Treneris Andrius Pauliukevičius pataria, kaip neatsidurti dietų spąstuose

Andrius Pauliukevičius ir Kristina Rimienė/TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-17 14:10
Įžymus treneris Andrius Pauliukevičius – Europos kultūrizmo čempionas bei pasaulio kultūrizmo ir fitneso čempionatų prizininkas – ne vieną sykį yra girdėjęs vieną ir tą patį klausimą – kaip numesti svorio?

Artėjant vasaros sezonui šis klausimas tampa jo kasdienybe, tad savo patirtimi ir patarimais treneris pasidalys su šio sekmadienio TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovais.

Vasarai reikia ruoštis... jai pasibaigus

TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos Rimienės paklaustas, nuo ko gi pradėti tiems, kurie labai nori vasarą pasitikti be papildomų kilogramų, laidos svečias bus negailestingas: pradėti reikia nuo... rugsėjo pirmosios.

Pirma jo rekomendacija – neapsileisti. Norint sumažinti kūno apimtis ir svorį patys svarbiausi dalykai, anot trenerio, yra mityba ir miegas, tik po to – sportas. Nepakankamai miegant išsibalansuoja organizmo veikla, hormonų pusiausvyra, o valgymo įpročiai tampa prastesni. „Neišsimiegojęs žmogus neretai priima prastus sprendimus, siekdamas kompensuoti energijos trūkumą jis nori greito, nesveiko maisto. Mityba ir miegas yra neatskiriami ir būtini dalykai, siekiant išlaikyti stabilų svorį ir gerą savijautą“, – aiškina laidos svečias, jau ne vienerius metus gyvenantis pagal šiuos principus.

Andrius Pauliukevičius / Asmeninio archyvo nuotr.
Andrius Pauliukevičius / Asmeninio archyvo nuotr.

Dietų spąstai

Siekdami iki bikini sezono atsikratyti nereikalingų kilogramų, dažnai tiek vyrai, tiek moterys laikosi drastiškų dietų. Laidos svečias pabrėžia, kad tai – labai blogai: „pirmiausia turite įvertinti, kiek laiko galite laikytis konkrečios dietos. Jei manote, kad galite laikytis tos dietos kelias savaites ar kelis mėnesius – ta dieta jums netinka. Ilgalaikiam efektui reikia kitų sprendimų“.

Kalorijų riba, anot laidos svečio, priklauso tiek nuo kūno svorio, tiek nuo fizinio aktyvumo. Norintiems sulieknėti ir siekiantiems ilgalaikio efekto per savaitę jis rekomenduoja mesti apie 1 procentą kūno masės. Paradoksas, tačiau valgant per mažai kūnas ima lėtinti medžiagų apykaitą, todėl tikrai neverta persistengti marinant save badu.

Ne tik sportas naudingas mūsų savijautai, dar didesnę įtaką mums daro maistas. Padidėjusį kraujo spaudimą, cukraus ir cholesterolio kiekį laidos svečias A. Pauliukevičius patars koreguoti atsisakant arba ribojant cukraus kiekį, juk, anot laidos svečio, „cukrus yra didžiausias figūros priešas ir ligų draugas“. Šio sekmadienio laidoje „Pasaulis pagal moteris“ treneris papasakos ir apie kitus geros savijautos draugus ir priešus, kuriuos pažinus įveikti kur kas lengviau.

Puoškime ne tik save, bet ir namus

Besiruošiant vasarai ir vis dar besimėgaujant pavasario teikiamais privalumais laidos vedėja K. Rimienė rubrikoje „Floristinis desertas“ sukurs šiek tiek kitokią pavasarinę puokštę, papuoštą kapučino spalvos rožėmis. Juk ne paslaptis, kad gražiuose namuose, kur kvepia gėlėmis, o žiedai džiugina akį, ir patys jaučiamės geriau. Kūrybinis procesas užburs ir įtrauks, kaip ir būsima vasara, jau besibeldžianti į visų mūsų – tiek jai pasirengusių, tiek dar atidėliojančių – duris.

Naujausi straipsniai