„Traukinių žymėjimas“ grįžta po 20 metų: netikėti ir gerbėjus stebinantys faktai

Filmo kadras
Filmo kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-03-10 17:08
AA

Danny Boyle‘o 1996 metais ekranizuotas Irvingo Welsho romanas „Traukinių žymėjimas“ (angl. Trainspotting) tapo tikru hitu ir įrašė režisierių į kino istoriją.

Tuomet tai buvo kone jaunimo laisvės veidrodis. Praėjus dviem dešimtmečiams, „Traukinių žymėjimo“ herojai sugrįžta ir tęsia nihilizmo, depresijos, ironijos, narkotikų ir vilties pripumpuotą istoriją.

Neseniai pasaulyje startavusi kino juosta „Traukinių žymėjimas 2“ debiutavo Berlyno filmų festivalyje ir sulaukė daugybės kritikų liaupsių. Antrosios dalies pasirodymo proga surinkome įdomiausius faktus apie šias juostas bei jų kūrimo procesą.

– Norėdamas atrodyti kaip išsekęs narkomanas, Ewanas McGregoras dviems mėnesiams atsisakė alkoholio bei pieno produktų ir neteko daugiau nei 10 kilogramo svorio.

– Prieš pradedant vaidinti, E. McGregoras daug domėjosi narkotikų poveikiu, skaitė knygas bei bendravo su buvusiais narkomanais.

– Kai kurie aktoriai vaidmenis gavo, atsiliepę į gatvėse platintas skrajutes.

– Žymioji tualeto scena buvo filmuojama naudojant šokoladinį pudingą.

– „Traukinių žymėjimas“ buvo nufilmuotas vos per 35 dienas.

– Filme galima pamatyti ir patį istorijos autorių Invingą Welshą. Čia jam teko persikūnyti į narkotikų prekeivį.

– Nedaug kas žino, tačiau praėjus dešimtmečiui po pirmosios dalies pasirodymo, I. Welshas parašė knygos tęsinį, pavadinimu „Porn“.

– „Traukinių žymėjimas“ buvo nominuotas „Oskarui“ geriausio adaptuoto scenarijaus kategorijoje, tačiau jo nelaimėjo. Bet užtat jis pelnė tos pačios kategorijos BAFTA statulėlę.

– Aktorei Kelly MacDonald teko vaidinti 14 metų merginą, nors tuo metu jai jau buvo 19. Pirmą filmavimų dieną ji taip nekantravo pasirodyti prieš kameras, kad nuėjo į artimiausią barą ir padaugino alhoholio.

– Tiek K. MacDonald, tiek drauge su ja vaidinusi Shirley Henderson, abi vėliau pasirodė Hario Poterio franšizėje.

– Pats filmas uždirbo per 55 milijonus eurų. 1996 metais tai buvo išties dideli pinigai. Žinant, kad filmo biudžetas buvo vos 1,5 mln. eurų.

Juosta pasakoja apie tą patį Rentoną, kuris pasiilgęs Škotijos – vienintelės vietos, kurią gali vadinti namais, susitinka ir susitaiko su anuometiniais bičiuliais: „Nesveikuoju“ (Sick Boy) Saimonu Viljamsonu (aktorius Jonny Lee Milleris) ir Denieliu „Spadu“ Merfiu (akt. Ewenas Bremneris). Abu Škotijoje pasilikę jo draugai (kaip ir pats Rentonas) jau seniausiai nebevartoja heroino ir vengia kalėjime sėdinčio, psichopatiškų polinkių turinčio Francio Begbio (akt. Robertas Carlyle‘as). Tačiau pastarasis, atlikęs bausmę, pats juos susiranda. Prisimindama audringas jaunystės dienas, šaunioji ketveriukė ir pati nepajunta, kaip įsipainioja į naują pražūtingą veiklą – pornografijos pasaulį. Ar Rentonui ir jo bičiuliams pagaliau pavyks pasirinkti gyvenimą? Tai jau pamatysime šalies kino teatruose.