Trileryje „Amerikietis žudikas“ nusifilmavęs 66-erių M. Keatonas: ir mano amžiuje dar būna pirmų kartų

Michaelas Keatonas filme „Amerikietis žudikas“ / Kadras iš filmo
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Niekada nesu vaidinęs tokio tipo filme, nes tai kur kas daugiau nei tik paprastas veiksmo trileris. Matote, net ir būnant 66-erių dar žmogui gali būti pirmų kartų“, – juokiasi Holivudo kino asas Michaelas Keatonas, kurį jau nuo šiandien Lietuvos kino teatruose galime išvysti veiksmo trileryje „Amerikietis žudikas“. Pagal rašytojo Vince’o Flynno noveles apie slaptąjį agentą Mičą Rapą sukurto filmo autoriai perkėlė itin aktualią šių dienų temą – siekė žiūrovams parodyti žiaurią ir necenzūruotą kovą su terorizmu, o vienu iš pagrindinių herojų tapo legendinis Žmogus šikšnosparnis M. Keatonas.

„Amerikietis žudikas“ yra viena iš penkiolikos V. Flynno sukurtų apsakymų apie slaptąjį agentą. Kiekvienas jų buvo tapęs „New York Times“ bestseleriu, šiuo metu visame pasaulyje parduota dešimtys milijonų šių knygų kopijų, išverstų į daugybę kalbų.

„Veiksmo scenoms pradėjau ruoštis dar filmuojantis juostoje „Žmogus-voras: sugrįžimas namo“. Triukų koordinatoriai man į telefoną siuntė vaizdo įrašus, o aš per pertraukėles rasdavau ramesnę vietą ir kariaudavau pats su savimi. Tad į „Amerikiečio žudiko“ filmavimus atėjau geriausiai pasiruošęs. Tačiau neslėpsiu, mano amžiuje tokios treniruotės tampa vis sudėtingesnės“, – sako M. Keatonas.

Prieš trilerio premjerą jo režisierius Michaelas Cuesta pasakojo, kad kūrėjai koncentravosi ne į garsias aktorių pavardes plakatuose.

„Garsios pavardės plakatuose atrodo labai patraukliai, tačiau tai nėra garantas, kad iš kino teatro išeisite patenkinti tuo, ką pamatėte. Mes koncentravomės į mintį ir vaizdą. Į pagrindinę žinutę, kurią norime perduoti“, – pristatydamas „Amerikietį žudiką“ sakė režisierius.

Pagrindinio herojaus vaidmeniui jis pasirinko jauną aktorių Dylaną O’Brieną, kuris išgarsėjo „YouTube“ puslapyje, kur mėgo žiopčioti pagal garsių atlikėjų dainas. Jo ekspresijos ir gebėjimai pakerėjo prodiuserius ir šie pakvietė Dylaną filmuotis juostoje.

Trileris „Amerikietis žudikas“ pasakos apie 23 metų Mičą (aktorius D. O'Brienas), kuris vos 14-os liko našlaitis, tragiškoje automobilių avarijoje žuvus abiems tėvams. Dabar likimas smogė vėl: teroristinės atakos metu nušaunama jo sužadėtinė. Sielvartaujantį ir keršto kupiną vaikiną priglobia CŽV. Neilgai trukus, pastebėjęs talentą ir milžinišką motyvaciją, Mičą imasi mokyti Šaltojo Karo veteranas, vienas geriausių CŽV agentų Stenas (akt. M. Keatonas).

Tuoj vaikinas kartu su savo mokytoju paskiriamas tirti kelių teroristinių išpuolių. Operatyvininkai ima minti ant kulnų paslaptingajam Vaiduokliui (akt. Tayloras Kitschas), vadovaujančiam tarptautiniam teroristiniam tinklui, į kurio rankas ką tik pateko 16 kilogramų plutonio.

Dėliojant teroristinės mozaikos detales, netrukus paaiškėja, kad Vaiduoklio tikslas – Trečiasis pasaulinis karas.

Skaitykite daugiau