TV išgarsėjęs šefas Dilanas Dampella Gamage sulaukė antro vaiko: „Lietuvoje jaučiuosi laimingas“

Dilanas Dampella Gamage su šeima / Teodoro Biliūno ir Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2021-06-19 19:04
Lietuvoje jau vienuolika metų gyvenantis iš Šri Lankos atkeliavęs virtuvės šefas Dilanas Dampella Gamage (34) televizijos žiūrovams atpažįstamas iš kulinarinių televizijos laidų. Lietuvoje jis ne tik sėkmingai dirba mėgstamą darbą, bet ir sukūrė gražią šeimą su lietuve Renata Kundelyte (33). Neseniai poros namus papildė ir naujagimio krykštavimas – porai gimė antrasis vaikas.

Pusantrų metų sūnų Neidą auginanti lietuvės ir šrilankiečio šeima džiaugiasi šeimos pagausėjimu – prieš pusantro mėnesio jiems gimė dukra Deilina. Virtuvės šefu Lietuvoje dirbantis Dilanas prisipažįsta jaučiantis gyvenimo pilnatvę, nors šeimoje šis laikas – ir džiugus, ir kupinas buities rūpesčių.

„Kadangi tarp vaikų išėjo mažas amžiaus skirtumas, šiuo metu išgyvename kiek sudėtingą laikotarpį. Vasarą turiu daug darbo, tad žmona namuose daug laiko būna viena su dviem vaikais. Vis dėlto mes norėjome, kad tarp vaikų būtų nedidelis amžiaus skirtumas, tad žinojome, kad kurį laiką bus sunkiau, bet už metų ar kelių, tikiu, viskas bus jau gerokai lengviau“, – šypsosi Žmonės.lt kalbintas Dilanas.

Kaune įsikūrusiai porai šiek tiek padeda Renatos mama, tačiau vasarą ji taip pat neturi daug laisvo laiko, mat rūpinasi ūkio darbais. Tuo tarpu namų tvarkytojos pora įsileisti šiai dienai dar nedrįsta – sako, kad kol kas bando suktis ir visą buitį prižiūrėti patys.

„Grįžęs namo po darbų matau, kad Renatai tikrai buvo sunki diena, bet ji puikiai tvarkosi. Tikriausiai viską atperka laimė matyti, kaip auga mūsų vaikai. Ypač gražu žiūrėti, kaip sūnus myli sesę. Svarbiausia, kad vaikai augtų sveiki, o visa kita galima susitvarkyti“, – sako pašnekovas.

Dilano Dampellos Gamage gyvenimo draugė Renata su dukrele / Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.
Dilano Dampellos Gamage gyvenimo draugė Renata su dukrele / Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.

Paklaustas, apie kokio dydžio šeimą svajoja, Dilanas šypsosi, kad jau dabar jaučiasi labai laimingas, tačiau neatmeta galimybės ateityje sulaukti dar vienos atžalos.

„Trys vaikai turbūt būtų mano svajonių šeima, todėl galvoju, kad jeigu mums leis finansai, gražiai sutarsime, galbūt praėjus keliems metams pagalvosime ir apie trečią vaiką, kodėl gi ne? Šiai dienai tikrai užtenka dviejų, reikia juos gražiai auginti“, – šypteli jis.

Gyvenu šioje šalyje, todėl ir kalbu lietuvių kalba.

Vyras pasakoja, kad šeimoje kalbasi tik lietuviškai, o savo gimtąja kalba bendrauja tik su giminaičiais iš Šri Lankos.

„Lietuvoje kalbu lietuviškai. Gyvenu šioje šalyje, todėl ir kalbu šia kalba. Būna, kad žmonės, kurie manęs nepažįsta, tačiau mato, jog esu ne lietuvis, su manimi kalbą pradeda angliškai, tačiau aš visada atsakau tik lietuviškai. Žmonės nustemba, bet apsidžiaugia, kad galime bendrauti lietuviškai. Galvoju, kad dėl to jie mane truputį labiau gerbia“, – svarsto pašnekovas.

„Aišku, man dar yra kur tobulėti, kaip ir kitose gyvenimo srityse“, – čia pat priduria kuklindamasis Dilanas, kuriam kuklintis iš tiesų nėra dėl ko, nes kalbėti su Žmonės.lt jis sutiko tik lietuviškai ir nustebino savo lengvu bendravimu.

Dilanas Dampella Gamage su sūnumi / Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.
Dilanas Dampella Gamage su sūnumi / Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.

Artimieji dar nematė šeimos

Dilanas jau ketverius metus nebuvo pas giminaičius Šri Lankoje, nors seniau stengdavosi juos aplankyti maždaug dukart per metus. Šįkart ilgai negrįžo į gimtinę dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos. Ir dabar Dilanas nėra tikras, kada susiruoš šiai ilgai kelionei – griežti saugumo reikalavimai apsunkina padėtį, juolab, kai namuose krykštauja naujagimis.

„Seneliai jau nori pamatyti anūkus, pats taip pat pasiilgau artimųjų. Mano Renata irgi nori skirsti į Šri Lanką, susipažinti su šeima. Visi laukiame susitikimo, kuris kažkada ir įvyks“, – vylėsi jis.

Paklaustas, ar ketina savo gyvenimo draugę nusivesti prie altoriaus, Dilanas šypsosi, jog supranta, kad tai – jo pareiga ir, tikėtina, ateityje šventė tikrai įvyks.

„Apie vestuves juokais vis užsimename, tačiau rimtų planų kol kas nėra. Žinoma, aš suprantu, kad susituokti reikia, juk jau yra du vaikai, šeima. Nežinau, kada tai įvyks, bet tikiu, kad įvyks. Mums gera kartu gyventi, esame laimingi, viską turime ir viskas yra gerai. Šri Lankoje kurti šeimą nesusituokus neįprasta, ten – visai kitokios tradicijos, bet aš Europoje pripratau gyventi kiek kitaip, tačiau suprantu, kad moteriai tai turbūt yra svarbu“, – sako jis.

Dilanas Dampella Gamage su šeima / Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.
Dilanas Dampella Gamage su šeima / Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.

Vyras svarsto, kad vestuvės tikriausiai vyktų Lietuvoje, mat per tiek metų čia susibūrė draugų ir pažįstamų ratas, tad Šri Lankoje būtų galima tik kukliai paminėti šią progą.

„Dievas į mano gyvenimą atsiunčia gerų žmonių, todėl Lietuvoje jaučiuosi laimingas, man čia gera ir malonu gyventi. Žinoma, pirmi keli metai tikrai nebuvo rojus, situacija buvo sunki. Dabar viskas paprasčiau, daug daugiau turistų, tamsiaodžių, tačiau prieš dešimt metų jų tiek nebuvo, taigi sulaukdavau ir nemalonių replikų. Vis dėlto tikrai piktybiškų žmonių sutikau vos kelis“, – patikina.

Nepalūžti jam padėjo viltis, kad svečioje šalyje pavyks įsikurti ir prasigyventi, tad Dilanas dėjo visas pastangas, kad krautis daiktų ir grįžti į gimtinę nereikėtų.

Dievas į mano gyvenimą atsiunčia gerų žmonių, todėl Lietuvoje jaučiuosi laimingas.

„Nemokėjau kalbos, neturėjau darbo, todėl buvo sunku, tačiau žinojau – jeigu stengsiuosi, viskas eis geryn. Jeigu daug dirbi, tavo laikas vis tiek ateina. Tikėjau, kad bus geresni laikai ir tokia diena išaušo. Pamenu, kaip niekas man nenorėjo duoti darbo, tačiau vėliau gyvenimas pasikeitė – dabar ne aš ieškau darbo, o jis manęs. Didžiuojuosi savimi, kad dabar esu tokiame lygyje“, – kukliai pasigiria jis.

Dilanas pasakoja, kad pats pradėjo nuo pačių paprasčiausių darbų virtuvėse, tad dabar, kai dirba geruose restoranuose, filmuojasi kulinarinėse TV laidose, jaunus žmones nori įkvėpti pozityvumo ir kantrybės.

„Kai pas mane ateina jauni virėjai, praktikantai, visada juos raginu – nepasiduokite, dirbkite, mokykitės, nesvarbu, kad iš pradžių jums mažai už tai mokės. Reikia kaupti patirtį, išmokti viską daryti gerai, tapti profesionalu, o tada nebe tu darbo ieškosi, o tavęs kažkas ieškos. Viskas neateina per vieną dieną, reikia to siekti ir nepasiduoti“, – šypteli jis.

Dilanas Dampella Gamage su sūnumi / Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.
Dilanas Dampella Gamage su sūnumi / Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr.

Naujausi straipsniai