Tolerancijos žmogaus apdovanojimas – P.Gritėnui, Leonido Donskio premija – V.Tarasovui

Vladimiras Tarasovas ir Paulius Gritėnas / Gretos Skaraitienės ir Luko Balandžio nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-03-07 17:22
Sekmadienį 2020-ųjų Tolerancijos žmogaus apdovanojimas įteiktas žurnalistui ir filosofui Pauliui Gritėnui, o Leonido Donskio premija – džiazo muzikantui ir režisieriui Vladimirui Tarasovui.

Šiuos apdovanojimus skiria Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“.

„Šiandien mes skelbiame Tolerancijos žmogumi drąsu ir nuoseklų mąstytoją, publicistą P.Gritėną, kuris per praėjusius kovidu užsikrėtusius metus liudijo būtinybę suprasti ir kitaip galvojantį mūsų žmogų“, – ceremonijoje sakė fondo valdybos pirmininkas Ramūnas Garbaravičius.

Tuo metu Leonido Donskio premija „už gyvenimo nuopelnus“ skirta muzikui V.Tarasovui.

Vladimiras Tarasovas / Gretos Skaraitienės nuotr.
Vladimiras Tarasovas / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Jau geriau free jazz (liet. „laisvojo džiazo“) ritmu mušti būgnus ir lėkščių varį nei trankyti kitaminčiams per galvą valdžios vėzdu“, – teigė Sugiharos fondo vadovas.

Kasmetinė Tolerancijos žmogaus nominacija skiriama asmeniui savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Paulius Gritėnas /  Luko Balandžio nuotr.
Paulius Gritėnas / Luko Balandžio nuotr.

Leonido Donskio premija teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą.

Tolerancijos žmogaus premija teikiama nuo 2001 metų.

Naujausi straipsniai