TOP 10 naujausių „Kino pavasario“ filmų, kuriuos galėsite pamatyti „ŽMONĖS Cinema“

Akimirka iš filmo „Parazitas“.
Šaltinis: Žmonės
AA

25-asis festivalis „Kino pavasaris“ keliasi į jūsų namus. Kovo 19 – balandžio 2 dienomis festivalio filmus žiūrėsime namuose. Pristatome festivalio filmų topą „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje.

  1. „Parazitas“

 „Auksine palmės šakele“ ir net 4 „Oskarais“ apdovanotas režisieriaus Bong Joon Ho filmas pasakoja apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą. Tvirta kaip kumštis šeima gyvena nepakeliamame skurde. Kitame miesto gale verslininko Parko šeima gyvena prabangioje viloje.  Nesustabdoma įvykių grandinė dviejų šeima likimus supins negrįžtamai.

Filmo anonsas:

  1. „Kristaus kūnas“

 „Oskarui“ nominuotas, vienas ryškiausių „Kino pavasario“ filmų. Atėjus laikui palikti pataisos namus, 20-metis Danielis patiria dvasinę transformaciją ir svajoja tapti kunigu. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir dėl komiško atsitiktinumo perima nuošalaus miestelio parapiją. Danielio praeitis netrunka pasivyti.

Filmo anonsas:  

  1. „Viltis“

Gali būti, kad Anjai liko gyventi trys mėnesiai. 43-ejų Anja ir 59-erių Tomas privalo pamilti iš naujo, kad vienas kitame atrastų stiprybės. Ir vilties, kuria prie kalėdinio stalo reikės pasidalyti su didžiule šeima. Šią istoriją filmo autorė Maria Sødahl išgyveno su savo vyru, kino režisieriumi Hansu Petteriu Molandu, jai susirgus onkologine liga.

 Filmo anonsas:

  1. „Nematomas gyvenimas“

Kanų kino festivalyje pristatytas filmas pasakoja apie Rio de Žaneire, 1950-aisiais gyvenusias seseris. Gyvendamos despotiško tėvo namuose, jos puoselėja skirtingus lūkesčius: Euridisė svajoja mokytis Europoje ir tapti garsia pianiste, o mažiau talentinga Gilda – rasti tikrąją meilę. Tačiau jų laukia visai kitoks likimas. Dėl tėvo klastos priverstos gyventi atskirai seserys niekada nepraras vilties kada nors ir vėl susitikti.

Filmo anonsas:

  1. „Martinas Idenas“

Režisierius Pietro Marcello dekonstruoja garsųjį Džeko Londono romaną, jo veiksmą perkeldamas į Europą. Filmas pasakoja apie jūreivį Martiną Ideną, kuris per muštynes išgelbėja turtuolio sūnų ir yra pakviečiamas į prabangius jo namus. Čia jis akimirksniu įsimyli jo gražiąją seserį Eleną. Martinas ryžtasi tapti rašytoju ir užsitarnauti merginos prielankumą.

Filmo anonsas: 

  1. „Atsiprašome, neradome jūsų“

„Auksinės palmės šakelės“ laimėtojas Kenas Loachas filme atskleidžia Riko ir Abi šeimą, po finansinės krizės netekusią namų. Kol Abi dirba slauge, Rikas keičia paprasto darbininko darbus ir tikisi pagaliau atsistoti ant kojų, investuodamas paskutinius šeimos centus į furgoną. Filme vengiama konkretizuoti, tačiau nesunku įsivaizduoti, kad už kapitalistinio monstro, į kurio pinkles įsivelia Rikas, galėtų būti įmonė „Amazon“.

Filmo anonsas:

  1. „Švilpautojai“

Rumunų Naujosios bangos pradininkas šįkart švilpauja visai kitokią melodiją – drąsiai maišo film-noir žanrą su komedija, detektyvą su drama. Policininkas Kristi privalo vykti į Kanarų salą ir išmokti vietinės švilpautojų kalbos. Sutiktas paslaptingosios Gildos, kitą dieną vyras imasi gvildenti kodinę kalbą. Prasideda įtemptas, nenuspėjamas ir komiškas kriminalinis žaidimas.

Filmo anonsas:

  1. „Norėtum!“

Lokarno kino festivalį atidaręs debiutinis italų prodiuserės, kuri karjerą pradėjo kaip Bernardo Bertolucci asistentė, filmas nukels į auksinę devintojo dešimtmečio Italijos atmosferą. Chaotiškiau už šeimos atostogas gali būti tik italų šeimos atostogos. Aštuonerių Alma su dviem vyresniais broliais palieka mamą ir iš Paryžiaus vyksta į saulėtąją Romą. Atostogos prasideda ir visi iš paskutiniųjų stengiasi elgtis kaip normali šeima.

Filmo anonsas: 

  1. „Visa tiesa apie divą“

Naujajame „Vagiliautojų“ režisieriaus filme Catherine Deneuve vaidina Prancūzijos kino divą Fabijaną. Ši, įkopusi į aštuntąjį dešimtmetį, tęsia aktyvią karjerą. Fabijanai išleidus memuarus, iš Niujorko su šeima grįžta ilgai nematyta dukra Lumira (Juliette Binoche). Senas žaizdas atveriantis motinos ir dukros susitikimas bus kupinas lengvo humoro ir meilės žmogaus netobulumui.

Filmo anonsas: 

  1. „Disko“

19-metė Miriam – disko šokių pasaulio čempionė ir savo moderniosios evangelikų bažnyčios pasididžiavimas. Vis dėlto pervargęs jos kūnas ir dvasia šaukiasi pagalbos. Kai siekdama apginti savo titulą suklumpa scenoje, ją šeima įtikina, kad tai dėl tikėjimo stokos, ir skatina dar intensyviau susitelkti į religinę praktiką. Ieškodama atsakymų ir gyvenimo kelio, Miriam atsigręžia į dar radikalesnį, dar konservatyvesnį krikščionybės kultą.

Filmo anonsas: 

Filmus žiūrėkite „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje www.zmonescinema.lt nuo kovo 19 d.

Skaitykite daugiau