Tramdydama ašaras Lady Gaga vadovavo Orlando aukų pagerbimo ceremonijai

Lady Gaga / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-14 17:15
Tūkstančiai žmonių susirinko prie Los Andželo rotušės rūmų pirmadienį kartu su popmuzikos žvaigžde Lady Gaga pagerbti Orlando gėjų klube vykusių šaudynių aukų atminimo.

Bandydama sulaikyti ašaras, trūkčiojančiu balsu Lady Gaga perskaitė pareiškimą, kuriame buvo paminėti kai kurie iš 49 žmonių, žuvusių per Omaro Mateeno surengtą daugiausiai aukų po rugsėjo 11-osios teroro atakų pareikalavusį išpuolį JAV.

Dar 53 žmones sužeidusį šaulį nukovė policijos pareigūnai, ankstų sekmadienio rytą šturmavę naktinį klubą „Pulse“.

„Žinau, kad jus visus užvaldė begalinė virtinė emocijų, kai tik mes visi išgirdome apie šią siaubingą neapykantos kupiną ataką Orlande“, – kalbėjo Gaga, kreipdamasi į susirinkusiųjų minią, kurioje buvo vietos lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių (LGBT) bendruomenės narių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Savo sceniniu apdaru paprastai iš kitų mėgstanti išsiskirti dainininkė šį kartą buvo apsirengusi blukintos juodos spalvos marškinėliais ir tamsiais džinsais. Jos šviesius plaukus kruopščiai dengė juoda kepuraitė.

„Tai yra ataka prieš patį žmoniškumą... ataka prieš visus“, – sakė Gaga, kuri dažnai nevengia kalbėti apie gėjų teisių problemas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Jie yra sūnūs ir dukterys, jie yra tėvai ir mamos. Jie visi yra mūsų broliai ir mūsų seserys, bet šį vakarą aš neleisiu savo pykčiui ir įniršiui dėl šio išpuolio nustelbti to, kad mums reikia pagerbti tuos, kurie nuoširdžiai sielvartauja dėl tų, kurių neteko, prarastų LGBT bendruomenės narių“, – sakė ji.

Renginio proga, solidarizuojantis su LGBT bendruomene, rotušės rūmai buvo nušviesti vaivorykštės spalvomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai