Tobulėkime kartu: planetų įtaka jūsų likimui. Aiškina astrologė Lana Kutkytė (I dalis)

Dangaus kūnai / „Shutterstock“ nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-02-08 16:00
Praeituose straipsniuose trumpai apžvelgėme dvylika Zodiako ženklų, jų charakteristiką bei pagrindinius uždavinius. Dabar metas susipažinti su planetomis bei bent dalinai apžvelgti jų prigimtį, charakterius, valdymo sferas.

Žmogaus kasdienybę bei charakterį labiausiai lemia planetos, esančios arčiausiai Žemės – tai Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera bei Marsas. Žinoma, charakterį itin stipriai nusako ir Ascendentas, tačiau apie tai kalbėsime, kuomet pradėsime nagrinėti būstų sistemą.

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Tolimosios planetos – tai Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas – stipriau reiškiasi tuo atveju, jei sudaro aspektus su artimosiomis planetomis. Tolimųjų planetų energijos persitransliuoja per artimąsias planetas. Pavyzdžiui, jei žmogaus asmeniniame horoskope Plutonas nesudaro jokių aspektų arba sudaro tik su kita tolimąja planeta, tuomet jau nėra paprasta pajusti šios planetos vibracijas kasdienybėje.

Karminiai Mėnulio mazgai Rachu ir Ketu, Juodasis Mėnulis, Lilit bei Baltasis Mėnulis, Selena – fiktyvios planetos, kitaip vadinamieji ezoteriniai taškai. Sunkiau apčiuopiamos bei suvokiamos nei materialius kūnus turinčios planetos, tačiau jų poveikis vienaip ar kitaip pasireiškia kiekvienam žmogui. Taigi, pradėkime nagrinėti planetas nuoseklia tvarka.

SAULĖ

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Nors astrologijoje yra dažniausiai vadinama planeta, tačiau astronomijoje tai yra nejudanti žvaigždė. Saulė atsako už gyvybinę energiją, dosnumą, pasitikėjimą savimi, sąmoningumą, asmens saviraišką, įtakingumą, norą gyventi ir džiaugtis.

Šis dangaus šviesulys globoja sferas, susijusias su savirealizacija, vaikais, kūryba, valdžia, charizma, šou verslu, žaidimais, meile, orumu bei garbe. Žmogaus horoskope Saulės padėtis parodo kokiais būdais jam lengviausiai sektųsi realizuoti savo asmeninį potencialą, išreikšti savo vidinę energiją.

Jei Saulė neharmoninga, tai skatina puikybę, dosnumo stoką, nepasitikėjimą savo jėgomis, energijos trūkumą, neadekvatų savęs vertinimą, išreiškia polinkį į azartinius žaidimus.

Sveikata. Saulė valdo širdį, kraujo spaudimą, suteikia stiprų imunitetą.

Poveikis. Valdo Liūto ženklą.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Zodiako ženklų charakteristika: nuo Avino iki Vėžio (I dalis)

MĖNULIS

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Tai pasąmonė, intuicija, emocijos, švelnumas, subtilumas, jaukumas, intymumas. Mėnulis, kuris astronomijoje vadinamas Žemės palydovu, valdo motinystę, kūdikius, namus, buitį, šeimą, tradicijas, vandens telkinius, atsipalaidavimą.

Mėnulio padėtis žmogaus horoskope parodo, kokios jo emocinės reakcijos į gyvenimo situacijas. Būdamas harmoningas, jis suteikia gebėjimą bei norą pasirūpinti ir užjausti aplinkinius, lengviau adaptuotis prie aplinkos, išreikšti savo jausmus, jaustis saugiai.

Jei Mėnulis pažeistas, tuomet žmogus gali  jausti sunkiai valdomą nuotaikų, emocijų kaitą, dažnai stresuoti, bijoti bendrauti su kitais, prisileisti juos arčiau, nepasitikėti aplinkiniais. Vyrams tokiu atveju būna sunkiau sukurti harmoningus santykius su moterimis, o moterims sunkiau sekasi atskleisti savo moteriškumą. Ypač stipriai Mėnulio vibracijas skleidžia katės.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Zodiako ženklų charakteristika: nuo Liūto iki Skorpiono (II dalis)

Sveikata. Mėnulis valdo virškinimo sistemą, limfinę sistemą, krūtinės ląstą. Taip pat jis atsakingas už skysčius, jų trūkumą ar perteklių organizme, už menstruacijas bei gimdą.

Poveikis. Valdo Vėžio ženklą.

MERKURIJUS

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Tai žinių nešėjas, atsakingas už intelektą, mąstymą, kalbą, komunikabilumą, judrumą, ryšius, dokumentus, transportą, mokslus, tarpininkavimą, mainus, prekybą. Jis rašytojų, vertėjų, žurnalistų, redaktorių, prekybininkų, konsultantų, vairuotojų bei mokytojų globėjas.

Taip pat jis atsakingas ir už vagystes, sukčiavimus, melą, liežuvavimą, tuščiažodžiavimą, priklausomybę nuo kompiuterio. Merkurijus nurodo žmogaus gebėjimą reikšti mintis, įsisavinti, sisteminti ar skleisti informaciją, reguliuoja kalbėjimą, judėjimą, bendravimą.

Kuomet Merkurijus yra pažeistas, mažėja gebėjimas suprantamai, sklandžiai reikšti mintis, mokytis, rašyti, vairuoti. Beje, tuo metu, kai Merkurijus būna retrogradinis arba nepalankioje padėtyje, vertėtų atidžiau pasaugoti savo dokumentus bei daiktus nuo vagių, o kompiuterius nuo virusų.

Sveikata. Žmogaus kūne ši planeta atsako už kvėpavimą, kalbėjimą, už nervų sistemos ligas. Pažeistas Merkurijus gali sukelti mikčiojimą, astmą, plaučių ligas, kleptomaniją.

Poveikis. Valdo Dvynių ir Mergelės ženklą.

VENERA

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Tai meilės, materialios gerovės, grožio, kūrybos, meno, romantikos valdovė, kuri astrologijoje yra vadinama Mažąja laime. Ji finansų, gražių daiktų, malonumų, patogumų, skanaus maisto, stiliaus bei harmoningų santykių globėja.

Kuomet Venera horoskope yra harmoninga, žmogus geba lengvai išreikšti savo talentus, jis moka mylėti bei būti mylimas, sugeba lengviau užsidirbti ir tinkamai tvarkyti finansus, jaučia grožį, skleidžia jį į aplinką.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Zodiako ženklų charakteristika: nuo Šaulio iki Žuvų (III dalis)

Jei ji pažeista, išreiškia kūrybingumo stoką, išlaidavimą, pavydą, polinkį tinginiauti, išvaizdos sureikšminimą arba nesugebėjimą ja tinkamai pasirūpinti. Venera horoskope parodo, ką žmogus labiausiai mėgsta veikti, kas suteikia jam malonumą, kokie jo talentai, koks požiūris į stilių, meilę ir santykius apskritai.

Sveikata. Žmogaus kūne Venera valdo odą, lyties organus, inkstus, apetitą. Jei Venera pažeista, tai gali sukelti frigidiškumą, impotenciją, baimę būti liečiamam.

Poveikis. Valdo Jaučio ir Svarstyklių ženklą.

MARSAS

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Tai veiksmas, drąsa, ryžtas, aistra, fizinis aktyvumas, gebėjimas išreikšti valios jėgą, siekti savo tikslo, apginti save bei kitus. Marso energija pasireiškia per impulsą, bebaimiškumą ir aktyvų veiksmą.

Ženklas, kuriame yra ši planeta, parodys, kaip žmogus dirba, kaip elgiasi ekstremaliose situacijose, kas yra jo varomoji jėga, aistra, kuri verčia judėti pirmyn. Išreiškia vyrišką jėgą bei gebėjimą tinkamai paskirstyti energiją veikiant.

Harmoningas Marsas suteikia valios siekti tikslų, sunkiai dirbti, sportuojant leidžia būti stipriam, nepasiduoti aplinkos spaudimui. Pažeistas Marsas gali sukelti agresyvumą, chamiškumą, poreikį kariauti, pulti aplinkinius, galimi pykčio priepuoliai, noras smurtauti. 

Sveikata. Marsas atsakingas už ligas, susijusias su krauju, smegenų veikla, uždegimais, aukšta kūno temperatūra, raumenų tonusu, jis sukelia įvairias traumas bei avarijas.

Poveikis. Valdo Avino ženklą.

JUPITERIS

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Astrologijoje pramintas Didžiąja laime, jis yra didžiausia Saulės sistemos planeta. Tai valdžia, visokeriopa sėkmė, autoritetas, pripažinimas, filantropija, įtakingi žmonės, jų parama, užsienis, tolimos kelionės, aukštasis išsilavinimas, dvasingumas, filosofija, religingumas,  optimizmas, įstatymai.

Horoskope ši planeta parodo sferas, kuriose žmogui gali būti suteiktas palaikymas, likimo dovanos, pagarba, sėkmingos plėtros galimybės. Harmoningas Jupiteris suteikia galimybę gyventi turtingą ir sėkmingą gyvenimą, pasiekti socialinę arba dvasinę sėkmę, tapti gerbiamu, žinomu.

Neharmoningo Jupiterio atveju pasireiškia nepagarba autoritetams, kitokiai pasaulėžiūrai ar svetimoms kultūroms, konfliktai su valdžia, despotiškumas, valdingumas, egoizmas.

Sveikata. Žmogaus kūne Jupiteris atsako už kepenų ligas, diabetą, padidėjusį kūno svorį.

Poveikis. Valdo Šaulio ženklą.

SATURNAS

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Tai disciplina, atsakomybė, punktualumas, griežtos taisyklės, apribojimai, struktūra, tvarka, strategija, karjera, profesionalumas, branda, senatvė, šaltis, sunkumai. Tai yra antra pagal dydį planeta, kuri garsėja savo griežtumu, tačiau tas, kuris atlaiko Saturno išbandymus, sustiprėja, įgauna gilios išminties, vertingos patirties, pasitikėjimo savimi.

Saturnas, kuris  astrologijoje yra pramintas Karmos ir Laiko valdovu, nurodo, kur būtent žmogus privalo surimtėti, nugalėti baimes, kelti profesinį meistriškumą, nepasiduoti iškilus sunkumams.

Harmoningo Saturno sėkmė skleidžiasi iš lėto, palaipsniui, tačiau stabiliai. Jei ši planeta pažeista, žmogus gali turėti polinkį į depresiją, dažnai bambėti ant viršininkų arba būti vienišiumi, kuris nuolat suirzęs ir nepatenkintas gyvenimu.

Sveikata. Saturnas valdo kaulus, stuburą, sąnarius, dantis, odą, nagus. Atsako už plaukų slinkimą, druskų sankaupas organizme, sušalimą, artritą.

Poveikis. Valdo Ožiaragio ženklą.


Kitas planetas apžvelgsime antroje straipsnio dalyje, vasario 15 dieną (sekmadienį).

O kuomet apžvelgsite šią pateiktą medžiagą, galėsite pamėginti pasidomėti, kokiuose ženkluose yra jūsų pačių planetos ir pabandyti suprasti, kokiais būdais jos pasireškia jūsų gyvenime per Zodiako ženklą.

Išstudijuokite kiekvienos planetos charakteristiką ir sužinokite, kokiame ženkle ji buvo jūsų gimimo momentu, taip žengsite mažytį žingsnį savęs pažinimo link.


Jei norite astrologės paklausti apie savo gyvenimą, tam tikras situacijas, sužinoti poros suderinamumą ar tinkamą specialybę, registracija Lanos Kutkytės konsultacijai Vilniuje ir Kaune  telefonu +370 696 08147.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai