Trečio vaiko susilaukusi Rima Petrauskytė apie šeimą: „Nenorėjome keistis, bet sugebėjome“

Rima Petrauskytė ir Rolandas Paulauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žurnalas „Ji“
Publikuota: 2022-01-08 15:36
Dainininkė Rima Petrauskytė šiandien tik pasijuokia iš savęs, kad anksčiau buvo tokia kruopšti ateities planuotoja. „Pats gyvenimas parodė, kad turime gyventi šia diena ir džiaugtis tuo, ką turime“, – sako grupės „Man-go“ lyderė, kurios planus stipriai pakoregavo trečiosios atžalos laukimas. Gruodį dukrelės susilaukusi atlikėja jai suteikė Adelės vardą ir tapo daugiavaike mama. Apie laukimą, dukteris ir santykius su vyru Rima pasakoja atvirame interviu.

Trumpa dosjė

  • GIMTASIS MIESTAS. Klaipėda.
  • METŲ LAIKAS. Man patinka vasara, ruduo ir pavasaris. 
  • MĖGSTAMIAUSI VALGIAI. Mėgstu prancūziškus desertus, lietuviškus bulvių patiekalus, taip pat Azijos virtuvę. 
  • RYTO RITUALAS. Be kavos puodelio ryto neįsivaizduoju. Net su namiškiais nepasisveikinu negurkštelėjusi šio gėrimo.
  • VILIOJANTIS PASAULIO KAMPELIS. Kol kas mane labiausiai vilioja visi pasaulio didmiesčiai. 
  • LAISVALAIKIS. Mėgstu jį leisti labai aktyviai – bėgioti, treniruotis lauke. Tai būna tik mano laikas. 
  • NEMĖGSTAMIAUSIAS BUITIES DARBAS. Gaminti valgyti. Šeima žino, kad jei gaminsiu aš, bus neskanu (juokiasi). 
  • ERZINANTI ŽMOGAUS BŪDO SAVYBĖ. Lėtumas. Jei mane gyvenimas suveda su lėtesnio mąstymo žmonėmis, vargstu. 
  • AUTORITETAI. Konkretaus žmogaus neturiu, bet mane labai įkvepia išmintingos, protingos moterys spindinčiomis akimis, turinčios mylimą veiklą, sukūrusios kad ir nedidelį versliuką.
Rima Petrauskytė
Rima Petrauskytė

Kokiu tempu ir kokiomis nuotaikomis gyvenate? 

Didžiąją laiko dalį užima mamos pareigos. Kasdien tenka sutvarkyti daugybę reikalų reikaliukų. Mokykla, darželis; reikia parinkti rūbelius vaikams, pasirūpinti, kad mergaitės laiku spėtų į ugdymo įstaigas, būtų sveikos ir laimingos. Bet rutina man patinka, nes atsiranda aiškus ritmas.

Pareigos ir atsakomybė – labai reikalingi dalykai. 

Baigiate įsirengti naują būstą. Seniai svajojote apie naujus namus?

Jau visai netrukus kelsimės į naują butą. Turėsime ir lopinėlį žemės. Ar seniai svajojau? Na, tai labiau buvo vyro svajonė. Jis norėjo, kad butas būtų miesto centre.

Aš jau būčiau seniai sutikusi gyventi kur nors už miesto. Bet dabar, kai matau baigiamuosius darbus, labai džiaugiuosi sprendimu, nes vyresnioji dukra jau pati keliauja į mokyklą viešuoju transportu. Gyvenant mieste suvažinėti visur daug patogiau. Be to, Klaipėdos centras nėra jau toks šurmuliuojantis, tad ir ramybės nestigs. Juolab kad mūsų namai – prie parko.

Ant jūsų ar ant vyro pečių daugiau gulė buto įrengimo darbai?

Su vyru esame labai skirtingi, tad ir į buto įrengimą žiūrime kitaip. Pati mėgstu daug ką apsvarstyti, negaliu lengvai ir iškart apsispręsti, o mano apmąstymai ir bandymas išsirinkti tai, kas geriausia, vargina ir mane pačią. Vieną dieną man atrodo vienos spalvos gražu, kitą jau nuomonė pasikeičia (juokiasi).

Kad išsigryninčiau, ko iš tikrųjų noriu, kas man labiausiai patinka, turi praeiti šiek tiek laiko. Visa laimė, kad vyras gerai žino, ko nori. Be to, jis dirba statybų srityje, padeda susikurti namus kitiems žmonėms, tai viskas su juo vyksta greitai (šypsosi).

Rima Petrauskytė / Vadim Fasij nuotr.
Rima Petrauskytė / Vadim Fasij nuotr.

Atšventėte keturiasdešimtąjį jubiliejų. Ar daug buvote sugalvojusi norų, o gal jau kuris nors išsipildė?

Visi norai žaibiškai pasikoregavo, kai sužinojau, kad laukiuosi trečiojo vaikelio. Iš tikrųjų iki to laukimo turėjau vienų norų, dabar tada atsirado kitų – juk puikiai suprantame, kad vaikas į šeimą ateina visam gyvenimui. Kai suėjo keturiasdešimt, labai džiaugiausi, kad turiu galimybę studijuoti kineziterapiją. Man ši sritis visada buvo labai įdomi. Na, o dabar viskas nusikėlė.

Šiuo metu galvoju, kad tiesiog reikia gyventi šia diena, džiaugtis tuo, ką turime, ir priimti tai, ką dovanoja pats gyvenimas. Šią akimirką nieko neplanuoju (šypsosi).

Nors, neslėpsiu, buvau didelė planuotoja ir jei kažko, apie ką svajodavau, neturėdavau, galvodavau, kad kai jau turėsiu, būsiu žymiai laimingesnė. Bet gyvenimas parodė, kad svarbiausia – ši akimirka.

Kuo šiandien labiausiai džiaugiatės ir didžiuojatės? 

Labiausiai didžiuojuosi dukromis. Niekada neplanavau būti daugiavaikė mama. Gal niekada nebuvau ir ta mamiška moteris, kurios gyvenimo tikslas – vaikai. Natūraliai taip susiklostė, kad turiu didelę šeimą. Dabar dažnai pagalvoju, kad kai neturėjau vaikų, mano gyvenime buvo tiek visko: ir kelionių, ir vakarėlių, ir nuostabių pasimatymų, įvairiausių siurprizų… Bet patys šilčiausi prisiminimai – susiję su vaikais.

Labai gerai prisimenu pirmagimę – kaip ją auginau, kas jai patikdavo… Net pačios nuostabiausios kelionės, egzotiški kraštai, pasiplaukiojimas ištaigingomis jachtomis nekelia tiek šiltų jausmų, kiek mano vaikai. Niekada gyvenime nebūčiau pagalvojusi, kad nuveiksiu su jais tiek, kiek jau nuveikiau. Su dukromis mielai einu pasivaikščioti, visiems jas pristatau. Jos – tarsi mano laimėjimas. 

O ar visada buvo lengva suderinti darbą ir šeimą?

Viskas susidėlioja labai natūraliai. Šeima, buitimi, dukromis labiau rūpinuosi aš. Jei abu su vyru nuspręstume daryti karjerą ir neskaičiuoti darbo valandų, manau, tada ir būtų daugiau savigraužos, bandant viską suderinti. Esu vyrui dėkinga, kad turiu galimybę nesiplėšyti dėl darbų, kad jis aprūpina šeimą finansiškai. O kai reikia repetuoti, važiuoti į koncertus, mane pakeičia ir mielai pasirūpina vaikais.

Rima Petrauskytė ir Rolandas Paulauskas / Vadim Fasij nuotr.
Rima Petrauskytė ir Rolandas Paulauskas / Vadim Fasij nuotr.

Lieka laiko pasirūpinti savimi? 

Neslėpsiu, šiuo metu – nelabai. Bet man, kaip meniškos prigimties žmogui, būtinai reikia laiko sau, pabūti su savimi. Kai ilgą laiką savimi nepasirūpinu, pastebiu, ir nuotaika prastėja, susierzinu dėl smulkmenų. Matau, kad tada visiems negerai. Nieko nėra blogiau už nelaimingą moterį šeimoje. Bet nelaukiu, kol bus visai blogai, sakau: viskas, einu rūpintis savimi (šypsosi). 

Ir kur einate, ką tada darote? 

Man labai patinka SPA procedūros, dievinu masažus, pirtis, masažines vonias, aromaterapiją. Mane atgaivina net valanda ar kelios, kai išeinu viena pasivaikščioti prie jūros.

Gal jau esate įminusi paslaptį, kaip kuo ilgiau išlikti gražiai, juk scenos žmogui tai ypač aktualu? 

Aišku, svarbu ir, manau, kiekviena moteris nori kuo ilgiau išlikti jaunatviška ir graži. Pastebėjau, kad mūsų išvaizdą, energiją labai veikia mityba. Ką valgome, atsispindi ir veide. Būna laikotarpių, kai man norisi visko, kas organizmui žalinga: saldumynų, greitojo maisto ir kitų nesveikų užkandžių.

Bandau atrasti balansą, kad ir emociškai gerai jausčiausi, ir nepadauginčiau nesveiko maisto. Man taip pat labai svarbus yra judėjimas. Matau, kaip kūnas keičiasi, kai sportuoju ir kai aptingstu. Neslėpsiu, nevengiu ir šiuolaikinių grožio procedūrų. Nesu nusistačiusi ir prieš botulino injekcijas, tik svarbu jausti saiką ir nepadauginti. 

Kaip manote, ar lengva jaunoms merginoms suprasti, kas yra per daug ir kada injekcijoms pasakyti stop? 

Sunku būtų joms kažką patarti, nes manau, kad apie tai su mergaitėmis turėtų kalbėtis mamos. Jos geriausiai gali paaiškinti, kas yra gerai, o kas ne. Man net būna gaila žiūrėti į jaunas mergaites, pavyzdžiui, turinčias nuostabius žvilgančius plaukus, bet nusidažančias baisiomis ryškiomis spalvomis, taip sugadindamos juos. Tačiau paauglystė, ankstyva jaunystė – toks amžius, kai norisi kuo daugiau visko išbandyti, paeksperimentuoti.

Ko gero, tie eksperimentai – neišvengiami. Todėl, manau, kad ir specialistai, atliekantys įvairias grožio procedūras, turėtų labiau edukuoti jaunas mergaites, susilaikyti nuo kai kurių procedūrų, nedaryti visko, ko jos prašo, jei mato, kad nereikia. Mano manymu, reikia daugiau ir visuomenės sąmoningumo.

Rima Petrauskytė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Rima Petrauskytė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Kokia jums pačiai yra graži, patraukli moteris? 

Patraukli moteris man pirmiausia yra ta, kuri myli save. Bet aš nekalbu apie egoistinę meilę sau. Turiu galvoje sveiką, subalansuotą meilę, kuri nėra nukreipta tik į save. O konkrečiai apie išvaizdą sunku ir kalbėti, nes visos esame labai skirtingos.

Man labai gražu, kad šiuolaikinė moteris stengiasi pabrėžti savitumą, rasti, kas geriausiai tinka tik jai. Anksčiau daugelis bandė tilpti į standartus, bet kuria kaina siekė matmenų 90-60-90, tačiau dabar iš to neretai pasijuokiama. Praėjo tie laikai, kad jeigu neatitinki centimetrų, esi niekas. Gyvename nuostabiu metu, kai moterys stengiasi būti savimi. 

Kas jums pačiai šiandien suteikia didžiausią laimę?

Visų pirma – mano šeima. Su Rolandu santuokoje gyvename ketverius metus. Tas apsitrynimo laikotarpis praeina ir ateina gražus supratimo laikas. Manau, visos poros išgyvena panašius etapus. Mes susitikome jau susiformavę, brandūs žmonės, su savo poreikiais ir įsitikinimais. Nelabai norėjome keistis, bet sugebėjome tapti lankstūs, prisiderinti, todėl dabar girdime vienas kitą.

Man labai gera būti namuose ir šeimoje ir tai mane be galo džiugina. Džiaugiuosi, kad ir su seserimis gražiai bendraujame. Esu laiminga, kad aplink mane yra žmonės, prie kurių nereikia nieko vaidinti, galiu būti tokia, kokia esu.

Žurnalą „Ji“ galite užsiprenumeruoti, daugiau informacijos rasite ČIA.

Naujausi straipsniai