TOP 4 Tarptautinio Kauno kino festivalio filmai Vilniuje

Filmo „Švyturys“ kadras / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-01 15:18
Tarptautinis Kauno kino festivalis surengs specialius seansus Vilniaus kino teatre „Pasaka“. Spalio 3-6 dienomis sostinėje bus galima išvysti keturias daugybę apdovanojimų ir kritikų pripažinimo sulaukusias juostas.

„Turbūt tai rojus“ (Rež. Elia Suleiman)

Šių metų Kanų kino festivalyje dėl „Auksinės palmės šakelės“ kovojęs Elia Suleiman filmas „Turbūt tai rojus“ gvildena namų paieškos temą. Nors E. Suleiman paliko Palestiną, pati šalis vis dar jo širdyje – naujo gyvenimo pažadas virsta klaidų virtine. Kur jis bekeliautų – nuo Paryžiaus iki Niujorko – kažkas jam vis primena namus. Režisierius stengiasi išspręsti identiteto, tautybės ir priklausomybės dilemas. Palestiniečiai filmą atrinko varžytis dėl „Oskaro“ geriausio pilnametražio filmo kategorijoje.

„Švyturys“ (Rež. Robert Eggers)

Nespalvotame siaubo filme „Švyturys“ sutinkame puikiai pažįstamų aktorių porą – Willem Dafoe ir Robert Pattinson. R. Eggerso filme stebime dviejų švyturio sergėtojų istorija, kuriuos vienišumas priverčia pamesti protą ir išgyventi baisiausius košmarus. Kritikai sako, kad tik keli filmai tuo pačiu metu gali bauginti ir sujaudinti. R. Eggerso juosta lyg švyturio spindulys – akinantis ir pavojingas. 

„Monos“ (Rež. Alejandro Landes)

Režisieriaus A. Landes filmo „Monos“ premjera įvyko šių metų prestižiniame Sandanso kino festivalyje, kuriame buvo apdovanotas žiūri prizu. Filmas, kuriame atskleidžiama kulto galia ir beprotybe užvaldyti paauglių karių protai, lyginamas su legendiniais „Apokalipsė dabar“ ir „Musių valdovas“. „Monos“ pasakoja apie atokioje Lotynų Amerikos kalnų vietovėje įsikūrusius paauglių kareivius, kurie kasdien treniruojasi ir prižiūri belaisvę. Paaugliai, kurių slapyvardžiai Rembo, Smurfas, Vilkas, priklauso keistai jėgai, vadinamai „Organizacijai“. Po pasalos paaugliai turi slėptis džiunglėse. Ar misija pavyks, nepaisant visų sunkumų? Kolumbija A. Landes filmą „Monos“ atrinko varžytis dėl „Oskaro“.

Nebaigta Hammarskjöldo byla“ (Rež. Mads Brügger)

Filmas ypač aktualus fake news eroje. Danų žurnalisto ir televizijos laidų vedėjo M. Brügger filmas „Nebaigta Hammarskjöldo byla“ pasakoja vieną mįslingiausių šalies nusikaltimų, kai 1961-aisiais Generalinis Jungtinių Tautų sekretorius Dag Hammarskjöld žuvo lėktuvo katastrofoje Šiaurės Rodezijoje. Jis buvo pakeliui į taikos derybas tarp ne karinių JTO pajėgų ir atskilusios Katangos karių. Tai, kas prasidėjo kaip mažai tikėtina konspiracijos teorija apie tam tikrų grupių kovą dėl mineralų ir metalo atsargų, išaugo į sutarimą, kad Hammarskjöld ir 15 kitų žmonių buvo nušauti. JTO inicijavo galimo nužudymo bylą. Kol žurnalistas Mads Brügger tiria keistas JTO generalinio sekretoriaus žūties aplinkybes, jis atranda vis daugiau nusikaltimų, dar baisesnių nei minėto asmens mirtis.

Daugiau informacijos – www.kinopasaka.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai