Tragiško gaisro Panevėžyje sukrėsta Laisva pasipiktino: „Tokias motinas reikia sterilizuoti“

Donata Gutauskienė-Laisva, sukrėsta gaisro Panevėžyje, siūlo neatsakingas motinas sterilizuoti / Ugniaus Mikaliūno ir Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-10-17 15:48
Pirmadienį Donatai Gutauskienei-Laisvai teko filmuoti reportažą apie sekmadienį Panevėžio rajone sudegusį namą su dviem mažamečiais vaikais. Tragedijos sukrėsta žinoma moteris pasipiktino: „Tokias motinas, kurios gimdo dešimtis vaikų net nesusimąstydamos, kaip juos reikės užauginti, aš tikrai sterilizuočiau!“

Sekmadienio ryte Mikėjų kaime užsidegė medinis namas. Kartu su trimečiu broliuku ir dvimete sesute žuvo jų motinos sugyventinis. Vaikų motinai pavyko išsigelbėti.

Sukrėsta įvykusia tragedija, Laisva feisbuke pasidalino savo mintimis.

„Šiandien filmavau istoriją, kuri vakar sukrėtė visą Lietuvą. Panevėžio rajone sudegė namas su dviem mažamečiais vaikais... Beje, mama išsigelbėjo, tačiau ar tikrai buvo padaryta viskas, kad būtų išgelbėti ir tie mažučiai???

Miestelyje praleidau keletą valandų, bendraudama su kaimynais, seniūnu, socialiniais darbuotojais.... Sudegusių vaikučių močiutę pakalbinau... Ir žinot ką? Visi kaip vienas tikino, jog „mama“ nuolatos išgerdavo... Ir tai dar ne viskas – esą jai visada labiau rūpėjo ne vaikų gerovė, o svetimi vyrai... Ir tai tik trupinukai to, ką man pavyko išsiaiškinti ir išgirsti... Taip liūdna ir skaudu... Taip gaila tų vaikučių....

Jei būtų mano valia, pirmiausia, aš išvis uždrausčiau alkoholį Lietuvoje!!!! Jūs net neįsivaizduojat, kaip žmonės gyvena kaimuose.... Tiksliau ne gyvena, o degraduoja... Ši skaudi situacija yra būtent tokia!!! Na, o tokias motinas, kurios gimdo dešimtis vaikų net nesusimąstydamos, kaip juos reikės užauginti, aš tikrai sterilizuočiau!!! Mano manymu kitos išeities nėra....“, – feisbuke rašė Donata Gutauskienė-Laisva.

Žmonės.lt susisiekė su Laisva, ji sakė neišsižadanti savo žodžių, o nepritariantiems ir ją kritikuojantiems dėl tokios pozicijos turi pasiūlymą.

LNK nuotr.
LNK nuotr.

„Tokiems žmonėms pasiūlyčiau nuvažiuoti į tą kaimelį, ir tegu patys pasiklauso kaimynų, močiutės. Aš važiavau filmuoti baisios istorijos, bet iš tikrųjų neįsivaizdavau, kad tiek daug baisių dalykų išgirsiu. Kiekvienas artimųjų pasisakymas taip „kirto“ per galvą, aš buvau apakus dėl tos motinos elgesio, ji leido, jog viskas taip atsitiktų. Tai yra moteris, kuriai visiškai nerūpėjo vaikai. Tai ką mes dar galime apie tokias moteris kalbėti? Aš neišsižadu savo žodžių ir kartoju: kalčiausias yra alkoholis ir ta motina, kuri nieko nedarė.

Ten buvo visiškas bomžynas, atviros durys vyrams... Aš net nenustebčiau, jei dalies informacijos pati miestelio valdžia nežinojo. Man užteko valandos pasišnekėti su kaimynais ir giminaičiais ir viskas tapo aišku.

Seniūnas ir socialinė darbuotoja sakė, kad viską darė, kad padėtų. Kaimynai irgi sakė, kad kiek galėjo, tiek padėjo. Bet tiesiog tai motinai niekas nebuvo įdomu, jai svarbiausia buvo išgerti ir su vyrais pabūti. Tai kaip padėti šeimai tokioje situacijoje? Tai tik sterilizuoti ir uždrausti alkoholį“, – Žmonės.lt sakė Laisva.

Kai vaikus įmetė į šulinį, visi padejavo kelias dienas ir pamiršo. Dabar turbūt vėl bus tas pats. Norėtųsi, kad kas nors kardinaliai pasikeistų.

Pasak Laisvos, dauguma net neįsivaizduoja, kokia tragiška situacija šiuo metu yra kaimuose.

„Prisimenu, kartą dalyvavau laidoje, kurios tema buvo apie alkoholį. Aš kalbėjau, kaip baisiai geria kaimuose, bet vienas politikas sako: „Baikit, ką jūs čia šnekat, niekas taip negeria“. Tai bet jie nemato! Aš esu tas žmogus, kuris važiuoja kiekvieną mielą dieną į tuos kaimus, aš matau, kaip gyvena tie žmonės – nueina iš ryto į parduotuvėlę, nusiperka pigaus vyno ir prisigeria. Kol nevažinėjau, pati galvojau, kad nėra situacija tokia baisi“, – sakė D.Gutauskienė-Laisva.

Ir jai apmaudu, kad tokius tragiškus įvykius visi labai greitai pamiršta. „Visi sako, kaip baisu, bet niekas nesikeičia. Kai vaikus įmetė į šulinį, visi padejavo kelias dienas ir pamiršo. Dabar turbūt vėl bus tas pats. Norėtųsi, kad kas nors kardinaliai pasikeistų. Todėl aš noriu garsiai apie tai šnekėti, viešinti tokias istorijas, man norisi pasisakyti, kad kas nors išgirstų“, – Žmonės.lt sakė Donata Gutauskienė-Laisva.

Kokia jūsų nuomonė?

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai