Trakuose prasideda azartiška tarptautinė irklavimo regata

Trakuose prasideda irklavimo šventė / Norberto Kazlausko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-29 15:44
Šį savaitgalį (birželio 29 – liepos 1 dienomis) Trakuose pirmą kartą Lietuvoje vyksta asociacijos „ROW – Rowing Organising Wave“ ir Trakų rajono savivaldybės organizuojamos tarptautinio masto „Rowing Masters Sprint“ varžybos. Planuojama, jog 500 metrų sprinto distancijoje irklus surems daugiau nei 450 meistrų iš viso pasaulio. Į Lietuvą atvyksta meistrai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Australijos, Čekijos, Vokietijos, Rusijos ir kitų kaimyninių šalių. Startus stebėti gyventojai kviečiami penktadienį–sekmadienį nuo 10 iki 13 val., prieš „Gintariniai irklai“ regatos varžybas.

„Džiaugiamės, kad irklavimas, nesvarbu, ar trumpo, ar ilgo nuotolio, dvivietėmis ar net aštuonvietėmis valtimis, vis labiau populiarėja mūsų šalyje. Lietuvių genotipas labai tinkantis šiai sporto šakai. Šį faktą reprezentuoja ir Lietuvos irkluotojai, šaliai pelnę ne vieną medalį tiek olimpinėse žaidynėse, tiek pasaulio ar kituose čempionatuose“, – teigia LIF prezidentas Dainius Pavilionis.

Asociacijos „ROW – Rowing Organising Wave“ vadovė Iveta Gruodytė pasakoja, kad regatoje „Rowing Masters Sprint“ irkluotojai varžysis sprinto lenktynėse. Jos dėl savo azartiškumo itin mėgstamos žiūrovų. „Stebintieji įprastas regatos varžybas, deja, negali nuolat matyti irkluotojų, kokiose pozicijose jie šiuo metu yra ir, kaip jiems sekasi. Taip yra dėl ilgo nuotolio trasos, kurią sudaro daugiau nei 2000 m. Kalbant apie sprinto rungtį, jos metu užsivedę sirgaliai stebi rungtį nuo pradžios iki galo“, – teigia I. Gruodytė.

Sprinto lenktynių startą kviečiama stebėti penktadienį–sekmadienį nuo 10 iki 13 val. Trakų olimpiniame sporto centre, adresu Karaimų g. 73, Trakai. Renginys nemokamas. Daugiau informacijos apie „Rowing Masters Sprint“ oficialioje renginio svetainėje: www.rowingmasterssprint.com.

Norintys išvysti „Gintariniai irklai“ regatos varžybas, kuriose varžomasi ilgo nuotolio (2000 m) rungtyse, gyventojai po sprinto varžybų kviečiami likti ir nuo 15:30 val. iki 18:30 stebėti parengiamuosius plaukimus. Šeštadienį nuo 15:00 iki 18:30 vyks pusfinaliai, taip pat dalis irkluotojų varžysis dėl medalių finaliniuose plaukimuose, po jų medalių teikimas nugalėtojams sekmadienį nuo 13:00 iki 15:30 irkluotojai kovos dėl medalių. Po kiekvieno finalinio plaukimo – nugalėtojai bus apdovanojami medaliais. Papildoma informaciją apie „Gintarinių irklų“ regatą ir jos detalesnę programą galima rasti oficialioje Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) interneto svetainėje adresu www.lif.lt.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama