TV ir radijo laidų vedėją Simą Stankų teisėja pripažino chuliganu, bet nubaudė švelniai

Simas Stankus / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2015-06-05 08:39
Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nutarimą Simo Stankaus byloje, kurioje iš internetinės ir televizinės humoro laidos „VIRAL‘as“ žinomas vilnietis buvo kaltinamas dėl chuliganiško elgesio vienoje sostinės kavinėje ir policijos patrulių įžeidinėjimo. Už tai, kad viešoje vietoje triukšmavo, numetė nuorūką ir iškeikė pareigūnus, radijo stoties „Radiocentras“ laidų vedėjui teks sumokėti solidžią baudą.

Kaip išvakarėse skelbė Žmonės.lt, ši byla S.Stankui buvo iškelta dėl dviejų pažeidimų. Bylos protokole minimos dvi vaikino teisinės nuodėmės: pirmoji – nedidelis chuliganizmas, o antroji – pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu.

S.Stankus atsidūrė teisme už tai, kad gegužės 6 d. vėlų vakarą Vilniuje, kavinėje „Flamingas“, įsivėlė į incidentą su personalu, po kurio nesuvaldė emocijų, bendraudamas su atvykusiais patruliais.

Teismas S.Stankų penktadienio rytą pripažino prasikaltusiu pagal abu protokolo punktus, tačiau skyrė minimalią bausmę. Už chuliganizmą jam skirta 28 eurų, o už patrulių įžeidimą 86 eurų bauda – tokio dydžio yra galutinė subendrinta piniginė nuobauda.

Tikėjosi pareigūnų pagalbos

Bylos duomenimis, vaikinas „trukdė ilsėtis viešbučio lankytojams“, numėtė nuorūką, keikėsi, taip pat necenzūriniais įžeidinėjo policijos pareigūnus.

Beje, policiją iškvietė pats S.Stankus, nes kavinėje jam neleista apmokėti sąskaitos banko kortele, o atvykę pareigūnai šios keblios klientui situacijos išspręsti nepadėjo. Įsismarkavusį S.Stankų patruliai sulaikė ir išvežė į nuovadą, kur jam buvo nustatytas 1,88 promilės girtumas.

„Tiesiog konflikto metu pasikarščiavau, ir nutiko, kaip nutiko,“ – duodamas paaiškinimus teismui, atsiduso S.Stankus.

Karštas būdas ir alkoholis

Bylą nagrinėjusi teisėja Aušra Valinskienė pramogų pasaulio atstovo pasiteiravo, kas privertė jį taip elgtis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Greičiausiai karštas būdas. Ir alkoholis“, – nieko pagražinti nesistengė jaunas vyras.

„Ar gailitės?“ – domėjosi A.Valinskienė.

„Tai žinoma!“, – užtikrino S.Stankus.

Domėdamasi vilniečio galimybėmis sumokėti paskirtą baudą, teisėja jo klausė apie šeimyninę padėtį. „Turiu šeimą – žmoną ir vaiką“, – kad su sutuoktine augina mažametį, pabrėžė S.Stankus.

Lig šiol neteistas ir nebaustas

Apibendrindama byloje surinktą medžiagą, teisėja A.Valinskienė pabrėžė, kad lig šiol S.Stankaus reputacija buvo nepriekaištinga – jokių duomenų apie ankstesnius jo padarytus teisės pažeidimus policija neturi.

Man tai pirmas kartas ir aš gailiuosi...

Posėdžio šeimininkė klausė, ką bylos nagrinėjimo pabaigoje S.Stankus norėtų pasakyti teismui. 

„Greičiausiai skirsite baudą. Siūlau atsižvelgti, kad man tai pirmas kartas ir aš gailiuosi“, – trumpai drūtai paskutinį žodį tarė administracinėn atsakomybėn patrauktas vilnietis.

Tuo tarpu penktadienio posėdyje, kad galėtų išklausyti jam paskelbtą verdiktą, S.Stankus dalyvauti nepanoro – nutarimas jam bus išsiųstas paštu. Šiandienis teisėjos A.Valinskienės sprendimas dar neįsiteisėjo – jis gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai