Trys Justės Starinskaitės sveiko gyvenimo patarimai

Justė Starinskaitė / Asmeninė nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-13 00:00
Gyvenimo tempas nuolat didėja, įsisukę į nesibaigiančių darbų ratą dažnai pamirštame pasirūpinti savimi. Tačiau aktyviai koncertuojanti pagrindinė „Saulės kliošo“ vokalistė Justė Starinskaitė mano kitaip. Kad ir kaip aktyviai koncertuotų ji visada atranda laiko pasirūpinti savimi. Justė dalinasi trimis sveiko gyvenimo patarimais, kurie jai padeda išlikti sveikai ir energingai.

„Gyventi sveikai, ypač vasarą ar rudenį, tikrai paprasta, tik pasisuk, ir vaisiai bei daržovės jau ant stalo, o sportuoti gali važinėdama dviračiu“, – įsitikinusi Justė Starinskaitė. Ir nors atlikėja sutinka, kad sveikas gyvenimas užima daugiau laiko, kiekvienas turi teisę rinktis: nesveikai ir greitai ar sveikai, bet kiek lėčiau ir pasimėgaujant.

  1. Vaisiai ir daržovės kasdien

Pirmas sveiko gyvenimo pagrindas yra mityba. Nereikia drastiškų sprendimų, tačiau Justė pataria kasdienį maisto racioną užpildyti daržovėmis ir vaisiais. Dainininkė prisipažįsta, jog nereikia maitintis tik jais, tačiau pati visuomet pagrindinius dienos patiekalus renkasi su šviežiomis daržovėmis ir salotomis. Desertui renkasi vaisius. Taip ji žino, jog racione daržovių ir vaisių yra pakankamai.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

Nors Justė daug koncertuoja, prieš pasirodymus vokalistė visada išgeria šviežiai spaustų vaisių sulčių – tai geriausias energijos užtaisas. O jei nepavyksta užsukti į parduotuvę ir pasirūpinti užkandžiais kuomet skuba, sustojus degalinėje rinkitės morkytes.

„Juokinga, bet geriau nei saldainiai ar bandelės“ – šypsosi mergina. Produktus kiekvienas renkasi pagal savo poreikius, tačiau švieži vaisiai ir daržovės yra būtini norint palaikyti sveiką gyvenimo būdą.

  1. Reguliarus sportas

„Svarbiausia nepamiršti judėti“, – sako Justė, todėl rytais papusryčiavusi ji keliauja tiesiai į sporto klubą. Sveikas gyvenimo būdas – tai ne tik sveika ir subalansuota mityba, bet ir aktyvus judėjimas. Sportas padeda dieną pradėti energingai ir žvaliai, taip pat sustiprinti sveikatą ir imunitetą.

Todėl nepatingėkite, sugebėkite rasti bent kelias minutes laiko fiziniam aktyvumui. Keliaukite į darbą pėsčiomis, namus paverskite aerobikos sale ar sporto klubu – daryti pratimus namuose nieko nekainuoja.

Judėjimas padeda palaikysite gerą savijautą ir emocinę būklę. Taip pat padeda užtikrinti geresnę miego kokybę, kuris taip pat yra svarbus sveiko gyvenimo būdo šaltinis.

  1. Eksperimentuokite

Kai parduotuvių lentynos linksta nuo įvairiausių rūšių vaisių ir daržovių, Justė pataria išbandyti naujoves.

„Ne visada pažįstu naujas rūšis, bet visada stengiuosi jas paragauti“, – tikina Justė. Naujovės padeda paįvairinti kasdienybę, atnešti naujų skonių į maisto racioną.

Pats mėgstamiausias pirkinys Justinai yra juoduosi pomidorai – nes jie sultingi ir sodraus skonis. Taip pat mėgsta „Hass“ avokadus, derančius su įvairiais patiekalais, ypač salotomis, pavyzdžiui gražgarstės. Vaisiai ir uogos taip pat dažnai atsiranda ant atlikėjos stalo: ananasai, trešnės, vyšnios.

Laikydamasi šių kasdienių ritualų, mergina tikina gyvenanti nepaprastai paprastą kasdienybę. Sveikai gyvendama ji puoselėja savo kūną ir jaučiasi daug geriau: „mano organizmas man dėkoja“. Atlikėja linki, jog sveikas gyvenimo būdas taptų kiekvieno įpročiu.

Kampanija „Penki per dieną“

Pasaulyje ne vieną dešimtmetį vykstanti kampanija „Penki per dieną“, prieš dvejus metus prasidėjusi ir Lietuvoje. Kampanija „Penki per dieną“ yra pagrindinė programos „Europos Sąjungos kilmės vaisių ir daržovių žinomumo didinimas Lietuvoje“ priemonė. Kampanijos tikslas – paskatinti mūsų šalies gyventojus gyventi sveikai ir suvalgyti per dieną bent penkis Europos Sąjungoje užaugintus šviežius vaisius ar daržoves.

BUVA

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai