Trečius metus organizuojamame „Laisvės piknike“ pilietiški žmonės diskutavo apie dvigubą pilietybę

Andrius Tapinas, Rita Miliūtė ir Edmundas Jakilaitis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-25 16:17
Šeštadienį Kauno Nemuno saloje prasidėjo jau trečius metus organizuojamas „Laisvės piknikas“ – didžiausias nemokamas vasaros festivalis visai šeimai. Renginio organizatoriai kvietė visus Lietuvos piliečius bei Lietuvą lankančius svečius vieningai susiburti ir puikiai praleisti laiką.

Renginio metu vyko įvairios diskusijos apie Lietuvos ateitį, kūrybinės dirbtuvės. Pramogų nestigo suaugusiems ir mažiesiems „Laisvės pikniko“ dalyviams. Jie galėjo susipažinti su policijos, „Aro“ darbo specifika, pasidaryti laikinas tatuiruotes ir pasivaišinti įvairiais užkandžiais.

Kartu su žurnalistu, laidų vedėju Andriumi Tapinu ir žurnaliste Rita Miliūte susirinkę kauniečiai ir miesto svečiai diskutavo, kokio prezidento reikia Lietuvai. Referendume dėl dvigubos pilietybės, pramogų verslo atstovas Algirdas Ramanauskas su diplomatu Žygimantu Pavilioniu, pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Henkė, dainininku bei prodiuseriu Viktoru Diawara, politike Aušrine Armonaite bandė atsakyti į klausimą ar reikalinga dviguba pilietybė ir ką daryti, kad Lietuvoje pavyktų ją įvesti.

„Mes Lietuvoje dažnai lygiuojamės į kitas šalis ir manau, kad turėti dvigubą pilietybę yra visiškai normalu. Kai buvau vaikas, aš neturėjau sprendimo galios, mane išvežė į Malį ir negalėjau pasirinkti, kokios šalies pilietybę norėčiau turėti“, pasakojo Viktoras Diawara.

„Refrendumas nėra pasaulio lietuvių bendruomenės tikslas. Pilietybės išsaugojimas ir išlaikymas, tai yra daug svarbiau. Svarbiausia kalbėti apie Lietuvą ir jos ateitį. Referendumas neturėtų suskaldyti mūsų vienybės“, diskutavo pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė.

Vilniaus miesto ir Lietuvos politikė Aušrinė Armonaitė taip pat pasisakė už daugybinę pilietybę: „Man norisi apginti Lietuvos Respublikos Konstituciją. Laikai pasikeitė, aš esu už daugybinę pilietybę“.

„Laisvės pikniką“ vainikuos vakaro koncertai, kurių metu pasirodys populiarios grupės „Skamp“, „Ba.“, „Happyendless“ bei atlikėja Monika Linkytė. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai