Trūksta energijos? O gal sekso?

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-01 21:06
Seksualinė energija – puikus energijos šaltinis, tad jei jaučiatės psichologiškai, fiziškai, emociškai išsekę, gal tai ne darbo krūvio, o sekso trūkumo pasekmė?

Galbūt darote viską, kas rekomenduotina – sveikai maitinatės (dargi prisiperkate vadinamojo supermaisto – visokiausių Goji uogų ir ispaninio šalavijo sėklų), sportuojate, medituojate ir dar lankote jogą, bet puikiai nesijaučiate? Atkreipkite dėmesį į savo seksualinį gyvenimą – ar jis reguliarus? 

Mat jei reguliariai mylitės, hormonų lygis jūsų organizme yra toks, kokio reikia, be to, gaminasi tam tikros cheminės medžiagos, kurios padeda geriau jaustis ir paprasčiau susidoroti su gyvenimiškomis problemomis. 

Orgazmo metu išsiskiria dopaminas, dar vadinamas laimės hormonu, kuris motyvuoja mus siekti tikslų ir sustiprina pasitikėjimą savimi. Taip pat kraujyje padaugėja oksitocino, kuris leidžia pasijusti komunikabilesniam, sugebančiam ne paviršutiniškai, o giliai ir nuoširdžiai bendrauti su žmonėmis. Be to, oksitocinas sumažina kortizolio, vadinamojo streso hormono, kiekį.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kai esame seksualiai aktyvūs, mūsų organizmas išskiria nemažą kiekį feromonų, kurie pasitarnauja, kad priešingos lyties asmenims būtume patrauklesni – tai veikia stipriau už pačius brangiausius kvepalus. Dar vienas įdomus momentas – mokslininkai nustatė, kad meditacija ir orgazmas veikia tas pačias smegenų dalis. Taigi, jei norite atitrūkti nuo žemiškų rūpesčių, kartais nebūtina medituoti...

Skeptikai gali burnoti, kad seksas pernelyg sureikšminamas, tačiau tiesa tokia: jei jūsų intymiuose santykiuose vyrauja harmonija, ji apims ir visas kitas gyvenimo sritis. Tačiau seksas seksui nelygu: būna „seksas gurmanams“ ir „seksas – greitasis maistas“... Bet jei poroje tvyro nuoširdus intymumas, kuris neatskiriamas nuo mylinčių vienas kitą žmonių sekso, tai ir kūniškas artumas, koks jis bebūtų, vis vien teikia daugiau ar mažiau energijos ir leidžia atsipalaiduoti.

Tikrasis intymumas reiškia tai, kad jūs nuo partnerio nieko neslepiate – nei savo minčių, nei jausmų, nei fantazijų, nebijote, kad būsite ne taip suprasti. 

Tikrasis intymumas reiškia tai, kad jūs nuo partnerio nieko neslepiate – nei savo minčių, nei jausmų, nei fantazijų, nebijote, kad būsite ne taip suprasti. Jūs norite būti svarbūs. Knygos „Grįžimas meilėn“ autorė Marianne Williamson yra įsitikinusi, kad svarbiausias mūsų visų poreikis – būti pastebėtiems. Vos iškopę iš paauglystės mes apsistatome sienomis, bijodami parodyti savo silpnybes, nerimaudami, kad iš mūsų bus pasišaipyta, tačiau po gyvenimiškų pamokų pamažu suvokiame, kad protingiau yra ne pulti ar gintis, o tiesiog... pasiduoti. Tai reiškia, nuo mylimo žmogaus nieko neslėpti – net savo silpnųjų ar bjauriųjų pusių.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Sakoma, kad partneriai, visa širdimi atviri vienas kitam yra tarsi alchemikai, kurie iš savo sudėtingos patirties, skausmingų išgyvenimų, silpnybių ir nuoskaudų su meilės ugnimi gali išlydyti auksą. Nes kuo silpnesni būsime meilėje, tuo stipresni gyvenime. Kai atsiduodate partneriui siela ir kūnu, pasijuntate suprasti, mylimi, patenkinti gyvenimu ir pilni energijos, kurią galite dalinti kitiems. 

Ir kai kitą kartą pasijusite pavargę ir nelaimingi, kai atrodys, kad gyvenimas teka pro šalį, tiesiog prisiglauskite prie mylimo žmogaus.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai