Trys fortepijono virtuozai „Bel Suono“: „Tokio formato šou pasaulyje darome tik mes“

„Bel Suono“ / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-13 10:23
„Bel Suono“ – tai trys fortepijono genijai, daugelio prestižinių muzikinių konkursų nugalėtojai, sukūrę unikalų fortepijoninį šou „Piano Magic“. Šiuolaikinis klasikinių kūrinių atlikimas trimis fortepijonais pritariant gyvo garso grupei ir lydimas specialiųjų efektų bei šviesų šou – tai visiškai naujas muzikinis šou formatas, kuris pirmą kartą bus pristatytas ir Lietuvos žiūrovams: lapkričio 12 d. Vilniuje ir lapkričio 13 d. Palangoje.

„Bel Suono“ – tai vienintelis fortepijoninis trio pasaulyje, kuris meistriškai maišo klasikinės ir šiuolaikinės muzikos žanrus.

„Mes nuolatos eksperimentuojame ir bandome derinti tarpusavyje naujus madingus garsus su klasikinio fortepijono skambesiu ir kurti skirtingas variacijas. Toks fortepijoninis trio, kiek mes žinome, yra vienintelis pasaulyje“, – sako „Bel Suono“ nariai.

Ko gero, net negalėtume įsivaizduoti, kad L. van Bethoveno ar J. S. Bacho kūriniai gali skambėti visiškai kitaip, bet tuo pat metu taip pat gerai ir didingai. „Bel Suono“ repertuare – klasikiniai A. Vivaldi kūriniai, skambantys dubstep ritmu, P. Čaikovskio, M. Ravelio ir kitų žymių kompozitorių kūriniai, supinti su kitų muzikos žanrų elementais. „Bel Suono“ taip pat pateikia savą šiuolaikinių kūrinių interpretaciją. Grupės „Maroon 5“ daina „Like Jagger“, kultinio serialo „Sostų karai“ garso takelis, „Queen“ daina „Bohemijos Rapsodija“ ir kiti.

2010 m. sukurtas kolektyvas „Bel Suono“ per daugiau nei devynerius metus išleido keturis albumus: 2012 m. – „Megapolis“, 2016 m. – „Upgrade“, 2017 m. – „Passionate“ ir 2019 m. – „Magic“, į kurį įėjo M. Glinkos uvertiūra iš operos „Ruslanas ir Liudmila“, E. Grygo kūrinys „Kalnų karaliaus oloje“, Dž. Rosinio uvertiūra iš operos „Sevilijos kirpėjas“, V. A. Mocarto „Turkų maršas“, Kubos autoriaus O. Farres kūrinys „Quizas, Quizas, Quizas“ ir kiti.

„Bel Suono“ solistai – daugelio prestižinių muzikinių konkursų nugalėtojai – pakerėjo ne vieno prestižinio muzikos festivalio ir daugybės koncertų salių žiūrovus. „Bel Suono“ per savo beveik dešimtmetį trunkančią veiklą koncertavo Izraelio, Monako, Austrijos, Bulgarijos, Šveicarijos, Latvijos ir daugelio kitų šalių žiūrovams. Jie meistriškai maišo klasikinės ir šiuolaikinės muzikos žanrus, kuria originalias kompozicijas, atlieka populiarių kūrinių cover‘ius, o visus jų pasirodymus dar labiau sustiprina specialieji efektai bei vizualizacijos.

„Bel Suono“ – tai visų pirma labai drąsus eksperimentas, kuris įrodė, kad ir mūsų dinamišku laiku galima sukurti kažką labai naujo, šviežio, šiuolaikiško, pasitelkus amžius menančią klasikinės muzikos kultūrą“, – sako vienas iš projekto „Bel Suono“ narių.

Trijų fortepijonų magija – taip galima pavadinti tai, ką žiūrovai mato scenoje. Klasikiniai kūriniai dar niekada neskambėjo taip moderniai ir naujoviškai. Šiuolaikinis prisilietimas prie pasaulinės klasikos sukuria visiškai kitokį, iki tol negirdėtą skambesį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai