Tobulo maudymosi kostiumėlio paieškos: praktiški patarimai

Mara Hoffman kolekcijos modelis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Mara Hoffman kolekcijos modelis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2015-04-17 08:15
AA

Mada siūlo didžiulę maudymosi kostiumėlių įvairovę: pradedant bikiniu, baigiant vientisu kostiumėliu su rankovėmis. Yra iš ko rinktis, tačiau taip pat yra pavojus užsižiūrėjus į siluetą, spalvą ar raštą parsinešti namo dailų, bet figūrai netinkantį rūbą. Taigi, į ką reikia atsižvelgti prieš perkant šį svarbų šiltojo sezono rūbą?

Meskite iš galvos jums brukamą „tobulo kūno“ vaizdą! Juk žinote, kad jis – dirbtinai sukurtas ir gyvenime retai pasitaiko. Kažkurioje parduotuvėje tikrai yra maudymosi kostiumėlis, kuris jus papuoš, t. y. paslėps, ko nereikia akcentuoti, ir paryškins tai, kuo galite pasipuikuoti. Pasinaudokite šiais patarimais, atsakykite sau į keletą klausimų ir pirmyn į matavimosi kabiną.

Maudymosi kostiumėlis / „PantherMedia“/„Scanpix“ nuotr.

Kokie mano kūno centimetrai?

Matuotis geriausia stovint prieš veidrodį. Svarbu, kad centimetrinė juostelė ant kūno gulėtų tiesiai, gerai prie jo priglustų, bet į jį neįsirėžtų. Stovėdama tiesiai nustatykite:

krūtų apimtį plačiausioje vietoje (nuogos krūtys matuojamos per spenelius) ir krūtinės apimtį po krūtimis; 

liemens apimtį siauriausioje vietoje, klubų – plačiausioje; 

torso ilgį – jis matuojamas taip: kūnas apjuosiamas centimetrine juostele nuo peties vietos, kurioje būna petnešėlė, per tarpkojį ir atgal nugara iki pradinės matavimo vietos.  

Apie savo kūną geriau žinoti daugiau, nes skirtingų gamintojų matmenų lentelėse nurodomi skaičiai, padedantys pasirinkti tinkamą maudymosi kostiumėlio dydį, ne visada sutampa.

Maudymosi kostiumėlis / „PantherMedia“/„Scanpix“ nuotr.

Kokio maudymosi kostiumėlio noriu?

Jei jums reikalingas maudymosi kostiumėlis, su kuriuo žaviai atrodytumėte, gerai jaustumėtės pliuškendamasi bangose ir degindamasi, užteks išsirinkti tinkamą pagal savo figūrą, komfortišką gaminį.

Vandens aerobikai, paplūdimio sportui skirtas kostiumėlis gali būti ir vienos dalies, ir dviejų, tik svarbu, kad nevaržytų judesių ir kartu nebūtų labai atviras, užtikrintų, kad judant viskas liks „okay“. Jis, aišku, turėtų prilaikyti krūtis. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į petnešėlių plotį (geriau, kad jos būtų platesnės), ir į ištisinio kostiumėlio nugaros iškirptės siluetą (patogesnės sportuojant – X, Y ir V formos), ir į tai, ar dalis ties krūtine turi pamušalą (jis padeda ilgiau išsaugoti kaušelių formą).

Jei ketinate vandeny ne pliuškentis, bet išmokti plaukioti kaip žuvis, jūsų tikslas – įsigyti dar vieną kostiumėlį, tokį, kuris padidina plaukimo greitį ir sumažina vandens pasipriešinimą. Tokie drabužėliai ypač stipriai apspaudžia kūną ir neturi krūtis palaikančių dalykėlių. Aišku, jo reikia ieškoti specializuotoje parduotuvėje.

Maudymosi kostiumėlis / „PantherMedia“/„Scanpix“ nuotr.

Iš kokių medžiagų siuvami maudymosi kostiumėliai?

Tradiciškai šiam tikslui naudojami medvilnė, poliesteris, nailonas (kitaip – poliamidas), spandeksas (kitaip – laikra, elastanas).

Medvilnė. Kaip žinia, visiškai natūrali medvilnė – itin maloni kūnui, deja, ši medžiaga sugeria drėgmę, nelaiko formos, nėra atspari chloruotam baseino vandeniui. Jos savybes šiek tiek pagerina sintetiniai komponentai.

Nailonas (poliamidas). Tai lengva, gerai apgulanti kūną ir viena stipriausių žmogaus sukurtų medžiagų. Ji absorbuoja mažai drėgmės ir išdžiūsta labai greitai. Tačiau nailonas nėra atsparus šviesai, todėl jo gaminiai gan greitai ima blukti. Visgi nailono pranašumai, kai kalbame apie maudymosi kostiumėlius, gerokai didesni už trūkumus, todėl jis – vienas populiariausių šių drabužėlių komponentų.

Spandeksas (laikra, elastanas). Be spandekso šiuolaikinius kostiumėlius sunku įsivaizduoti: jis labai tamprus, gerai priglunda prie kūno. Paprastai audinyje derinamas su kitais komponentais, nes pats vienas nėra labai malonus kūnui. Didžiausias jo priešas – chloruotas vanduo: šio veikiamas spandeksas praranda savo nepakartojamą elastingumą. 

Poliesteris. Tai sintetinė medžiaga – tvirta, atspari trinčiai, greitai džiūstanti, gerai išlaikanti formą ir spalvą, bet ne tokia elastinga kaip spandeksas.

Konkurencija maudymosi kostiumėlių gamintojus verčia tobulinti audinius, rasti būdų padaryti juos atsparesnius chlorui, saulės spinduliams, dar elastingesnius ir, žinoma, komfortiškesnius kūnui. Viena iš tokių naujų medžiagų – PBT, kurioje dera poliesterio ir spandekso savybės. Yra sukurtas ir audinys „microsol“: vilkint tokį maudymosi kostiumėlį oda jaučiasi, lyg būtų ištepta apsauginiu kremu, turinčiu nestiprų SPF 6 filtrą. Ir įdega taip pat, kaip su tokiu kremu įdegtų nuogas kūnas, tad šis kostiumėlis apsaugo nuo bjaurių baltų dryžių, kurių lieka vilkint tradicinį maudymosi drabužėlį. Be to, pasak gamintojų, karštą dieną jis gelbsti nuo sukaitimo. 

Maudymosi kostiumėlis / „PantherMedia“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip pasirinkti maudymosi kostiumėlį pagal figūros tipą?

Kaip žinia, yra keturi pagrindiniai moterų figūrų tipai. Kuris – jūsiškis?

„Kriaušė“, „šaukštas“: jūsų kūno dalis žemiau talijos (klubai, šlaunys) sunkesnė ir platesnė nei pečiai, talija ryški. Klubų apimtis paprastai didesnė nei krūtinės. Jei auga svoris, pirmiausia storėja klubai, sėdmenys ir šlaunys. 

„Obuolys“: jūsų pečiai platesni nei klubai. Dėl to, kad pastarieji siauroki, o juosmuo – ta vieta, kur linkę kauptis kūno riebalai, turite neryškią taliją. Tačiau paprastai galite puikuotis lieknomis kojomis, kurioms tinka mini sijonai.

„Smėlio laikrodis“: jūsų talija liekna ir ypač gerai išreikšta, pečiai ir klubai maždaug vienodo pločio, pastarieji ir krūtinė panašios apimties. Jei daugėja riebalų, jie pasklinda po visą kūną – akivaizdžiai nepadidina kurios nors dalies.

„Liniuotė“, „bananas“: jūsų platoki šonkauliai, pečiai panašios apimties kaip liemuo ir klubai, žodžiu, sudėjimas berniokiškas. Jei priaugate svorio, šis, kaip ir „smėlio laikrodžio“, tolygiai pasiskirsto visame kūne. 

Renkantis maudymosi kostiumėlį svarbiausia – vizualiai užmaskuoti tai, ko yra per daug, ir padidinti tai, ko maža. 

Spalva, piešinys, siluetas

Ryški spalva, didelis piešinys, margas raštas pabrėžia, vientisa spalva maskuoja, vertikalios linijos ilgina, horizontalios trumpina.

Jei esate berniokiško sudėjimo, tikslas – padaryti figūrą seksualesnę. „Ne“ – šortų tipo kelnaitėms, juostos tipo liemenėlei, „taip“ – krūtinę putlinančioms, jai moteriškumo suteikiančioms detalėms (ant kaklo surišamos petnešėlės, raukiniai, kaspinėliai ir pan.), klubus didinančiai bikinio formos apačiai su pažeminta juosta, apskritai visiems kostiumėliams, turintiems moters kūno linkius imituojančių detalių.

Maudymosi kostiumėlis / „PantherMedia“/„Scanpix“ nuotr.

Jei jūsų apatinė dalis sunkesnė už viršutinę, tikslas – probleminę dalį optiškai palengvinti ir nukreipti nuo jos dėmesį. „Ne“ – šortų tipo kelnaitėms su jų tiesiomis linijomis, „taip“ – V formos iškirptei ir kitoms viršutinę dalį pabrėžiančioms detalėms, taliją akcentuojančiam „tankini“ viršui, kojas grakštesnes darančioms bikinio kelnaitėms nei labai aukšta, nei pažeminta juosta, klubus pridengiančiam, bet jų neapsunkinančiam sijonėliui.

Jei jūsų viršutinė dalis sunkesnė už apatinę, tikslas – padaryti grakštesnius pečių liniją ir liemenį. „Ne“ – tradiciniam dviejų dalių kostiumėliui, „taip“ – drabužėliui, susidedančiam iš plazdančio „tankini“ ir bikinio kelnaičių, vientisam kostiumėliui su maskuojančiais raukiniais ant liemens, vieną petį dengiančia petnešėle, ant kaklo surišamomis petnešėlėmis.

Jei jūsų viršutinė ir apatinė dalys maždaug vienodos, talija liekna, tikslas – pabrėžti, kokios apetitiškos gamtos dovanotos linijos ir pakoreguoti tai, kas kliūva. „Ne“ – uždaram, sportiniam vientisam kostiumėliui, „taip“ – bikiniui, „monokini“, „trikini“ kostiumėliams ir detalėms, kurios kai ką patobulina (jei krūtinė mažoka – ją padidina; kojos, liemuo trumpoki – juos pailgina; liemuo neproporcingai ilgas – jį patrumpina).