė buvo mados klyksmas, o jūs suplojote už ją nemenką pinigų sumelę. Vargu ar kada apsivilksite ją. Na, nebent kokiam karnavalui. Bet kuriuo atveju, atlaisvinkite spintą, kad joje atsirastų vietos naujiems drabužiams ar bent jau geresnei nuotaikai.

5. Drabužiai, kurie yra jums per maži arba per dideli

Jeigu jūsų didžiąją drabužinės dalį užima drabužiai, kurie jums yra per maži arba per dideli, atsikratykite jų. Tikėtina, kad jums bus sunku su jais atsisveikinti, nes „gal kada prireiks“. Vargu. Patikėkite, šie drabužiai tik užima vietą jūsų spintoje.

6. Sugadinti drabužiai

Kelerius metus spintoje guli džinsai su sugadintu užtrauktuku? Kabo suknelė su neišplaunama riebalų dėme? Vis nesusisiuvate suplyšusių kelnių? Jeigu nesutaisėte šių drabužių iki šiol, vargu ar kada nors prisiversite sutaisyti.

Skaitykite daugiau