Trynukus auginanti tinklaraštininkė Arūnė: „Ieškokite mylimos veiklos – tapkite įkvėpimu sau“

Arūnė Simanavičienė/PhotoBAL nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-23 15:43
Žiūrint į jaunatvišku energingumu trykštančią žavią mamą, kurios veide nematyti nė žymės nuovargio, sunku patikėti, kad namuose laukia trys, vos metukų sulaukę mažyliai, verslas ir tinklaraštis apie motinystę.

Arūnė nusišypso, kad klausimų apie tai, kaip visur suspėja, sulaukia ko ne kiekvieną dieną. Tačiau ji visuomet atsako, kad visų veiklų ji nedaro vienu metu. Savo darbus susiskirsto prioritetais, papildomoms veikloms išnaudoja vaikelių miegą ir neskiria laiko tam, kas tuo metu neįkvėpia ir nemotyvuoja. Tokia štai paprasta veiklios moters energijos paslaptis.

„Prie galimybės daug ką nuveikti ir neapleisti savęs, kaip moters, labai prisidėjo tai, kad nuo pirmųjų mėnesių trynukai užmigdavo 19 val. ir neprabudę išmiegodavo visą naktį. Visuomet turėdavau laisvus vakarus, kuriuos ir išnaudodavau tinklaraščio įrašams, verslo strategijoms, namų ruošai, sportui ar laikui su vyru. 

Dabar, prasidėjus dantukų augimui, vakarai ir naktys jau nebe tokie ramūs. Tačiau įsivažiavus į veiklų ritmą, vis dar puikiai sekasi jį palaikyti. O jei kurią dieną jaučiuosi mažiau pamiegojusi ar labiau pavargusi, tiesiog visą dieną žaidžiu su vaikais, namie atlikdama tik pačius būtiniausius buities darbus, o per vaikų miegą stengiuosi pailsėti. Kalbėdama su kitomis mamomis suprantu, kad man labai pasisekė, nes dar nebuvo tokios situacijos, kad vaikai verktų dieną-naktį, o mes su vyru nerastume sprendimo“, – atvirauja tinklaraščio „Trys kaip vienas“ autorė.

Arūnė Simanavičienė/PhotoBAL nuotr.
Arūnė Simanavičienė/PhotoBAL nuotr.

Moteris pasakoja, kad apie didelę šeimą visuomet svajojo, tad sužinojusi, jog laukiasi net trijų mažylių, nustebo, bet ir labai apsidžiaugė. Tai buvo svajonės išsipildymas, didelė laimė. O dieną, kai sužinojo, kad laukiasi, Arūnė jau buvo pradėjusi verslą, tad viskas tekėjo palengva, sava vaga. O svarbiausia, ji jautėsi viskam nusiteikusi ir pasiruošusi morališkai.

„Kai kolegei pranešiau, kad laukiuosi, svarstėme, ar nereikėtų veiklos pristabdyti, pirmiausia pagimdyti ir tada žiūrėti, ar spėju. Tačiau po mėnesio paaiškėjo, kad ir kolegė laukiasi, tad abi nusprendėme, jog nieko nestabdome, dirbame toliau. O jei vėliau, gimus vaikučiams, matysime, kad nesuspėjame, tada ir svarstysime, ką daryti. Tačiau susilaukus mažylių iš gydytojų gavau paliepimą leisti jiems kuo daug miegoti ir ilsėtis. Tad nuo pirmųjų dienų ligoninėje, turėdama laisvo laiko, kol miega vaikai, grįžau prie darbų. Be to, su kolege viena kitą puikiai suprantame, palaikome, o kai reikia ir pavaduojame“, – savo istoriją projektui „Tapusi mama, atradau save“ pasakoja A.Simanavičienė.

Arūnė Simanavičienė/PhotoBAL nuotr.
Arūnė Simanavičienė/PhotoBAL nuotr.

Jauna mama prisimena, kad pamačiusi kvietimą dalyvauti „Canywhere“ organizuojamame projekte nusprendė būtinai pasidalinti savo patirtimi ir įkvėpti kitas mamas.

„Mes visos turime tas pačias 24 valandas paroje ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip turiningai jas išnaudosime“, – sako Arūnė ir priduria, kad nebūtina visoms pulti kurti verslus ar rašyti tinklaraščius, tačiau užsiimant mėgstama veikla moteris susikuria netgi daugiau energijos ir jėgų, kurias gali skirti savo mažyliams.

„Siūkite, dainuokite, kurkite verslą, mokykitės, skaitykite knygas – darykite tai, kas jums patinka, kad pačios sau taptumėte įkvėpimu ir niekada nepamirškite, jog visi sunkumai laikini, o visos nuotabios akimirkos – liks jūsų šeimos prisiminimais“, – pataria moteris.

Naujausi straipsniai