Turite problemų miegamajame? Priežastys jus nustebins – sako psichologė

Pora / „Fotolia“ nuotr.
Pora / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-12 18:00
AA

Pasak gydytojos psichiatrės Aušros Bagdonaitės, kiekvienos poros santykiuose apstu paslapčių. Ir labai suprantama kodėl, nes visaverčiam gyvenimui svarbi tiek emocinė ir dvasinė būsena, tiek fizinė žmogaus sveikata, todėl ir pagalba reikalinga visokeriopa.

Kaltininkai – fiziologiniai pokyčiai

Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė, gydytoja akušerė-ginekologė doc. dr. Daiva Bartkevičienė pastebi, kad gana dažnai nesklandžių intymių poros santykių priežastys būna ne vien psichologinės, kaip ilgą laiką buvo įprasta manyti, o ir anatominės-fiziologinės, kurias paprastai nesunkiai išspręstų medikai.

Daiva_Bartkeviciene

Moterys, ypač tos, kurios gimdė vaikus pačios, turi suprasti, kad vartai į pasaulį, ne visada išlieka tokie, kokie buvo iki gimdymų. Bėgant metams ryškėja lytinių organų fiziologiniai pokyčiai. Makštis ir tarpvietės sritis turi daug nervinių skaidulų, o tai atlieka svarbų vaidmenį moters ir vyro lytiniam pasitenkinimui. Po traumų, plyšimų ir chirurginių intervencijų audiniai randėja, jie tampa nebe tokie elastingi ir jautrūs. Tiek dėl amžiaus, tiek dėl gimdymų įtakos dubens ir makšties raumenyse įvyksta pokyčių: tonusas mažėja, jie glemba, nyksta stangrumas, makšties atraminiai mechanizmai, tuo pačiu sumažėja seksualinis jautrumas. Atsiranda diskomfortas abiem partneriams“, – lytinio gyvenimo nepasitenkinimo priežastis įvardija doc. dr. D. Bartkevičienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sudėtingi santykiai. Situacijas komentuoja psichologė

Šiandien šios intymios problemos sprendžiamos atliekant estetines intymios chirurgijos operacijas. Jos moterims gali būti atliekamos tiek dėl su amžiumi atsiradusių pakitimų, tiek dėl įgimtų defektų, deformacijų.

Daiva_Bartkeviciene

Bijome kalbėti

„Tačiau gana dažnai dėl žinių stokos yra tylima, net nesusimąstoma, kad visos, net ir intymios poros problemos turi sprendimą. Dabar Lietuvoje ne visi specialistai yra pasiruošę konsultuoti seksualinės sveikatos klausimais, tačiau tikrai daugėja tokių, kurie tai geba daryti – atsiliepia į lūkesčius žmonių, linkusių ieškotis pagalbos, norinčių rūpintis savo ir partnerio seksualine sveikata ir gyvenimo kokybe. Mūsų visuomenėje seksualinė kultūra dar tokia, kad daugumai nepatogu ir nepriimta kalbėti apie seksualinę sveikatą, lytiškumą“, – pastebi doc. dr. D. Bartkevičienė.

Pasak medikės, apie santykius ir apie intymumą labai svarbu kalbėtis tiek moterims, tiek vyrams, nes visi santykiai, ir intymūs taip pat, yra dviejų žmonių, o ne vieno kurio nors atsakomybė, nors kalbėtis apie tai gana sunku, dažnai nemokame, neturime patirties. Jei taip nutinka, padėti galėtų gydytojas psichiatras, turintis psichoterapinių įgūdžių, išmanantis tiek žmogaus fiziologiją, tiek gebantis įsigilinti į santykių, o taip pat ir intymias problemas.

Doc. dr. D. Bartkevičienė pastebi, kad daug moterų kenčia dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo ir tai kartais tęsiasi net dešimtmečius. „Jos net nesuvokia, kad, atskleisdamos savo paslaptis gydytojui ginekologui, gali išspręsti daugelį savo slaptų problemų. Moterys gali turėti seksualinių problemų ir kompleksų, tačiau svarbu netylėti visą gyvenimą ir nenurašyti savęs bei savo moteriškumo“, – pataria gydytoja ir primena, kad XXI amžiuje medicina kasdien tobulėja, todėl išdrįsus atvirai pasikalbėti su partneriu ir medikais daugelis porų gali iš naujo atrasti vienas kitą ir prarastus potyrius, o tai kelias geresnės gyvenimo kokybės link.