TV prodiuseris L. Kirkutis atskleidžia laidos „Kalinių žmonos“ užkulisius: skeptikams geriau nežiūrėti

Laimonas Kirkutis, Donata Gutauskienė-Laisva / Žmonės.lt fotomontažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-01 15:41
Televizijos prodiuseris Laimonas Kirkutis paragino tautą kiek švelniau reaguoti į greitai pasirodysiantį projektą „Kalinių žmonos“. Pagrindinė idėja kurti tokią laidą kilo Donatai Gutauskienei-Laisvai, kurios vyras Rolandas Gutauskas kali Alytaus pataisos namuose. Visas sąmyšis prasidėjo po to, kai buvo oficialiai pranešta, kad šis, kalinčių vyrų žmonų gyvenimus nagrinėjantis projektas, patvirtintas ir visa Lietuva galės stebėti su kokiais sunkumais susiduria moterys, prisiekusios mylėti nusikalstamo pasaulio atstovus iki gyvenimo galo.

Spaudoje pasirodžius pranešimams, kad netrukus per LNK žiūrovai galės išvysti laidą, kurioje į juos prabyla kalinių žmonos, visuomenė ir pramogų pasaulio atstovai susiskaldė į dvi dalis. Vieni smerkė televizijos prodiuserius, kiti – laidos iniciatorę D. Gutauskienę-Laisvą.

„Na štai, jau paaiškėjo! Labai noriu pakviesti ir daugiau moterų pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi! Lauksiu jūsų žinučių! Būkim drąsios, būkim vieningos, tiesiog būkim! P.S. Iš anksto dėkoju toms šeimoms, kurios nepabūgo apie tai kalbėti, ir toms, kurios dar tik ruošiasi!“ Savo pakvietimą dalyvauti laidoje paviešino žurnalistė.

Pasirodžius pirmiesiems pranešimams nuomonę išsakė internetinės televizijos „Laisvės TV“ laidos vedėjas Andrius Tapinas, marketingo specialistas Saugirdas Vaitulionis, stilistė Agnė Kulitaitė, dainininkas Vaidas Baumila ir verslininkė Daina Bosas.

„Kaip suprantu, asocialaus šiukšlyno eteryje buvo per mažai, tai atvežė dar mėšlo. Televizijos dugnas. Laukiu laidų „Kodėl gera būti kaliniu?“, „24 valandos su prievartautoju“, „Kaip spėti pastoti per trumpąjį pasimatymą kalėjime“ ir pan. Gi faina. Jomajo...“ – sarkazmo negailėjo Saugirdas.

A.Tapinas taip pat buvo nusiteikęs priešiškai. Vyras pasiūlė sukurti laidą ir apie prievartautojų močiutes. Kodėl gi ne? „Vaikštau susikrimtęs. Tokią idėją LNK iš po nosies „Laisvės TV“ nukniso – laidą „Kalinių žmonos“. Geriausia Ritos Miliūtės draugė, laidos vedėja Laisva pasidžiaugė, kad tai bus „kitokio gyvenimo būdo laida“ ir „joje netrūks šviesių istorijų“. Pirmoje laidoje pasirodys ir pačios vedėjos vyras – aštuonis kartus teistas Rolandas. Antra vertus, šviesių istorijų gali netrūkti ir laidos spin-offuose „Žmogžudžių meilužės“ ar „Prievartautojų močiutės“, – rašė žurnalistas.

Laisvos komentaras šia tema buvo aršiai ginantis pačią idėją ir teigiantis, kad už grotų kalintys žmonės nėra tokie jau bedieviai ar kažkokie išsigimėliai, kaip daugumai gali pasirodyti.

Televizijos prodiuseris L. Kirkutis visiems, išsakiusiems neigiamą nuomonę laidos „Kalinių žmonos“ klausimu, pasiūlė tiesiog jos nežiūrėti: „Ką aš galiu pasakyti... Siekiame patenkinti žiūrovą. Ir jei laidą žmonės žiūrės – ji bus rodoma. Kol yra paklausa, bus ir panašių projektų pasiūla. Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad laidų metu pasakojamos istorijos nebūtinai bus apie tas moteris, kurios yra ištekėjusios, pasakojančios apie tai, kaip sunku sulaukti vyro. Galiu atskleisti, kad viena laidos herojė net pasidalins savo pamokančia patirtimi. Buvo vyras, už kurio ji vos neištekėjo. Jis stengėsi prisivilioti merginą, kad susituokus būtų palengvintos jo įkalinimo sąlygos. Tiems, kas pasisako prieš, patariu šios laidos geriau nežiūrėti“ , – Žmonės.lt sakė Laimonas Kirkutis.

Spaudos pranešime buvo teigiama, kad laida jokiu būdu nesiekia išaukštinti ir sukelti gailesčio įkalinimo įstaigose kalinčių vyrų žmonoms. Priešingai, anot jos sumanytojų, tai gali būti net ramstis visoms, kurios jaučiasi vienišos ir nesuprastos visuomenės.

Projekto „Mis nelaisvė“ akimirka/Žmonės.lt nuotr.
Projekto „Mis nelaisvė“ akimirka/Žmonės.lt nuotr.

Nepaslaptis, jog Lietuvoje kalinių gyvenimas ir jų dramos jau buvo keliamos į viešumą. Šia tema kalbėta anksčiau. Projektai „Mis nelaisvė“ ir „Chorų karai“ bei jame dalyvavęs Panevėžio moterų pataisos namų choro „Viltis“ – pirmieji į viešumą kėlę diskusiją, ar su nusikalstamu pasauliu susijusių asmenybių verta gailėtis, ar jas smerkti?

Šį rytą į viešos linčiavimo ir palaikymo katilą įsijungė ir daugiau žymių žmonių. Palaikančioji pusė prašė atkreipti dėmesį į tai, kad JAV ir kitose pasaulio valstybėse panašaus formato laidos yra transliuojamos ir rodomos jau ilgą laiką.

Pavyzdžiui, 2011 metais JAV buvo pradėtas transliuoti realybės šou „Mafijos žmonos“ („Mob Wives“), kuris sulaukė daugybės prieštaringų nuomonių, tačiau sėkmingai sugebėjo išsilaikyti iki 2016-ųjų.

„Entertainment Weekly“ televizijos kritikas Kenas Tuckeris projektą net apibūdino kaip labai linksmą ir vulgariai šarmingą. Pavargęs nuo šou „Tikrosios namų šeimininkės“ („The Real Housevives“) jis nedėjo didelių vilčių į naują ir skambiais žodžiais pristatytą projektą, tačiau jo lūkesčius „Mafijos žmonos“ pranoko.

Pagrindinė šou idėja pasakoti apie tai, kaip moterys gyvena jų vyrams atsidūrus kalėjime, išlikdamos glaudžiai susijusios su mafija ir visu tamsiu, nusikalstamuoju pasauliu, sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Projekto „Mis nelaisvė“ akimirka/Žmonės.lt nuotr.
Projekto „Mis nelaisvė“ akimirka/Žmonės.lt nuotr.

Svarbu paminėti, kad realybės šou autorė ir dalyvė Renee Graziano iki šiol siejama su Bonnano šeima, kuri buvo viena iš penkių Niujorko šeimų, vadovavusių nusikalstamam pasauliui dar septintajame dešimtmetyje. Šeimos galva Josephas Bonnano laikomas viena žymiausių tamsiojo pasaulio figūrų Niujorko valstijoje.

Tokiu pačiu pavadinimu „Kalinių žmonos“ (Prisoners Wives) 2012 metais sukurtas ir BBC serialas.

„Jauna mama, pardavinėjanti narkotikus, kad išgyventų ir slepianti nuo vaiko, jog tėtis sėdi kalėjime; ką tik ištekėjusi nėščia moteris, suvokusi, kad visiškai nepažįsta savo vyro, kuris įkalinamas dėl nužudymo; turtingo gangsterio žmona, kuri jau 6 metus lanko savo vyrą kalėjime ir norėtų nematyti tiesos, tačiau sužinojo daug ko nežinojusi; mama, supratusi, kad akla meilė sūnui neša nelaimę…Tai serialo „Kalinių žmonos“ herojų istorijos", – skelbė serialo aprašymas.

Šio sumanymo sėkmės istorija ne tokia pati, kaip anksčiau minėtojo „Mafijos žmonos" realybės šou. Telvizijos serialas gyvavo tik vieną sezoną. Žiūrovų dėmesio jis nepatraukė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai