Trukdantys įpročiai: 15 dalykų, kurių turėtumėte nebedaryti

Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Aplinkiniai nuo mažens jums aiškina, ką turite daryti. Bet ne mažiau svarbu suvokti, ko tikrai NEVERTA daryti. Pirmiausiai to, kas mums trukdo tobulėti bei džiaugtis gyvenimu! Praeities pakeisti negalime, tačiau bet kuriuo momentu galime viską pradėti iš naujo – be mums trukdančių įpročių.

1. Nustokite leisti laiką su atsitiktiniais žmonėmis

Gyvenimas per brangus, kad jį aukotumėme energiją išsunkiantiems piliečiams. Kartais būna labai sunku pasakyti „ne“ įvairiems tolimiems pažįstamiems ar įvairaus plauko pusdraugiams, kviečiantiems į neaiškius vakarėlius, ypač, jei jie jus itin spaudžia dalyvauti, bet po nenuoširdaus bendravimo ir tuščio laiko iššvaistymo dažniausiai jaučiame tik tuštumą.

Atsiminkime seną tiesą, kad tikrieji draugai bus šalia ne tik tada, kai būsite ant bangos, bet ir tuomet, kai jausitės pats nelaimingiausias žmogus žemėje.

2. Nenustumkite savo poreikių į paskutinę vietą

Girdėjote frazę „Moterys, kurios myli per stipriai“? Jei nuolat bandote atspėti mylimojo norus, domitės tik tuo, kuo ir jis, mėgstate tik tai, ką ir jis dievina ir visiškai pamiršote, ko jūs PATI norite – tai apie jus. Paklausykite to silpnučio savo sielos balselio – ko ji trokšta? Ir nepamirškite.

Moteris / Vida Press nuotr.

3. Nesistenkite dėtis tuo, kuo nesate

Nesitenkite pasikeisti vien tam, kad kažkam patiktumėte.

Vienas pačių sunkiausių uždavinių – būti savimi pasaulyje, kuris stengiasi jus suvienodinti su aplinkiniais. Kažkas vis vien bus protingesnis ir gražesnis už jus, bet niekas nebus jumis. Nesitenkite pasikeisti vien tam, kad kažkam patiktumėte. Bus, kas jus pamils tokią, kokia esate.

4. Nebijokite klysti

Geriau veikti ir klysti, nei sėdėti sunėrus rankas ir svajoti, kas būtų, jeigu būtų. Kiekviena nesėkmė veda sėkmės link, nors kartais nesinori tuo tikėti. Senatvėje gailėsitės, jei kažko nepadarėte, o klaidas užgoš sėkmė.

5. Nesistenkite nusipirkti džiaugsmo

Daug kas, ko norite, kainuoja brangiai, ir jūs kankinatės, kad negalite to ar ano turėti.

Tai, kas teikia tikrąją laimę dažniausiai nekainuoja nieko – meilė, juokas, tobulėjimas, gyvenimo džiaugsmas, draugystė, harmonija su gamta.

6. Nemanykite, kad kitas jums suteiks laimę

Jei nuolat esate nepatenkinta savimi, tai net sutiktas intriguojantis nepažįstamasis ir ilgas romanas su juo nesuteiks jums laimės. Jei nesijaučiate stabilia asmenybe, jei nesugebate džiaugtis smulkmenomis, pasikeisti tik jūsų valioje – nesitikėkite stebuklų iš kito žmogaus.

Moteris / Vida Press nuotr.

7. Nustokite atidėlioti

Įvertinkite situaciją ir ryžtingai veikite – bet koks progresas susijęs su rizika.

Kuo ilgiau svarstysite, taip ar anaip pasielgti, kuo ilgiau delsite ir tempsite laiką, tuo daugiau problemų susikursite. Įvertinkite situaciją ir ryžtingai veikite – bet koks progresas susijęs su rizika. Tiesiog pakelkite sėdynę nuo sofos ir bandykite įgyvendinti tai, ko visada troškote.

8. Nustokite manyti, kad „dabar netinkamas laikas“

Niekam ir niekada nėra tinkamo šimtu procentų laiko. Daugybė likimo mums siūlomų galimybių verčia išeiti iš komforto zonos, o tai reiškia – patirti nepatogumus. Bet tokia sėkmės kaina!

9. Nustokite su visais konkuruoti

Nesikrimskite, kad kitiems sekasi geriau. Susikoncentruokite ties savo privalumais ir pamažu siekite nors iš mažų, bet kasdienių asmeninių rekordų. Žinokite, kad „tiems kitiems“ irgi arodo, jog jums sekasi kur kas geriau, nei jiems...

Moteris / Vida Press nuotr.

10. Liaukitės pavydėję

Pavydas – tai svetimų privalumų skaičiavimas, o juk įdomiau skaičiuoti savus. Paimkite popieriaus lapą ir susirašykite savo gebėjimus ir gerąsias savybes. Ir ne keletą – o mažiausiai keliolika. 

11. Nustokite skųstis ir gailėti savęs 

Kai nutiks kas nors ne itin malonaus, neverkšlenkite – pasakykite sau, kad visa tai į gerą.

Peržvelkite savo gyvenimą ir įsitikinsite, kad tai, kas prieš keliolika metų atrodė baisi tragedija (skyrybos, atleidimas iš darbo, priverstinis gyvenamosios vietos pakeitimas) ilgainiui atvedė į geresnį gyvenimą, į pažintis su įdomiais žmonėmis, suteikė galimybių išbanduti ką nors naujo ir patobulėti. Tad kai nutiks kas nors ne itin malonaus, neverkšlenkite – pasakykite sau, kad visa tai į gerą. 

12. Nustokite teisintis

Jūsų draugams jūsų pasiteisinimai nereikalingi, o priešai jais vis vien nepatikės. Tiesiog elkitės sąžiningai ir nesukite galvos.

13. Nenuvertinkite smulkmenų 

Didesnė mūsų gyvenimo dalis susideda iš, regis, nereikšmingų momentų, bet kartais tiesiog pražiopsome įdomią pažintį ar originalų pasiūlymą, nes jie pasirodo niekuo neišsiskiriantys iš kitų. Reikia tik vieno – be visų logiškų pasvarstymų „įsijungti“ dar ir moterišką intuiciją. 

Moteris / Vida Press nuotr.

 14. Nustokite dėl savo problemų kaltinti kitus

Dabartį susikuriame praeitimi – patys. Ir tokią, kokios nusipelnėme.

Jūsų svajonių išsipildymas tiesiogiai susijęs su atsakomybe, kurią prisiimate už savo gyvenimą. Dėl nesėkmių kaltinti kitus žmones ir aplinkybes labai populiaru, bet nebrandu. Dabartį susikuriame praeitimi – patys. Ir tokią, kokios nusipelnėme.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 būdų pasikelti ūpą, kai užplūsta savigaila ir liūdesys

15. Liaukitės nerimauti

Nerimas mus neišvaduos nuo rytdienos rūpesčių, bet tikrai išvaduos nuo gyvenimo džiaugsmo. Vienas iš būdų patikrinti, ar verta dėl ko nors sukti galvą, yra savęs paklausti: „O ar tai bus sman svarbu po metų? Po trejų? Po penkerių?“Jeigu ne, tai neverta nerimauti.

Skaitykite daugiau