Trečioji Beatos Nicholson nufilmuota pamoka „Kepk nedelsiant“: Sveikuoliškas šokolado pyragas

Beata Nicholson / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-05-27 09:28
Populiarių Lietuvoje kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson norinčius išmokti gaminti ar patobulinti savo įgūdžius kviečia į vaizdo pamokas „Kepk nedelsiant“. Šįkart pamokos tema – sveikuoliški kepiniai.

„Sveikuoliškumo tema plinta kaip virusas... Sveikatos ieškome net kepiniuose. (Būtent ši kepinių kategorija sulaukė didžiausio dėmesio per apklausą Beatos virtuvės „Facebook“ paskyroje). Mano nuomone, visi kepiniai kepti namuose gali būti pavadinti sveikuoliški, nes į juos juk sudedame kokybiškiausius ingridientus. Visai nesigraužiu, jei mano vaikai mėgsta mano keptus avižinius sausainius, kuriuose gausu stambių avižų dribsnių ar graužia kurapkėlės sausainius su linų, sezamų, moliūgų sėklomis“, – sako Beata.

Kodėl slyvų ir šokolado pyragas?

Na, o šioje pamokoje gal kiek netikėta interpretacija sveikuoliškumo tema – kepsime vieną populiariausių mano knygos „Beatos virtuvė: kepinių knyga“ receptų – legendinį slyvų ir šokolado pyragą. Šitas gražuolis iš viso būrio išsiskiria tuo, kad yra mandresnis nei kiti. Kodėl jis sveikesnis už kitus? Nes visų ujamus kvietinius miltus keičiame maltais migdolais, o dalį nepageidaujamo cukraus – džiovintais vaisiais. Be to, naudoju juodąjį šokoladą be cukraus (jei paklaustumėt vaikų dietologo, kuris saldumynas visgi geriausias vaikams, tai vienas jų tikrai būtų juodasis šokoladas...).

Sveikuoliškam šokolado pyragui reikės:

300-350 g džiovintų vaisių: slyvų, datulių ir razinų, 100 ml stiprios kavos, 150 g juodojo šokolado,100 g sviesto, 100 g rudojo cukraus. 1 šaukšto baltojo cukraus (kai malsite migdolus),  4 kiaušinių. 100 g maltų migdolų

Šitiek produktų skirta 24 cm arba 20 cm skersmens torto formai. Jeigu kepsite didesnėje formoje, pyragas bus žemesnis, o mažesnėje – aukštesnis.

Atvėsusį pyragą išdalijame į nedideles porcijas ir suviniojame į kepimo popierių. Skanaujame jį pirmoje dienos pusėje, kai mūsų organizmui labiausiai reikia iš angliavandenių gaunamos energijos. Vakarienei geriau pasilikim morką ir vištos krūtinėlę...

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai