Tomas Augulis su būriu muzikantų po 25 metų perdainavo „Kalėdų naktį tylią“ ir kviečia aukoti vaikams

Tomas Augulis ir Vytautas Lukočius / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-10 15:06
Dainininkas Tomas Augulis, įkvėptas artėjančių Kalėdų, ėmėsi šventinės iniciatyvos: kartu su būriu garsių muzikantų naujam gyvenimui prikėlė seną šventinę dainą „Kalėdų naktį tylią“. T.Augulis ne tik uždainavo, bet ir ėmėsi labdaros: kviečia klausytojus aukoti dviems sunkiai sergantiems berniukams.

Šventinę dainą „Kalėdų naktį tylią“ T.Augulis sukūrė ir kartu su scenos kolegomis pirmąkart uždainavo 1990-aisiais. Šįmet kūrinys švenčia solidų jubiliejų. 

„Šįmet sueina 25-eri metai nuo tada, kai kažkada naktį su tuomet pačiais populiariausiais atlikėjais – Andriumi Mamontovu, Sauliumi Urbonavičiumi, Vaidu Vinks iš „Savaitgalio“, Jūrate Miliauskaite, Egidijumi Sipavičiumi, Džordana Butkure ir kitais – LRT studijoje įrašėme mano dainą „Kalėdų naktį tylią“. Tai jau lyg ir jubiliejus... Pagalvojau, kad būtų smagu priminti šią dainą ir įrašyti ją su kitais veidais“, – Žmonės.lt pasakojo T.Augulis. 

Kodėl su kitais, o ne tais pačiais? „Pasitarėme su A.Mamontovu ir nusprendėme, kad surinkti tuos pačius atlikėjus nebebūtų įdomu. Juk balsai tie patys, tik veidai jau kiti... Taigi ėmiau ieškoti naujos kompanijos, kuri sutiktų prisijungti“, – pasakojo dainininkas. 

Kompaniją rado: dainą naujam gyvenimui drauge prikėlė atlikėjai Česlovas Gabalis, Maksas Melmanas, Rafailas Karpis, Deivis ir Renata Norvilai, Katažina Zvonkuvienė ir Aistė Pilvelytė. Naują šventinio kūrinio versiją atlikėjai pirmiausia pristato Žmonės.lt skaitytojams. 

Rinks lėšas sergantiems vaikams

Vis dėlto vien dainos tam, kad šventės būtų dar prasmingesnės, T.Auguliui pasirodė negana – norėjosi padaryti ir kokį gerą darbą. Sugalvoti, ką, jis netruko.

„Paraleliai gimė mintis, kad Kalėdos – tas gražus metas, kai norisi kažkam padaryti gera. Ėmiau galvoti, kad ši daina galėtų surinkti kažkam pinigėlių. Norėjau, kad klausydami kūrinio žmonės užsinorėtų aukoti ir padėtų kažkam pakeisti susidariusią padėtį, gal net visą gyvenimą“, – pasakojo T.Augulis. 

Jis netruko rasti, kam pagalbos reikia labiausiai: „Papasakojau „Mamų unijos“ komandai savo idėją, ir ji mielai sutiko prisidėti. Tai kartu surinkome atlikėjus, kurie įrašė dainą, kartu sugalvojome, kaip ši daina galėtų rinkti aukas. Žinau, kad yra daug žmonių, kuriems reikia įvairios pagalbos... Tačiau „Mamų unija“ pasiūlė padėti berniukams, kurie serga akių vėžiu. Tie vaikai dar labai maži – vienam tik metai ir du mėnesiai, kitam 7 mėnesiai. Tą ligą galima išgydyti. Tikiuosi, kad pradėję eiti į mokyklą jie jau bus sveiki. Tam reikia palyginus nedaug – vienam vaikui per metus reikia 30 tūkst. eurų tam, kad būtų galima nuvykti į Šveicariją ir specialioje klinikoje gydytis.“

T.Augulis norėtų tokią dainų ir gerų darbų tradiciją tęsti kasmet. „Pagalvojau, kad tai galėtų būti labai graži kalėdinė tradicija. Pavyzdžiui, galėtume kasmet šią dainą įrašyti vis su kitais atlikėjais. O gal net ne su garsiais muzikantais, bet ir su sergančiais vaikais? Galėtume parodyti, kad jie taip pat kūrybingi, galintys prisidėti. O galbūt ir kiti atlikėjai sugalvotų prisiminti savo dainas, kurias galėtų panaudoti kilniam tikslui“, – sakė jis. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai