Tobulėkime kartu. Zodiako ženklų suskirstymas į 4 stichijas ir 3 pradus

Zodiako ženklai / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Daugelis tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad dvylika Zodiako ženklų skirstomi į keturias stichijas: ugnis, žemė, oras ir vanduo. Kiekvienai stichijai priklauso trys Zodiako ženklai.

Galimai kiek mažiau žinomas, tačiau astrologijoje ne mažiau svarbus ženklų skirstymas – tai trys pradai arba tiksliau vadinamieji kryžiai: kardinalus, fiksuotas ir mutabilus (kintantis). Kiekvienam kryžiui priskiriami keturi Zodiako ženklai.

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Kuomet perprasite šiuos suskirstymus, galėsite giliau suvokti Zodiako ženklus, kaip dvylika skirtingų energijos raiškos būdų.

Šios energijos veikia kiekvieną iš mūsų, nes kiekvieno žmogaus asmeninis horoskopas talpina savyje visus dvylika Zodiako ženklų, tiesiog vieni  yra išreikšti stipriau, o kiti silpniau. Vis dėlto nėra tokio ženklo, apie kurį galėtumėte pasakyti: „Man jis neaktualus“.

Ugnies stichija: Avinas, Liūtas, Šaulys

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Ugnies stichijos valdomiems ženklams būdingas poreikis aktyviai veikti, kurti, tikėti, kažko vis siekti, vadovauti aplinkiniams, plėstis, judėti į priekį. Pilka ir nuobodi kasdienybė sunkiai pakeliama, nes jie trokšta įdomiai ir plačiai gyventi, būti nugalėtojais, lyderiais, rodyti iniciatyvą ir savo asmenybę.

Jie trokšta įdomiai ir plačiai gyventi, būti nugalėtojais, lyderiais, rodyti iniciatyvą ir savo asmenybę.

Nestokoja ambicijų bei pasitikėjimo savimi, o tai leidžia jiems nemažai nuveikti. Trukdyti gali nepamatuota drąsa, aklas optimizmas, neapgalvoti poelgiai, kadangi trūksta gebėjimo sustoti akimirkai ir ramiai apmąstyti savo veiksmus.

Kad šios stichijos atstovai jaustų gyvenimo pilnatvę, vertėtų susikurti galimybę turėti daug aktyvios veiklos, kuri leistų realizuoti save. Taip pat svarbu nesislėpti vienumoje ir būti matomiems.

Žemės stichija: Jautis, Mergelė, Ožiaragis

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Žemės stichija – tai materija, praktiškumas, stabilumas, patogumas, konkretumas, saugumas, darbštumas. Būtent šie dalykai ypač svarbūs šios stichijos valdomiems Zodiako ženklams. Jie yra pasiryžę daug ir sunkiai dirbti, negailiėdami savęs, kad gyvenimas būtų stabilus, tvarkingas bei pakankamai aprūpintas materialiai.

Kantrybė, ištvermė, nuoseklumas, atsakomybė, ramus pasitikėjimas savo jėgomis leidžia lėtai, bet užtikrintai siekti praktiškų, apčiuopiamų rezultatų.

Vis dėlto žemės stichijos atstovams trūksta gebėjimo prisitaikyti prie pokyčių, charakterio lengvumo bei lankstumo. Užsispyrimas, poreikis viską planuoti, pesimizmas, materializmas, lėtumas – tai jų silpnosios savybės. Gyvenimas atrodo žymiai šviesesnis, kuomet jaučia tvirtą pagrindą po kojomis, o jų kasdienybė būna aiškiai sutvarkyta ir susisteminta.

Oro stichija: Dvyniai, Svarstyklės, Vandenis

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Šių ženklų charakteriuose vyrauja atvirumas naujovėms, draugiškumas, domėjimasis aplinkiniais, intelektualumas, kūno ir proto judrumas, gebėjimas bendrauti, improvizuoti, greitai reaguoti bei mokytis. Į priekį juos gena žinių bei nuotykių alkis, poreikis tobulinti save, eksperimentuoti, bendrauti, sužinoti kažką nepaprasto, ieškoti naujų idėjų, bendraminčių, kurie padėtų dar labiau atsiskleisti.

Neigiamos savybės – tai paviršutiniškumas, kantrybės stoka, plepumas, nenuoseklumas, nesugebėjimas užbaigti pradėto darbo. Oro stichijos atstovai yra greiti  žinių, informacijos nešėjai, komunikacijos meistrai, tad monotoniška ir nuobodi veikla juos slopina, nesuteikia galimybių atskleisti savo nuostabiausių gebėjimų.

Gyvenimas jiems atrodo harmoningas tuomet, kai jie nejaučia rutinos, vis juda pirmyn, susipažįsta su naujais žmonėmis arba veikla, gali prisidėti prie bendrų sumanymų ir darniai veikti su kitais.

Vandens stichija: Vėžys, Skorpionas, Žuvys

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Šioje stichijoje stipriausiai išreikštas jausmingumas, subtilumas, intuicija, emocijos, kūrybiškumas, geranoriškumas, švelnumas, intymumas, fantazija. Šie Zodiako ženklai retai patys ieško pokyčių, kadangi labiau mėgsta plaukti pasroviui.

Kuomet gyvenime susiduria su iššūkiais, nepuola su jais kovoti, nes pirmiau bando juos apeiti arba laukia kol problemos tiesiog savaime pasitrauks. Pasižymi ypač stipriu kūrybingumu bei gebėjimu išklausyti, nuoširdžiai užjausti, pasirūpinti kitais žmonėmis.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Mėnulio padėtis Zodiako ženkluose: sužinokite savo apibūdinimą

Visgi jie linkę pernelyg ilgam užsisvajoti, pasinerti į iliuzijų pasaulį ir nematyti tikrosios situacijos. Trūksta konkretumo, veržlumo, pareigingumo, punktualumo, racionalumo.  Gyvenimas tampa laimingesnis, kuomet jie gali kūrybingai dirbti sau patogiu ritmu, be spaudimo ir skubėjimo. Jiems ypač svarbu būti saugioje aplinkoje, šalia patikimų žmonių, o meilė vandens ženklams tiesiog neatskiraiama nuo tikrosios laimės.


O dabar pakalbėkime apie Zodiako ženklų suskirstymą kryžiais. Jų yra trys, į kiekvieną patenka po keturis ženklus. Kokie gi yra jų energijos išraiškos būdai?

Kardinalus kryžius: Avinas, Vėžys, Svarstyklės, Ožiaragis

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Kardinalus pradas simbolizuoja veiksmo pradžią, kūrybą, įkūnytą idėją, entuziazmą. Kardinalūs Zodiako ženklai veikia vedami impulso, staigaus įkvėpimo, idėjos. Jie pasėja sėklą ir suteikia pradžią tolimesniems veiksmams, naujam procesui, į kurį nori pasikviesti kitus, kad galėtų juos įkvėpti veikti bei vesti paskui save.

Dažnai jie turi polinkį nurodinėti, vadovauti. Nuolatos iškelia sau vis naujų tikslų, vis planuoja naujus projektus, tad dažnai gyvena ateitimi. Nedaro kažko, jei nemato aiškios prasmės. Jei reikalai ima strigti, susiduriama su vilkinimu, jie mėgsta patys spręsti problemas ir jas pašalinti.

Fiksuotas kryžius: Liūtas, Skorpionas, Vandenis, Jautis

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Fiksuoto kryžiaus ženklai yra veiksmo palaikytojai. Jie palaiko, tęsia tuos procesus, kuriems pradžią suteikė kardinalūs ženklai. Jie kantriai puoselėja jau pasodintą sėklą, palaiko proceso energiją, tad būna gana užsispyrę ir mėgsta gyvenimo pastovumą, įvykių nuspėjamumą.

Pasižymi atkaklumu, stabilumo poreikiu, ištvermingumu, tačiau jiems dažnai trūksta gebėjimo greitai pakeisti gyvenimo kryptį, savo nuostatas, elgesio modelį, prisitaikyti prie naujovių. Gali ilgai suktis kankinančiose situacijose, nes geriausiai jaučiasi, kuomet įvykiai teka įprasta vaga. Pasiryžta kažką iš esmės pakeisti, kuomet suvokia neišvengiamą to būtinybę.

Mutabilus kryžius: Šaulys, Žuvys, Dvyniai, Mergelė

Astrologė Lana Kutkytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Mutabilūs Zodiako ženklai, dar kitaip vadinamieji kintantys Zodiako ženklai, atneša perėjimą, pataisas, lūžį situacijuose, proceso kaitą arba pabaigą to, kas jau nereikalinga, tam, kad atsirastų vietos tam, kas būtina.

Kartais pasižymi nuoseklumo stoka, gali apsunkinti sau gyvenimą detalėmis ir dėl to nematyti pagrindinio savo kelio. 

Jų pagrindinės stiprybės yra gebėjimas keisti kryptį, koreguoti situaciją, improvizuoti, išjudinti kasdienybę, įnešti judrumo, sukelti pokyčių bangą. Labiau linkę įgyvendinti kitų žmonių sumanymus nei pradėti kažką visiškai naujo.

Kartais pasižymi nuoseklumo stoka, gali apsunkinti sau gyvenimą detalėmis ir dėl to nematyti pagrindinio savo kelio. O jų pagrindinis kelias yra inicijuoti pasikeitimus procesuose, kuriuos jau pradėjo kardinalūs ženklai ir toliau tęsia fiksuoti.


Sujungtos stichijos ir kryžiai atrodo štai taip:

 • Avinas – kardinali ugnis. Ženklo jėga – sukurti (kardinalus) veiksmą (ugnis).
 • Jautis – fiksuota žemė. Ženklo jėga – kantrybe (fiksuotas) sukurti pastovumą (žemė).
 • Dvyniai – mutabilus oras. Ženklo jėga – improvizacija (mutabilus) padeda lengvai judėti pirmyn (oras).
 • Vėžys – kardinalus vanduo. Ženklo jėga –  pagimdo pradžią (kardinalus) emociniam ryšiui (vanduo).
 • Liūtas – fiksuota ugnis. Ženklo jėga – pastovus siekis (fiksuotas) kūrybinėje veikloje (ugnis).
 • Mergelė – mutabili žemė. Ženklo jėga – korekcijos, pataisymai (mutabilus) atneša aiškios tvarkos (žemė).
 • Svarstyklės – kardinalus oras. Ženklo jėga – gebėjimas pradėti (kardinalus) darnų bendravimą (oras).
 • Skorpionas – fiksuotas vanduo. Ženklo jėga – gilinimasis (fiksuotas) į emocijas, intymumą (vanduo).
 • Šaulys – mutabili ugnis. Ženklo jėga – išjudinti (mutabilus) optimizmą (ugnis).
 • Ožiaragis – kardinali žemė. Ženklo jėga – įkūnyti (kardinalus) tikslą, sukurtą planą (žemė).
 • Vandenis – fiksuotas oras. Ženklo jėga – stabilumas (fiksuotas), bendradarbiavimas su kitais puoselėjant idėjas (oras).
 • Žuvys – mutabilus vanduo. Ženklo jėga – įnešti pokyčių (mutabilus), kurie suteikia subtilumo ir harmonijos (vanduo).

Iš pirmo žvilgsnio gali pasitodyti, kad bandant sujungti ženklo stichiją su kryžiumi, nesutampa charakteristika, gali atrodyti pernelyg painu, sunkiai suprantama, tarsi tai būtų koks įmantrus galvosūkis.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Problemų sprendimas sapnuojant ir astralinės kelionės

Normalu, nes taip dažnai nutinka tiems, kurie bando narplioti šiuos skirstymus pirmą kartą. Ypač sunkoka gali būti, jei dar nesate iš tikrųjų giliau susipažinę su Zodiako ženklais. Tačiau niekas ir nesako, jog astrologija yra paprastai įkandamas mokslas.


Jei norite astrologės paklausti apie savo gyvenimą, tam tikras situacijas, sužinoti poros suderinamumą ar tinkamą specialybę, registruokitės Lanos Kutkytės konsultacijai „Facebook“ paskyroje „Sadhana“.

Skaitykite daugiau