Tomas Sinickis filmuoja pankišką vaizdo klipą: kino žvaigždėms teko išpirkti nuodėmes

Dainos „Juokas pro ašaras“ vaizdo klipo filmavimas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-05-21 13:41
Nors grupės „Gravel“ nariai išsiskirstė prieš septynerius metus, jos lyderis Tomas Sinickis muzikos nepamiršo. Scenoje jo nebuvo matyti nuo 2008-ųjų, tačiau šiandien iš naujo tarsi Feniksas pakilęs atlikėjas savo gerbėjams ruošia ne vieną staigmeną: rudenį pasirodys pirmas jo solinis albumas, o birželio pradžioje – dainos „Juokas pro ašaras“ vaizdo klipas.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Likus vos kelioms savaitėms iki premjeros, vaizdo klipą kūrusi kūrybinė komanda specialiai Žmonės.lt atvėrė filmavimo užkulisius. Pamatykite išskirtinius kadrus pirmieji!

T.Sinickio kūrybinis kelias visuomet buvo truputį chuliganiškas: muzikoje griaudėjo rokas, dainų tekstuose netrūko kandžių ir aštrių pasisakymų. Visa tai laikui bėgant prilipdė atlikėjui skandalisto etiketę. Dar prieš mėnesį viename interviu T.Sinickis į klausimą ar per praėjusius metus kaip nors pasikeitė jo muzikos samprata, jis nevyniodamas į vatą atsakė: „Nepasikeitė visiškai.“

Savitą braižą T.Sinickis išlaikė iki šių dienų. Sarkazmo, šmaikščios ironijos kupinas kūrinys „Juokas pro ašaras“ režisieriui Justui Ramanauskui padiktavo idėją sukurti vaizdo klipą, kuriame būtų išryškinamos šių dienų aktualijos, pašiepiamos tokios visuomenės ydos kaip korupcija, nešvarūs pinigai, įvairūs suokalbiai.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Man sakė, kad tu nukalsi klipą, kuriame man nereikės vaidinti“, – taip skambėjo pirma T.Sinickio žinutė J.Ramanauskui. Šiandien režisierius linksmai prisimena darbo su muzikantu pradžią, tačiau pabrėžia, kad šie žodžiai buvo pasakyti ne veltui – atlikėjas pats filmuotis nepanoro.

„Vaizdo klipuose nemėgstu rodyti grojančių muzikantų – tokie klipai man atrodo nuobodūs. Žinoma, jei muzikantas pats tampa aktoriumi – kodėl ne, tačiau Tomas pasakė, kad jis klipe nenori matyti savęs. Radome bendrą sprendimą“, – Žmonės.lt pasakojo J.Ramanauskas.

Muzikinio klipo siužetas pasakoja apie pankus-anarchistus, kurie čia pristatomi kaip žemesnioji, paprastų gyventojų kasta, labiausiai kenčianti nuo korumpuotų politikų, verslininkų. Susivieniję pankai nusprendžia juos sučiupti ir uždarę vadinamojoje pankų būstinėje surengia kerštingą atpildo valandą už visas su nešvariais pinigais susijusias nuodėmes.

Dainos „Juokas pro ašaras“ vaizdo klipe įsiamžino būrys garsių teatro ir kino aktorių, tarp kurių – „blogiukais“ tapę Larisa Kalpokaitė, Darius Meškauskas, Kęstutis Jakštas, taip pat – jų oponentai, teisybės ieškotojai pankai-anarchistai: Severija Janušauskaitė, Petras Kuneika ir gaujos vadas Mindaugas Papinigis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Visiems pankus įkūnijusiems aktoriams J.Ramanauskas jau buvo numatęs vaidmenis vos tik pradėjęs kurti klipą ir be jų vaizdo klipo net neįsivaizdavo.

„Aktorių atranka buvo tikras iššūkis, nes reikėjo derintis prie įtemptų jų grafikų ir gastrolių, tačiau profesionalios komandos dėka filmavimas praėjo sklandžiai, o visą, du mėnesius trukusią, pasiruošimo įtampą atpirks įspūdingas rezultatas“, – sakė vaizdo klipą kūrusios kompanijos „Zest“ prodiuseris Juozas Piekuras.

Vaizdo klipe stengiamasi parodyti visuomenės ydas ir tikrą kasdienį gyvenimą, sarkastiškai pavaizduoti nešvariais būdais pinigais kišenes papildančias personas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pasak J.Ramanausko, klipe bus ne viena įdomi scena, o kai kurios jų gali ir lengvai šokiruoti. „Nenustebsiu, jei klipui bus pritaikytas amžiaus cenzas. Kraujo nebus, bet kai kurios scenos – žiaurios. Pavyzdžiui, vienas iš personažų bus mušamas diržu per užpakalį už visus negerus Lietuvai padarytus darbus, už tai, kad drąsiais kitiems spjaudo į veidą. Tačiau pats tonas čia – komiškas. Su juoku pro ašaras, kaip ir pati daina“, – sakė J.Ramanauskas.

Kūrybinė komanda džiaugiasi, kad visas veiksmas buvo filmuojamas Lietuvoje, esą tai labai svarbu norint parodyti šalies kasdienybę ir gyvenimą joje iš vidaus. Pagrindinė scena buvo įamžinta vieno kadaise populiaraus naktinio klubo rūsyje, puikiai tikusiame pagal scenarijų. Dėl originalesnių kadrų teko atgabenti ir padangų pilną autobusą, net pusę tonos metalo, daug senų televizorių, buitinės technikos.

Prie vaizdo klipo sukūrimo prisidėjo didelė profesionalų komanda, tarp kurių – operatorius Vydmantas Plepys, dailininkė Brigita Kasperaitė, kostiumų dailininkė Monika Vėbraitė, grimerė Asta Palovienė, šviesų dailininkas Simonas Glinskis ir daugelis kitų.

„Juokas pro ašaras“ vaizdo klipo premjera numatoma birželio pradžioje.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai