Turtingiausia pasaulio moteris savo tėvams prilygo „rakščiai subinėje“

Françoise Bettencourt Meyers / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-29 14:45
Po turtingiausios pasaulio moters Liliane Bettencourt mirties nebuvo sunku nuspėti, kas šiame sąraše užims jos vietą, – velionės dukra Françoise BETTENCOURT MEYERS (64).

Senajai „L’Oréal“ imperijos akcininkei mirus rugsėjo pabaigoje, pinigai ir sąrašai buvo pertikrinti. Ir paaiškėjo, kad skaičių ir vertybinių popierių pasaulyje niekas nepasikeitė: didžiausia pasaulyje verslo ir finansinių naujienų agentūra „Bloomberg“ pranešė, jog Françoise, kurios turtas vertinamas 35,84 milijardo eurų, daugiau nei trimis milijardais lenkia antrojoje sąrašo pozicijoje esančią amerikiečių prekybos monstro „Walmart“ paveldėtoją Alice Walton (68), turinčią 32,18 milijardo.

Kitaip nei motina, pradėjusi dirbti šeimos bendrovėje penkiolikos („L’Oréal“ 1907 metais įkūrė Liliane tėvas chemikas Eugène’as Schuelleris), Françoise – intelektualė, Biblijos komentarų bei graikų dievų genealogijos autorė. Ir apskritai vienintelė Bettencourt’ų poros atžala, kuri visuomet stengėsi pabrėžti neturinti nieko bendra su moterimi, davusia jai gyvybę.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Ekscentriškoji gimdytoja kadaise buvo Paryžiaus aukštuomenės žvaigždė. Françoise vertina uždarą gyvenimo būdą. Retai duoda interviu ir rodosi viešumoje. Žinoma, jog vienas iš jos pomėgių – skambinti pianinu: tam skiria kelias valandas per dieną. Ir geriau jaučiasi savo kabinete prie rašomojo stalo nei didžiajame versle ir finansų pasaulyje. Nemėgsta švaistyti pinigų, apdovanota blaiviu protu ir yra visiškai atsidavusi šeimai. Bent jau taip tvirtina rašytojas, žurnalistas, knygos „The Bettencourt Affair“ autorius Tomas Sanctonas.

Didelis viešas skandalas kilo, kai Françoise, auklėta griežtai katalikiškai (ir kilusi iš šeimos, kurios patriarchas – minėtas „L’Oréal“ įkūrėjas Eugène’as Schuelleris – kaltintas simpatija naciams), ištekėjo už žydo verslininko Jeano-Pierre’o Meyerso (73), kurio senelis rabinas buvo nužudytas Aušvico koncentracijos stovykloje. Ir augino savo ir Jeano-Pierre’o sūnus Jeaną-Victorą (31) bei Nicolą (29) kaip judėjus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ką jau kalbėti apie tai, kai 2008 metais Françoise ėmėsi teisinių veiksmų prieš motiną: madam Liliane, tada jau našlė, pradėjo dalyti milijonus bičiuliui François Marie Banier. Milijardierė tikino, kad ją ir ketvirčiu amžiaus jaunesnį aukštuomenės fotografą sieja draugystė, tačiau jos dukra kaltino Banier išnaudojant senyvą moterį, kuriai prasideda silpnaprotystė, ir teigė, jog šis trukdo matytis su motina, nors jų namus skyrė tik gatvė. Françoise žodžiais, François Marie elgėsi taip, it būtų šeimos narys, ir iš visų jėgų stengėsi komplikuoti ir taip sudėtingus abiejų moterų santykius.

Sužinojusi apie dukters veiksmus, Liliane, nerinkdama žodžių, išvadino ją rakštimi subinėje, tačiau teismo tokie argumentai neįtikino – 2011-aisiais Françoise, Jeanas-Victoras ir Nicolas buvo paskirti ponios Bettencourt globėjais. Dar po metų Jeanas-Victoras užėmė ir Liliane vietą direktorių taryboje. Kol kas situacija nesikeičia – taisykles kompanijoje vis dar diktuoja šeima, turinti per 30 procentų „L’Oréal“ akcijų.

Naujausi straipsniai