Trečią kartą surengtame 100 km nuotolio važiavime – rekordinis moterų dviratininkių skaičius

„Minam100 Moterų Važiavimas“ / V. Abeciūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-14 19:02
Šį šeštadienį Lietuvoje trečią kartą surengtas moterų važiavimo dviračiais renginys „Minam100 Moterų Važiavimas“. Ši pasaulinė #Womens100 iniciatyva, kurios metu visame pasaulyje moterys solidariai mina 100 km distanciją, yra skirta ne tik populiarinti dviračių kultūrą moterų tarpe, bet ir apskritai skatinti moteris sportuoti, gyventi sveikiau. Šiemet Lietuvoje važiavime dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių, kuriame dviračiais važiavo vien tik moterys, o tarp jų ir Pasaulio bei Lietuvos čempionės.

„Jau pernai Vilnius papildė daugiau nei 100-tą Australijos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Europos miestų sąrašą, kuriuose rengiamas šis simbolinis važiavimą. Palyginus su pernai, šiemet užsiregistravusių dalyvių skaičius perkopė šimtą!“, – džiaugiasi „Minam100“ iniciatyvos pradininkė Lietuvoje, dviračių sporto entuziastė, plastinės chirurgijos klinikos „VitkusClinic“ vadovė Vita Degutienė.

„Minam100 Moterų Važiavimas“ / V. Abeciūno nuotr.
„Minam100 Moterų Važiavimas“ / V. Abeciūno nuotr.

Pasak jos, tarptautinis „Womens 100“ važiavimas yra atviras kiekvienai dviratininkei. „Solidariai minti šiemet pasiryžo pačios įvairiausios dalyvės – nuo čempionių laurus skinančių dviratininkių-profesionalių, iki iš visos Lietuvos atvykusių žurnalisčių, medikių, buhalterių ar kitos srities specialisčių, kurios ant dviračio užlipa tik keletą kartų per metus ir 100 km distanciją įveikė įprastais miesto dviračiais. Mes nesiekėme sporto rezultatų – turime tik socialinę misiją skatinti moteris sportuoti, populiarinti dviračių sportą, todėl ir šiandieniniame važiavime, ir treniruotėse jautėsi bendruomeniškumo atmosfera. Yra toks gražus posakis: Laiminga moteris, laimingas gyvenimas visiems ją supantiems žmonėms!“, – tikina V. Degutienė.

Iš Vilniaus Valakampių mikrorajono pajudėjusiose dviratininkių grupėse buvo galima išvysti ir daug garsių sportininkų – daugkartinę pasaulio ultratriatloni čempionę Aliną Rancevą, Lietuvos triatlono čempionę Ingą Aukselytę.

„Minam100 Moterų Važiavimas“ / V. Abeciūno nuotr.
„Minam100 Moterų Važiavimas“ / V. Abeciūno nuotr.

Šiemet moterims įveikti šimto kilometrų atstumą padėjo Dviračių akademijos vadovas su komanda, profesionalus dviratininkas Marius Bernatonis, kuris kaip ir daugelis kitų elito dviratininkų vasarą neatlygintinai mokino moteris važiuoti dviračiu.

Šiemet 100 km ilgio trasa driekėsi iš taip vadinamo Svajonių gatvės kiemelio, esančios VitkusClinic sodelyje, Nemenčinės link, suko per Arvydus, tuomet padariusi lankstą suko link Kenos ir pietiniu maršrutu grįžo atgal į Vilnių.

Žmonės.lt
Temos:
Sportas Dviratis

Naujausi straipsniai