Tobulėkime kartu. Zodiako ženklų charakteristika: nuo Liūto iki Skorpiono (II dalis)

Zodiakas / 123rf.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-14 16:00
Keturių Zodiako ženklų (Liūto, Mergelės, Svarstyklių ir Skorpiono) charakteristikas Ji24.lt portalo skaitytojams pateikia astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Gilinantis į save ar kitus žmones, nereikėtų suabsoliutinti vien Zodiako ženklo. Skaitant bendrąjį apibūdinimą, kai kurie bruožai gali sutapti, o kai kurie – ne. Tai visiškai normalu, juk kalbama vien tik apie Saulės poziciją gimimo momentu, o ne apie tikslią žmogaus charakteristiką, kokia būna nagrinėjant asmeninį horoskopą.

Bendras apibūdinimas labiausiai tiks tiems žmonėms, kurie turi ryškų Saulės ženklą, tačiau net ir tuoe atveju toks informacijos kiekis yra lyg lašas jūroje.

Pats žodis „zodiakas“ yra kilęs iš graikų kalbos žodžio „zodiakos“ – mažųjų gyvūnų ratas. Liūtas, Mergelė, Svarstyklės, Skorpionas... Tai astrologiniai simboliai, kurie leidžia mums bandyti žodžiais perteikti mažytę dalelę informacijos apie žmogaus potencialą bei pasaulio tvarką. Astrologijoje yra dar daugybė papildomų duomenų, kurie bus žingsnis po žingsnio pateikiami vėlesniuose straipsniuose.

Pirmąją straipsnio dalį, kurioje rasite Avino, Jaučio, Dvynių ir Vėžio ženklų charakteristikas, skaitykite ČIA.

LIŪTAS

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Pagrindinė ženklo jėga: šiam ženklui būtent Liūto simbolis yra duotas ne veltui. Juk gamtoje liūtai yra žvėrių karaliai, o žmonės, gimę po šiuo ženklu, dažniausiai ir jaučiasi lyg būtų karaliai ar karalienės. Jie išdidžios laikysenos, kūrybingi, valdingi ir pageidauja, kad pasaulis suktųsi aplink juos.

Liūto pasitikėjimas savimi, magnetizmas bei ugninis temperamentas leidžia būti talentingu vadovu ir įkvėpti kitus nuveikti kažką ypatingo. Jo užduotis – būti lyderiu, ryškia asmenybe, paskui kurią visi savaime nori sekti, būti džiaugsmo nešėju bei įteigti aplinkiniams, jog gyvenimas – tai šventė. Liūtai yra sutverti scenai, dėmesiui, vadovavimui, didingiems darbams, gyvenimo džiaugsmui, prabangai, tad rūpintis jiems neįdomiais kasdienybės darbais jie tiesiog nenori.

Meilė šiam ženklui yra be galo svarbi. Galima sakyti, kad žodžiai „meilė“, „romantika“ ir „Liūtas“ yra tarsi sinonimai, nes joks kitas ženklas nemoka mylėti taip, kaip myli Liūtas. Taip, jie daug reikalauja iš aplinkinių, tačiau ir patys duoda nemažai. Juk Liūtas – tai dosnumo simbolis.

Taip pat skaitykite: Liūtas. 2015 metų karjeros, sveikatos, finansų ir meilės horoskopas

Šviesioji pusė: jie visuomet turi pakankamai gyvybinės energijos, tad gali ją pasidalyti su aplinkiniais, dovanoti gerą nuotaiką, įkvėpimą bei mokyti kitus kurti ilgalaikius santykius. Puikiai sugeba bendrauti su vaikais, jiems nėra sunku pelnyti jų pagarbą, juos suprasti. Jie spinduliuoja nepriklausomumą, pasitikėjimą savo žavesiu, charizmą, orumą.

Tamsioji pusė: žinoma, Liūtai yra patys geriausi ir tobuliausi, bent jau taip dažniausiai mano jie patys. Vargas tiems, kurie mano kitaip, o dar didesnis vargas tiems, kurie drįsta garsiai kritikuoti Liūtą. Kokia gali būti kritika? Jie juk geriausi! Vis dėlto pernelyg geras ir dažnas galvojimas apie save, išpuikimas, nuolatinis dėmesio reikalavimas nėra teigiamos savybės.

Profesija, savirealizacija: jei reikia suorganizuoti linksmą, šiltą, gal net prabangią šventę, tuomet reikia pakviesti Liūtą. Jis gali suorganizuoti viską bei padaryti tą greitai, džiugiai ir skoningai. Liūtams sunku priimti ir vykdyti įsakymus, tad geriausiai jie jaučiasi būdami viršininkais arba dirbdami patys sau. Jie talentingi artistai, direktoriai, stilistai, verslininkai, sportininkai, vaikų psichologai, politikai.

Valdančioji planeta: Saulė.

Mineralai: gintaras, lazuritas.

Spalvos: auksinė, rožinė.

Sėkmingiausios pasaulio šalys: Italija, Prancūzija.

MERGELĖ

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Pagrindinė ženklo jėga: šis ženklas turi itin išvystytą analitinį mąstymą bei gebėjimą pastebėti smulkmenas. Į pasaulį žvelgia tarsi pro mikroskopą ir pastebi tuos dalykus, kurių nepastebi kitų ženklų atstovai, bei sutvarko viską taip, kaip nemoka joks kitas ženklas. Jų dėmesys detalėms, kuklumas, stropumas bei pedantiškumas paverčia šiuos žmones puikiais darbuotojais. Be darbo Mergelė negali įsivaizduoti savo gyvenimo, juk ji – kuklios tarnystės ir darbo simbolis.

Mėgsta ne tik dirbti, bet ir aiškiai matyti rezultatus bei žinoti, kad jos veikla naudinga ir pasitarnauja kitiems. Nors gana dažnai dėl savo darbštumo jos neatskiria, kurios pareigos yra jų, o kurias turėtų atlikti kažkas kitas. Amatai, gydymas, įmantrūs prietaisai, mokymasis, bibliotekos, higiena, sveika mityba, įvairios sveikos dietos, apskritai sveikata – tai Mergelės valdos. Šios valdos talpina savyje būtiniausius ir praktiškiausus dalykus, nes šis ženklas yra labai žemiškas ir konkretus. Galbūt todėl su jomis ne visada būna linksma ir smagu, tačiau jos patikimos ir atsidavusios pareigai.

Taip pat skaitykite: Mergelė. 2015 metų karjeros, sveikatos, finansų ir meilės horoskopas

Šviesioji pusė: išradingos, protingos, praktiškos ir tiesiog meistriškai geba organizuoti darbo tvarką. Kad ir ko imasi, tai padaro tobulai ir skiria dėmesį net ir menkiausioms detalėms. Jos geba puikiai rūšiuoti, perteikti, nagrinėti informaciją. Dažnai atrodo „šaltos“, tačiau iš tikrųjų labai nori nuoširdžiai pasitarnauti kitiems.

Tamsioji pusė: Mergelės garsėja savo sugebėjimais sukritikuoti viską ir visus. Jos visuomet gali atrasti bent menką trūkumą ir būtinai nori apie tai visiems pranešti net tais atvejais, kuomet jų niekas šito neprašė. Jų noras viską gyvenime kruopščiai planuoti kartais būna rimtas kliuvinys į sėkmę, kadangi jos nesuvokia, kad Visata gali joms turėti dar geresnį planą.

Profesija, savirealizacija: Mergelės ženklo savybės tiesiog tobulai tinka medicinos darbuotojams, farmacininkams bei mokslininkams. Ypač tinka profesijos, susijusios su ekologija, gamtosauga, sveika mityba, mokymais, valstybės tarnyba, apskaita, redagavimu, kompiuteriais, kalbomis. Taip pat seksis tokie darbai, kaip veterinarija, masažai, rašymas, žurnalistika, buhalterija.

Valdančioji planeta: Merkurijus.

Mineralai: jaspis, nefritas.

Spalvos: chaki, geltonai žalia.

Sėkmingiausios pasaulio šalys: Latvija, Japonija.

SVARSTYKLĖS

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Pagrindinė ženklo jėga: Svarstyklės tarsi „aliarmo signalas“ sureaguoja į teisingumo ir įstatymo pažeidimą, tačiau jų reakcija visuomet būna diplomatiška. Šis ženklas simbolizuoja teisingumą, santūrumą, eleganciją, elgesio pusiausvyrą. Jos visuomet siekia tik taikos ir bendradarbiavimo bei yra talentingi taikdariai konfliktinėse situacijuose.

Kiti Zodiako ženklai gali pasimokyti iš Svarstyklų gebėjimo užglaistyti konfliktą, rasti visiems naudingą ir patogią išeitį, prisitaikyti prie situacijos. Tam, kad šio ženklo atstovai būtų išties laimingi ir realizuotų save, jiems reikalingas partneris, pora. Santykiai ir partnerystė yra jų raktas į sėkmę. Turėdami šalia savo žmogų, jie gali lengviau suprasti patys save, kadangi partneris jiems yra tarsi veidrodis bei didžiausias ramstis gyvenime.

Paprastai Svarstyklės yra fiziškai patrauklios, mandagios, draugiškos bei lengvai užmezga ryšį su aplinkiniais, tad gali nesunkiai susirasti sau porą. Aktyvus socialinis gyvenimas, harmonija ir pusiausvyra santykiuose, teisingumas, estetinis grožis, kokybės siekis – tai šio ženklo poreikiai, pašaukimas.

Taip pat skaitykite: Svarstyklės. 2015 metų karjeros, sveikatos, finansų ir meilės horoskopas

Šviesioji pusė: Svarstyklėms būdingas įgimtas stiliaus ir estetikos suvokimas. Jie tiesiog pakęsti negali stačiokiškumo, vulgarumo, chuliganizmo, o noras dėl kažko ginčytis jiems apskritai yra sunkiai suvokiamas. Juk jie mandagūs, aristokratiški, elegantiški, pasitempę, tad to paties laukia ir iš savo aplinkos. Bendraujant su Svarstyklėmis, niekuomet nebūsite tyčia įžeisti ar pašiepti.

Tamsioji pusė: šio ženklo atstovai sunkiai atranda savo tvirtą poziciją. Vieną dieną jie turi vienokią nuomonę apie kažką, tačiau jau kitą dieną viskas pasikeičia. Kartais jų polinkis išlaikyti taiką ir prisitaikyti prie situacijos paverčia juos dviveidžiais, kurie kaitalioja savo nuomonę, priklausomai nuo to, kaip tuo metu patogiausia ir saugiausia.

Profesijos, savirealizacija: jiems rūpi visuomenės gyvenimas, jie gali pasirūpinti adekvačiais įstatymais, atkurti teisingumą. Stipriausios veiklos sritys yra socialinė rūpyba, teisėtvarka, politika, dizainas, muzika, fotografija, taikomieji menai. Taip pat gali būti talentingi architektai, advokatai, elegantiško grožio kūrėjai. Jei nori save visiškai realizuoti, tuomet reikia partnerio.

Valdančioji planeta: Venera, Saturnas.

Mineralai: ametistas, kalnų krištolas.

Spalvos: žalia, pasteliniai atspalviai.

Sėkmingiausios pasaulio šalys: Šveicarija, Anglija.

SKORPIONAS

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Pagrindinė ženklo jėga: Skorpionas – vidinės transformacijos simbolis, tai pats paslaptingiausias ir prieštaringiausias Zodiako ženklas, kurio iki galo pažinti yra neįmanoma. Tinkamai suprasti Skorpioną gali tik kitas Skorpionas, kadangi jie vadovaujasi tik jiems vieniems suvokiama logika. Jie nekalbūs, sunkiai prisileidžia kitus, bet patys sugeba įžvelgti net labiausiai slepiamas žmogaus paslaptis. Tačiau skelbti to viešai neskuba, nes jiems nėra sunku ką nors laikyti paslaptyje ar patylėti, kai to reikia.

Štai kodėl jų pašaukimas yra gilintis į žmogaus ir Visatos paslaptis, į mistiką. Drąsos jiems netrūksta, jie mėgsta iššūkius ir talpina savyje didžiulę jėgą, kuri padeda įveikti ir išgyventi net tragiškiaisius gyvenimo laikotarpius. Jų gebėjimas drąsiai veikti sunkiausiose situacijose, gilinimasis į dvasinius mokslus, nenugalima vidinė jėga paverčia juos tais, kurių neįmanoma nepastebėti. Vyrai Skorpionai turi savyje sunkiai suvokiamo magnetizmo, na, o moteris, visuomet „truputį raganos“.

Taip pat skaitykite: Skorpionas: 2015 metų karjeros, sveikatos, finansų ir meilės horoskopas

Šviesioji pusė: jei kada nors prireiktų eiti į karą, tai geriausiai su savimi pasiimti Skorpioną. Šio ženklo gebėjimas išlikti ir niekuomet nepasiduoti daro didžiulį įspūdį. Taip pat jiems būdingas seksualumas, intymumo troškimas, originalumas, įžvalga, hipnotizuojanti įtaiga, dvasios tvirtybė ir gebėjimas suvaldyti didžiulius pinigus ir didžiulį verslą.

Tamsioji pusė: jei norite ramiai gyventi – nesiutinkite Skorpiono. Antraip jis jus įtrauks į savo juodąjį sąrašą, į kurį patekę ištrūksite tik tuomet, kai pradėsite rimtai gailėtis dėl savo poelgių. Deja, Skorpionas gali nešiotis pyktį ir keršto troškimą daugybę metų. Jų blogiausios savybės yra kerštingumas, pavydas, paranoja, klastingumas, o kartais net domėjimasis juodąja magija.

Profesija, savirealizacija: dėl savo įžvalgos ir aštraus proto Skorpionai yra itin talentingi psichologai, tyrinėtojai, detektyvai, policijos darbuotojai. Taip pat jie talentingi gydytojai, menininkai, draudimo agentai, finansininkai, ypač tinka stambiam verslui kurti. Jų pagrindinė motyvacija retai būna tiesiog pinigai, paprastai jie labiau trokšta iššūkio.

Valdančioji planeta: Plutonas, Marsas.

Mineralai: malachitas, hematitas.

Spalvos: žaliai mėlyna, skaiščiai raudona.

Sėkmingiausios pasaulio šalis: Vengrija, Švedija.


Zodiako ženklų charakteristikos tęsinį skelbsime gruodžio 28 d. O kitą savaitgalį (gruodžio 21 d.) pateiksime L. Kutkytės atsakymą į patį įdomiausią ir gražiausią skaitytojo laišką, kuris bus atsiųstas adresu ji24.lt@zlg.lt. Jei portale Ji24.lt nerasite atsakymo į savo laišką, vadinasi, galite vėl rašyti, klausti ir tikėtis sėkmės.

DĖMESIO! Klausdami būtinai nurodykite savo gimimo datą, gimimo laiką bei vietą! Beje, klauskite vienu metu tik apie vieną dalyką.

O jei reikalas skubus, registracija astrotarologės L. Kutkytės konsultacijai Vilniuje ir Kaune  telefonu +370 696 08147.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai