Turniškėse paminėta Bastilijos paėmimo diena

Vilniuje paminėta Bastilijos paėmimo diena / Irmanto Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-14 20:58
Liepos 14-oji – reikšminga diena Prancūzijos istorijai. Vilniuje paminėta nacionalinė Prancūzijos šventė – Bastilijos paėmimo diena. Iškilminga šventė vyko Turniškėse.

Iškilmingame renginyje dalyvavo garbūs politikai ir svarbūs visuomenės veikėjai. Apsilankė ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius su antro vaikelio besilaukiančia žmona Kateryna, atlikėjas Saulius Prūsaitis su žmona Agne Kuzmickaite, žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas bei kiti garbūs svečiai.

Bastilijos paėmimo diena – tai nacionalinė Prancūzijos šventė, skirta paminėti Bastilijos paėmimui, kuris įvyko 1789 m. liepos 14 d. Šis įvykis buvo svarbus Prancūzijos nepriklausomybės kelyje – Paryžiuje dvejomis dienomis anksčiau prasidėjo revoliucija, kuri pasibaigė Bastilijos pilies užėmimu. Taip pat 1790 m. liepos 14 d. buvo minima nacionalinė šventė, skirta pažymėti tautos vienybę ir taiką Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu.

Nuo 1880 m. liepos 14 d. vyksta seniausias ir didžiausias karinis paradas Europoje. Jis vyksta Eliziejaus laukų alėjoje, jį stebi šalies prezidentas ir kiti aukšti Prancūzijos bei kitų šalių vadovai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai