Trakuose susitelkę Lietuvos muzikantai kvietė kartu giedoti „Tautišką giesmę“

Trakuose – koncertas Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-06 20:38
Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ bendram himnui tiesioginiame eteryje sujungė keturis Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Kernavę ir Trakus.

Šventę iš keturių istorinių šalies centrų tiesiogiai transliavo ir 15min, tad kiekvienas, kur bebūtų, 21 val. šiemet galėjo himną giedoti vienu balsu su visa Lietuva.

Trakuose vykusį renginį buvo patikėta vesti Andriui Tapinui. Ant scenos pasirodė Justinas Jarutis, Viktoras Diawara, Jurgis Didžiulis, Monika Linkytė, Girmantė Vaitkutė, Jurgis Brūzga, grupė „Skamp“.

Trakuose susibūrę muzikantai naujam skambesiui prikėlė visiems puikiai žinomas dainas: „Ant kalno mūrai“, „Pokštas“, „Laisvė“, „Viens du trys graži Lietuva“, „Saulutė nusileido“ ir kitas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

21 val. nuskambėjo „Tautiška giesmė“. Tiesioginė transliacija suteikė galimybę išgirsti skambantį himną Kaune, Kernavėje, Trakuose ir Vilniaus Vingio parke, kur karaliauja Dainų šventė.

O renginį Trakuose vainikavo „Skamp“ atliekama daina „Mūsų dienos kaip šventė“.

Justinas Jarutis Žmonės.lt sakė, kad būtent tokių dainų dainavimas yra geriausias valstybinės šventės paminėjimas.

„Sutikau čia dalyvauti, nes esu lietuvis ir tokias šventes švęsti reikia. O kaip geriau švęsti nei dainuojant ant scenos, dirbant savo darbą, kurį myliu taip pat kaip ir Lietuvą.

Aš visą laiką stengiuosi paminėti tokias šventes. Jos, kaip ir kiekvienam Lietuvą mylinčiam lietuviui, yra svarbios. Man atrodo, kad dainuoti valstybei svarbias dainas per šią šventę, yra vienas geriausių paminėjimų“, – Žmonės.lt kalbėjo Justinas Jarutis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Girmantė Vaitkutė džiaugiasi galėdama garsiai ir dainomis pasakyti, kad didžiuojasi šalimi, kurioje gyvena.

„Tokios šventės man nuo vaikystės reiškia labai daug. Mane augino kaip vaiką, žinantį, kas yra Lietuva. Seneliai daug pasakojo apie liūdnus, skaudžius prisiminimus. Todėl jausmas, kad tokias šventes reikia švęsti, yra labai stiprus. Aš didžiuojuosi savo valstybe. Esu visada už valstybines šventes, koncertus, viešai giedamus himnus. Jeigu taip galvoji, tai kodėl gi to nepasakius atvirai ir garsiai“, – Žmonės.lt šypsodamasi sakė Girmantė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai