TV gelbėtoja Gerda Žemaitė prisiminė pirmąjį nėštumą: „Galvojau, kad 21-erių mano gyvenimas baigėsi“

Gerda Žemaitė/ PhotoBAL nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-22 12:11
„Nors mano sūnus jau paauglys, jam penkiolika metų, bet vis dar aiškiai prisimenu tą iš po kojų slystančios žemės jausmą, kai pirmąjį kartą supratau, kad laukiuosi“ – savo pasakojimą „Canywhere“ organizuotam projektui „Tapusi mama, atradau save“ pradeda Gerda Žemaitė.

„Neslėpsiu, sūnus tuo metu nebuvo planuotas, kur jau čia planuosi, kai tau – vos dvidešimt vieneri metai. Su tuometiniu vyru turėjom daug planų. Kai sužinojau, kad laukiuosi, rankose jau turėjau bilietus, planavau dirbti kruiziniame laive. O čia šast – nėščia. Viskas apsivertė,“ – prisiminimais dalijasi TV gelbėtoja.

Moteris pasakoja, kad vos pagimdžiusi vaikutį ir pamačiusi, koks naujagimis yra reiklus, užplūdo jausmas, kad viskas, gyvenimas baigėsi, dabar net į dušą nueiti neturės kada. Ir pasidžiaugia, kad grįžusi namo daug gelbėjo mama, kuri tuo metu nedirbo ir galėjo skirti daug laiko anūkui.

Gerda Žemaitė/ PhotoBAL nuotr.
Gerda Žemaitė/ PhotoBAL nuotr.

Pirmieji mėnesiai vis tiek nebuvo lengvi, Gerda prisimena, kad sūnus labai daug verkdavo, būdavo sunku jį užmigdyti ir pajuokauja, kad net kaimynai laiptinėje sutikę išreikšdavo užuojautą. Tačiau buvimas namuose, ilgi pasivaikščiojimai lauke pradžioje buvo visai smagūs. Kol mažyliui suėjo 10 mėnesių. Tada jauna mama pajuto, kad visa ta motiniška rutina ima slėgti. Juk jai – pati jaunystė, karjeros svajonės, kurios, atrodė, vis labiau tolsta.

„Tada aplinkinių rate susiradau auklę ir nusprendžiau ieškotis darbo. Gana greitai jį suradau, pagal savo specialybę. Ėmiau dirbti administratore didelėje kompanijoje, tačiau po kelių mėnesių darbo supratau, kad tai – ne man. Visada svajojau apie sceną, tad pabandžiau stoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Gaila, įstoti nepavyko. Tačiau nenusiminiau, nudrožiau tiesiai į Marijampolės teatrą ir paprašiau, kad man duotų vaidmenį“, – pati neatsistebėdama savo drąsa prisimena Gerda.

Gerda Žemaitė/ PhotoBAL nuotr.
Gerda Žemaitė/ PhotoBAL nuotr.

Moteris vaidmenį gavo. Pradžioje nediduką, tačiau vėliau gavo net ir pagrindinių vaidmenų. Bet to neužteko. G. Žemaitė prisimena, kad vis pasvajodavo apie televiziją, tad pabaigė žurnalistikos kursus Vilniaus universitete ir pradėjo dirbti Marijampolės televizijoje. Taip, žingsnis po žingsnio, sulaukdama kvietimų vis iš kitų televizijų ir televizijos projektų, atsidūrė ten, kur yra dabar – dirba laidoje „TV pagalba“, neretai sulaukia pasiūlymų bei veda ir kitas televizijos laidas.

„Pradžioje buvo tikrai baisu palikti kažkam kitam nei metų neturintį mažylį, kaip pasiryžti dirbti, kai kurį laiką buvai iškritusi iš darbo rinkos. Galiausiai, buvo baisu ir pagalvojus kaip pavyks suderinti motinystę ir darbą. Juk ir tas, ir tas atima tikrai nemažai laiko. Tačiau, kai tikrai nori, atrandi savyje ir jėgų, ir ryžto, o aplinkybės kažkaip pačios susidėlioja. Tereikia nebijoti ir žengti pirmąjį žingsnį“, – įkvepiančiai savo pasakojimą baigia Gerda, nepabijojusi neplanuoto nėštumo, auginanti nuostabų sūnų ir besidžiaugianti, jog į jos gyvenimą atkeliauja antras vaikelis, kurio laukti jau žymiai drąsiau.  

Naujausi straipsniai