Tobulėkime kartu: planetų įtaka jūsų likimui. Aiškina astrologė Lana Kutkytė (2 dalis)

Dangaus kūnai / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-02-14 16:00
Kiekvieno žmogaus pasaulį galima būtų suskirstyti tarsi į tam tikrus skyrius. Viename skyriuje nuolat iškyla problemos, nesuvokimai, konfliktai, o štai kitame skyriuje, priešingai, nekyla jokių problemų, o harmoninga energija liejasi tiesiog savaime.

Kiekvieną šį skyrių valdo tam tikra planeta, apie tai jau pradėjome kalbėti pirmoje straipsnio dalyje (skaityti ČIA).

Visos planetos turi paskirtį, savas įtakos sferas, visos vienaip ar kitaip pasireiškia žmogaus gyvenime. Atidžiau pažvelgę į savo horoskopą, galite pamatyti, kad kai kurios planetos pažeistos, todėl sukelia disharmoniją, atneša klūčių, nemalonių situacijų, priverstinių pokyčių, vidinių kompleksų. Pažeista planeta yra ta, kuri yra atakuojama sunkiais aspektais su kitomis planetomis.

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Nors ir ne vieninteliai, bet ryškiausiai jaučiami įtampos aspektai yra kvadratūra ir opozicija. Visgi nagrinėjant planetų padėtis, jų sąveikas tarpusavyje, būtinas didžiulis atsargumas, o į įtampos aspektus, kurie pažeidžia planetas, nevertėtų žiūrėti vien tik negatyviai. Kaip stipriai yra pažeista planeta ir ar apskritai ji pažeista, priklauso nuo daugybės faktorių: nuo aspektų, ženklo ir būsto, kuriame yra planeta, bei kitų svarbių veiksnių.

Tai labai įdomi ir plati tema, kuri reikalauja atskiro straipsnio ateityje tam, kad tai taptų tikrai teisingai suprantama. Žinoma, kuomet teoriškai skaitome apie neigiamą planetų pasireiškimą, gali būti sunku suvokti, kaip tai atrodo gyvenimo kasdienybėje. Kaip pavyzdį pateiksiu konkrečią moterį, kuri neseniai kreipėsi dėl problemų meilės sferoje. Žinoma, pateiksiu tik mažytę dalį informacijos.

Taip pat skaitykite: Priešpilnis mėnulis: ko laukti, tikėtis ir kaip elgtis

Moters Venera yra Avine, o būdama šioje pozicijoje ji yra silpna, kaip sakoma „išvaryta“. Tiek Avino ženklą, tiek Venerą jau nagrinėjome ankščiau, tad greičiausiai suprantate, jog šiai planetai yra ypač sunku harmoningai išreikšti savo tikrąją jėgą per karingąjį Aviną. Moters Venera kvadratūroje su Saule, opozicijoje su Mėnuliu ir Plutonu, o tai rimta įtampa. Juodasis Mėnulis yra Žuvyse, o Venera šiame ženkle egzaltuoja (stipriausiai pasireiškia), taigi tai pliuso irgi nesuteikia.

Nereikėtų daryti skubotų išvadų ir manyti, jog viskas, kas susiję su kažkuria planeta, gali būti vien teigiama arba neigiama. Čia yra daugybė veiksnių.

Kokia ta moteris? Aukšta, sportiška, graži, protinga, tačiau kaip ji pati teigia. „vyrai manęs nepastebi, o jei kas dėmesį atkreipia, tuomet pati juos ir atstumiu, nes vis nesijaučiu pasiruošusi santykiams“. Nors uždirba pakankamai, visiškai nesipuošia, nes tuomet pasijaučia nejaukiai, įsitempia.

Jos judesiai yra net kiek vyriški, gruboki. Atrodo, kad „būti moterimi“ jai yra tiesiog skausminga. Tai tik trumpas pavyzdys, kaip gyvenime naharmoningai pasireiškia planeta, kaip veikia nepalankūs planetos aspektai. Tiesa, čia problemos ne tik dėl Veneros, bet ir dėl Mėnulio, bet visko aprašyti neįmanoma.

Atkreipkite dėmesį, kad nors moteriai nesiseka meilėje, tačiau ji nestokoja natūralaus grožio ir pinigų, o juk Venera atsako ir už kūno grožį, ir už finansus. Taigi, nereikėtų daryti skubotų išvadų ir manyti, jog viskas, kas susiję su kažkuria planeta, gali būti vien teigiama arba neigiama. Čia yra daugybė veiksnių, bet, kaip jau minėjau, tai atskira ir plati tema, todėl pradžioje svarbu tinkamai suvokti visus Zodiako ženklus, planetų charakteristiką, būstų sistemą bei kitas svarbias sritis.  

Taigi, pratęskime temą apie planetų įtaką.

Uranas

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Uranas – tai aukštesnio lygio žinių nešėjas. Tai originalumas, revoliucijos, laisvė, demokratija, inovacijos, aukštos technologijos, moksliniai tyrinėjimai, žvilgsnis į ateitį, įžvalga, intelektas, sumanumas, kolektyvo veikla, bendražygiai, draugystė.

Uranas padeda nebijoti būti kitokiam, atrodyti ir elgtis kitaip, išsiskirti iš minios, išrasti kažką naujo, būti spontaniškam, eksperimentuoti. Atsako už staigius pokyčius, visuomeninę veiklą, netradicines pažiūras. Akcentuotą Uraną horoskope turi mokslininkai, išradėjai, lakūnai, astronomai, astrologai.

Taip pat skaitykite: Ką daryti ir ko ne pilnaties metu

Kaip ir Neptūnas bei Plutonas, Uranas yra tolimoji, pasaulinė planeta, todėl individą labiau veikia, kai aspektuoja per artimąsias planetas. Nepalankūs aspektai su kitomis planetomis sukelia maištingumą, taisyklių nesilaikymą, keistumą, iškelia kenksmingas visuomenei idėjas, sprogimus, rimtas avarijas.

Sveikata. Žmonėms, kamuojamiems Urano ligų, ypač vertėtų saugoti nervų sistemą, sausgysles, blauzdas bei vengti netvarkingos technikos, atsargiai vairuoti.

Poveikis. Valdo Vandenio ženklą.

Neptūnas

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Globoja menininkus, poetus, tapytojus, muzikus, subtilaus grožio kūrėjus. Stiprus Neptūnas žmogaus horoskope padeda medituoti, pajusti grožį, padidina susidomėjimą giliomis dvasinėmis patirtimis bei klausimais, kurie atrodo moksliškai nepaaiškinami. Neptūnas – tai vaizduotės, bohemiško gyvenimo būdo, aukščiausiosios meilės, atjautos, altruizmo valdovas. Tai dieviškasis įkvėpimas, malda, jautrumas, pranašiški sapnai, religingumas, tikėjimas.

Taip pat Neptūnas yra siejamas su tinginyste, su žalingais įpročiais, charakterio silpnumu, su priklausomybe nuo kitų žmonių įtakos ir globos. Tai iliuzijų, įvairių baimių, kankinančio sielvarto, bėgimo nuo realybės planeta, valdo ligonines, kalėjimus.

Sveikata. Neptūno ligos – tai peršalimai, infekcijos, lėtinės ligos, problemos su pėdomis, depresija, psichikos sutrikimai, nemiga, alkoholizmas, narkomanija ir kitos priklausomybės.

Poveikis. Valdo Žuvų ženklą.

Plutonas

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Bendra charakteristika. Transformacijos, esminių, kardinalių pokyčių, mirties ir atgimimo valdovas. Plutonas globoja rizikingą ir stambų verslą, dideles finansinias operacijas, didžiulius projektus ir stiprias energijas, įtaigą, stiprią valią, kuri leidžia susitvarkyti su gyvenimo krizėmis.

Ši planeta be gailesčio pašalina viską, kas nereikalinga, kad galėtų gimti kažkas naujo. Valymosi ir atsinaujinimo procesus jis dažnai skatina per skausmą ir kančią. Plutono savybės – tai drąsa, jėga, dideli vidaus energijos resursai, seksualumas, talentas kovos menams, ezoteriniams mokslams, gydymui, konstruktyviai kritikai.

Taip pat skaitykite: Jaunaties metas: į ką atkreipti dėmesį ir kuo užsiimti?

Pažeistas Plutonas žadina polinkį į kerštą, nusikalstamumą, prievartą, nesugebėjimą atskirti gėrio nuo blogio, neprotingą riziką, perdėtą susidomėjimą mirtimi ar jos baimę, atneša polinkį į juodąją magiją, sukelia avaringas situacijas, katastrofas.

Sveikata. Sukelia nevaldomą agresiją, sadizmą, iškrypimus, nelaimingus atsitikimus ir traumas. Valdo lyties organus.

Poveikis. Valdo Skorpiono ženklą.

Rachu

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Kylantis Karminis Mėnulio mazgas Rachu – tai greičiausias kelias sielos evoliucijai, šio įsikūnijimo aktualijos. Ši fiktyvi planeta suformuoja gana fatališkas situacijas, būtinas sielai aplinkybes, kurių nepavyks išvengti ir ankščiau ar vėliau teks išmokti reikalingas pamokas. Horoskope Rachu padėtis parodo, kokias savybes būtina ugdyti savyje, kokį gyvenimo kelią pasirinkti, norint greičiau judėti pirmyn.

Išnagrinėję savo kylančio Karminio Mėnulio mazgo padėtį, sužinosite savo svarbiausias gyvenimo temas, kurias suvokus daug kas pasikeis, stos į savo vietas. Tai sferos, kuriose dar turime nedaug patirties, tačiau jusime dvasios palaikymą, tarsi mums degtų žalia šviesoforo šviesa.

Stipriausiai pasireiškia Dvynių ženkle.

Ketu

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Besileidžiantis Karminis Mėnulio mazgas – tai sielos patirtys, suvokimai, seni, giliai įsišakniję elgesio modeliai, kuriuos siela atsinešė iš praėjusių gyvenimų į šį įsikūnijimą. Šios patirtys itin vertingos, kadangi tai bazinis pagrindas, kuriuo remdamasis žmogus žengia pirmyn nauja kryptimi ir taip kaupia naują sielos patirtį, kuri ateina per Kylantį Karminį Mėnulio mazgą – Rachu. Besileidžiančio Karminio Mėnulio mazgo (arba Ketu) atsineštos programos nevertėtų traktuoti lyg pagrindinės, nors dažnai žmogus būtent taip ir nori elgtis.

Nuo karminių užduočių pabėgti neįmanoma. Žmogus, gyvendamas Žemėje, turėtų sau nuolat priminti, dėl ko čia atėjo.

Jis nori eiti žinomu, kažkada jau patikrintu keliu, kuriame žino, kaip elgtis, ir todėl jaučiasi saugiau. Tačiau tokiu atveju žmogus degraduoja, netobulėja, todėl gali užklupti nemalonios situacijos, ligos, kurios vers elgtis taip, kaip reikia, o ne kaip norisi. Nuo karminių užduočių pabėgti neįmanoma. Žmogus, gyvendamas Žemėje, turėtų sau nuolat priminti, dėl ko čia atėjo, o tą išsiaiškinti padėda Karminių Mėnulio mazgų padėtis.

Stipriausiai pasireiškia Šaulio ženkle.

Lilit

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Kaip ir Karminiai Mėnulio mazgai, tai fiktyvi planeta, ezoterinis taškas, kuris neturi fizinio kūno. Lilit padėtis horoskope atskleidžia tamsiąją žmogaus pusę, kuri kartais tūno giliai viduje ir gali būti itin sunkiai atpažįstama. Gana dažnai žmogui gali atrodyti, kad jo poelgiai ir požiūriai yra teisingi ir net dvasingi, visgi taip Lilit, kuri yra tarsi samonę apgaubusios prietemos, klastingai klaidina žmogų, leisdama jam jaustis ypatingu. Juodasis Mėnulis – tai karminės skolos, klaidos, iliuzijos, silpnumas, nesąmoningumas, silpnybės ir pagundos, tarsi „demoniškoji pusė“.

Taip pat skaitykite: Delčios stebuklai: kaip elgtis, kad sektųsi

Lilit žmogaus gyvenime gali pasireikšti trimis lygiais:

  • Pirmasis lygis – žmogus suvokia, kad kenkia, elgiasi negatyviai, tačiau yra dėl to patenkintas.
  • Antrasis lygis – žmogus suvokia savo klaidas ir stengiasi jų nekartoti, tačiau neišvengiamai patiria karminį atpildą už jau praeityje padarytas skriaudas.
  • Triečiasis lygis yra retesnis, kuomet žmogus visiškai sąmoningai suvokia Lilit apraiškas ir yra išbaigęs karminį valymąsi, susijusį su Lilit klaidomis.

Stipriausiai pasireiškia Skorpiono ženkle.

Selena

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Selena – tai ezoterinis taškas horoskope, kuris nurodo žmogaus šviesiąją pusę, pačias gražiausias ir šviesiausias savybes bei talentus. Baltasis Mėnulis, dar kitaip vadinamasis „Angelas sargas“, parodo sferą, kuriuoje žmogus užsitarnavo apsaugą, aukštesniųjų jėgų palaikymą, tai jo šviesioji karma, kelias gėrio ir šviesos link. Vedami Selenos energijos galime suteikti nemažai naudos ne tik sau, bet ir kitiems, darydami gerus darbus, kuriuos išmanome – tai aukščiausios tarnystės kelias.

 Kokia bus tarnystės forma, parodo Zodiako ženklas ir laipsnis, kuriame yra Selena, o būstas nurodo, kuriuoje gyvenimo srityje šią tarnystę atliksite.

Selena gali pasireikšti trimis lygiais:

  • Pirmasis lygis – žmogus nesuvokia savo Selenos, jaučia likimo smūgius, kurie ir išgrynina jo nesuvokimą.
  • Antrasis lygis – žmogus jau dalinai suvokia Selenos jėgą savyje ir dalinai ją skleidžia gyvenime.
  • Trečiasis lygmuo – žmogus aiškiai suvokia savo gebėjimus, sąmoningai ir nesavanaudiškai tarnauja kitiems, jausdamas dvasios vedimą.

Stipriausiai pasireiškia Mergelės ženkle.

Nagrinėdami planetų padėtis savo horoskope, neskubėkite daryti galutinių išvadų, savęs smerkti ar išaukštinti. Kiekvieno žmogaus horoskope yra silpnų ir stiprių vietų. Stipriausias vietas vertėtų pasitelkti į pagalbą koreguojant, gryninant silpnąsias vietas. Jūsų asmeninis horoskopas – tai jūsų asmeninis nuopelnas, tai jūsų pačių struktūra, kuriuoje bet koks gedimas yra pataisomas, jei tik to bus nuoširdžiai siekiama.


Jei norite astrologės paklausti apie savo gyvenimą, tam tikras situacijas, sužinoti poros suderinamumą ar tinkamą specialybę, registruokitės Lanos Kutkytės konsultacijai „Facebook“ paskyroje „Sadhana“.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai