Tomo Cruise'o advokatas atmeta kaltinimus, kad „Neįmanomos misijos“ kūrėjai pavogė vieno scenaristo darbą

Trileryje „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas“ savo vikrumą vėl demonstruoja Tomas Cruise’as / Kadras iš filmo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-06 11:36
Tomo Cruise'o advokatas atmeta 1 mlrd. JAV dolerių ieškinį, kuriame teigiama, kad „Neįmanomos misijos“ (Mission: Impossible) kūrėjai pavogė vieno scenaristo darbą.

Timothy Patrickas McLanahanas teigia, kad 2011 metų „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas“ (Mission: Impossible – Ghost Protocol) buvo pagrįstas scenarijumi, kurį jis parašė 1998 metais, kuris vadinosi „Kaktomuša“ (Head On) ir kurį jis nesėkmingai bandė įsiūlyti Holivudui.

Iš pradžių jis jį pasiūlė „William Morris Agency“, bet jam buvo pasakyta, kad „jie negali panaudoti šio scenarijaus kaip filmo“, rašo T.P.McLanahanas ieškinyje, kuris buvo pateiktas gruodį ir kurį šią savaitę paskelbė apie įžymybes rašanti interneto svetainė „Radar Online“.

T.P.McLanahanas teigia, kad kompanijos agentai paskui be jo leidimo perdavė scenarijų agentūrai „Creative Artists Agency“ (CAA), kuri atstovauja T.Cruise'ui, ir taip esą atsirado projektas, esą tapęs „Neįmanomos misijos“ filmu.

Pasižiūrėjęs filmą T.P.McLanahanas „iškart suprato, kad scenarijus buvo neteisėtai parašytas ir prodiusuotas iš 1998 metų „Kaktomušos“, rašoma ieškinyje, kuriame nurodoma 13 atsakovų, tarp jų – T.Cruise'as.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau aktoriaus advokatas Bertas Fieldsas ieškinį atmetė. „Tomas Cruise'as niekada nieko iš nieko nepavogė, – trečiadienį sakė jis AFP. – Šis keistas ieškinys prieš 13 žmonių ... bus greitai atmestas teisme“.

Savo ieškinyje T.P.McLanahanas nurodo, kad siekia 1 mlrd. JAV dolerių. Jis pažymėjo, kad „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas“ kino teatruose uždirbo daugiau kaip 690 mln. dolerių, iš DVD ir „Blu-ray“ pardavimo – maždaug 145 mln. dolerių ir dar milijonus dolerių iš filmo nuomos.

„Kadangi „Šmėklos protokolas“ uždirbo beveik 1 mlrd. JAV dolerių, prašau tokio dydžio kompensacijos“, – rašo jis ieškinyje, kurį teismui Kalifornijoje pateikė gruodžio 17 dieną.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai