Tomas Petryla. Ką iš tiesų reiškia „BFF“ ir „Congratulations“ brukalas feisbuke

Tomas Petryla / Asmeninio archyvo nuotr.
Tomas Petryla / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-12 15:25
AA

Ko reikia, kad žmonės tavimi patikėtų? Panašu, kad daugumai užtenka vien pamatyti Marko Zuckerbergo nuotrauką su šalia parašytu neva jo tekstu. Feisbuke pasklido ne vienas įrašas, kuriame šalia socialinio tinklapio „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo nuotraukos parašytas tekstas, teigiantis, jog norint sužinoti, ar jų anketa yra saugi, komentaruose tereikia parašyti tris raides – „BFF“ arba žodį „Congratulations“.

Išgalvotuose aprašymuose aiškinta, jog jeigu tos trys raidės įrašytos į komentarus taps žalios, vadinasi, jūsų anketa saugi. Tačiau, jei užrašas liks įprasto dydžio ir spalvos, vtai reiškia, jog kažkas bando įsibrauti į jūsų anketą ir jūs tučtuojau turėtumėte pasikeisti slaptažodžius.

Tai visiškai melaginga naujiena (angl. „fake news“), tačiau ja patikėjusių feisbuke tikra galybė.

Facebook brukalas

Parašius tiek „BFF“, tiek „Congratulations“, komentaruose tas žodis rašomas paryškintas, bet tai neturi nieko bendra su feisbuko anketos saugumu. Feisbukas yra sukūręs kelias animacijas su tokiais žodžiais, kaip „BFF“. Tai sutrumpinimas, kuris angliškai reiškia geriausi draugai amžinai (angl. „Best Friends Forever“). Taip pat pasirodė mėginimai neva tikrinti savo anketos saugumą su žodžiu „Congrats“ bei keletu kitų. Parašius tuos žodžius feisbuke, žodžiai tampa paryškinti kokia nors spalva, o ant jų paspaudus atsiranda tam tikra animacija. Jeigu parašius tuos žodžius, jų spalva nepasikeičia, tai tereiškia, kad jūsų naudojamas įrenginys nėra atsinaujinęs.

Pamačius tokias naujienas savo feisbuko naujienų sraute reikėtų „įjungti“ savo kritinį mąstymą. Jeigu feisbukas įdiegtų kokias svarbias naujoves, apie tai jis tiesiogiai praneštų savo vartotojams, o ne lauktų, kol ši žinia pasklis per įvairiausius kitus puslapius.