Triukai, padėsiantys suvalgyti mažiau

Mityba / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-09 09:00
Pats veiksmingiausias triukas yra vienas – ant šaldytuvo pakabinta spyna. Tačiau nuo persivalgymo gali išgelbėti ir kiti lapės gudrumėliai.

Šviesa. Jei vakarieniaujate prie naktinės lempos ar žvakių, tikėtina, kad suvalgysite daugiau nei norėtumėte. Kodėl? Prietema atpalaiduoja, nuramina, ir jūs prarandate kontrolę. Kodėl įsimylėjėliai, rengdami romantiškas vakarienes, nepriauga svorio? Iš pradžių jie daugiau mylisi, sudegina visas kalorijas – štai tokia paslaptis!

Dirgikliai. Valgio metu susitelkite tik į maistą ir šeimos narius prie stalo. Mobilusis telefonas, televizorius, knyga ar laikraštis neturi jūsų blaškyti. Tai rimti trukdžiai, kurie atitraukia nuo maisto kramtymo ir rijimo. Net nepastebėsite, kaip suvalgysite daugiau. O akys, neužfiksavusios, kad valgote (juk taip ir būna – įsitraukiate į filmą ir tik šakute darbuojatės „lėkštė – burna“), į smegenis nusiųs tuščią vaizdą – pavalgiusi jau po valandos svarstysite, ar išvis valgėte.

Indai. Įsigykite mažą lėkštutę ir valgykite tik iš jos – atrodys, kad į skrandį nukeliavo porcija su kaupu. Maža pilna lėkštė smegenims siunčia palankesnį vaizdą nei didelė su mažu mėsgaliu viduryje (taip būna prabangiuose restoranuose; ten ragaujame visko po nedaug, todėl jaučiamės ir sočios, ir daug patiekalų suvalgiusios).

Beje, svarbi ir lėkštutės spalva. Mokslininkai nustatė, kad mėlyna spalva mažina apetitą (galima padėti ir mėlynas servetėles arba pasirūpinti mėlynais akcentais, tarkime, indais, užuolaidomis). Dabar supratote, kodėl restoranų interjeras dažniausiai yra raudonas arba oranžinis?..

PLAČIAU APIE TAI, KOKIĄ ĮTAKĄ APETITUI DARO INDŲ SPALVA, SKAITYKITE ČIA.

Rytas ir vakaras. Pusryčiams išgėrusi vien kavos, soti ilgai nesijausite. Tačiau jeigu nueisite į dušą ir gerai išsitrinsite šiurkščia kempine, alkio jausmas dings.
Vakare panirkite į karštą vonią su jūros druska ir eteriniais aliejais – tai jus atpalaiduos ir sumažins alkio jausmą.

Dantys. Išsivalykite juos, po vakarienės parėjus pusvalandžiui. Tas švarumo jausmas taps refleksu, nebenorėsite valgyti. Stenkitės eiti miegoti iki 23 val., nes tuo metu organizme būna piko valanda, t. y. suaktyvėja virškinimo procesai, todėl žiauriai užsimanote valgyti. Išvenkite šito!

Kvapai. Čikagos mokslininkai ištyrė, kaip kvapai veikia apetitą ir alkio jausmą. Buvo nustatyta, jog dauguma yra aromatai eterinių aliejų, kurie naudojami kulinarijoje (anyžiai, bazilikai, vanilė, gvazdikėliai, imbieras, cinamonas, laurų lapų, mairūnai, mėtos, muskato riešutai, rozmarinai, kalendros, pankoliai, čiobreliai, šalavijai). Taip pat gana efektyvūs pasirodė esantys apelsinų, greipfrutų, klementinų, žaliųjų citrinų ir citrinų aliejų aromatai.

Apetitui kontroliuoti galite naudoti bananų, obuolių, šokolado, arbatos ir kavos kvapus – jie nemažina apetito, tačiau leidžia laiku sustoti valgant ir nesijausti alkanai.

VERTA ĮSIDĖMĖTI. Kelius buteliukus su mėgstamais kvapais nešiokitės rankinėje. Kai pasijusite alkana, įkvėpkite aromato (3–6 kartus į kiekvieną nosies landą).

Ji24.lt

Naujausi straipsniai