Tobulėkime kartu. Mineralų savybės ir poveikis laimingesniam gyvenimui (II dalis)

Mineralai / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-07-19 17:00
Kuomet gyvenime tenka atsilaikyti prieš sunkumus, atgauti jėgas ar jaučiamas poreikis dirbti su savimi, žmonės neretai ieško pagalbos išoriniame pasaulyje. Kreipiasi į išmintingus žmonės, knygas ar gamtos galias.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Būtent gamta ir dovanoja mums vieną iš nuostabiausių savo stebuklų – mineralus. Nevertėtų tikėtis, kad vien dėl to, jog nusipirkote akmenuką, tapsite sėkmingi ir tobuli. Visgi pakoreguoti savo gyvenimą, dirbdami su atitinkamais mineralais, tikrai galite. Net ir tuo atveju, jei netikite jų poveikiu jums.

Vienas iš populiariausių būdų savarankiškai pasirinkti mineralą – tai pasidomėti, kuris yra priskiriamas jūsų Zodiako ženklui. Vis tik atminkite, kad toks būdas yra ne visada tikslus ir labiausiai tinka tipiškiems savo ženklo atstovams.

 • Avinas: rubinas, granatas, deimantas, karneolis, sakalo akis.
 • Jautis:  agatas, rožinis kvarcas, smaragdas, chrizoprazas, nefritas.
 • Dvyniai: kalnų krištolas, citrinas, tigro akis, berilas, karneolis.
 • Vėžys: mėnulio akmuo, rodochrozitas, smaragdas, perlai, žadeitas.
 • Liūtas: gintaras, rubinas, saulės akmuo, deimantas, karneolis.
 • Mergelė: citrinas, kalnų krištolas, jaspis, nefritas, lazuritas.
 • Svarstyklės: rožinis kvarcas, sakalo akis, chrizolitas, kalnų krištolas, amazonitas.
 • Skorpionas: malachitas, hematitas, turmalinas, topazas, granatas.
 • Šaulys: turkis, sadolitas, lazuritas, chrizolitas, safyras.
 • Ožiaragis: dūminis kvarcas, snaiginis obsidianas, granatas, ametistas, kalnų krištolas.
 • Vandenis: lazuritas, jaspis, katės akis, sakalo akis, chrizoprazas.
 • Žuvys: perlai, koralai, fluoritas, ametistas, labradoritas.

Žinoma, galima pasirinkti atsižvelgiant ne į Zodiako ženklą, bet į mineralo turimas savybes, kuriomis jis gali pasidalinti su savo šeimininku.


Kalnų krištolas

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Itin stiprus energijos šaltinis. Ypač reikalingas tiems, kuriems sunkiai sekasi bendrauti, koncentruoti dėmesį, išlaikyti skaidrų protą. Rekomenduojamas dirbantiems protinį darbą, intensyviai studijuojantiems bei patiriantiems daug streso.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Mineralų savybės ir poveikis laimingesniam gyvenimui (I)

Sudirgus ar būnant prastos nuotaikos, laikomas delne ar arti kūno šis mineralas greitai nuramina. Padeda geriau pailsėti, išsimiegoti naktį, tad ypač patartina jį laikyti miegamajame. Tikras pagalbininkas tiems, kurie sunkiai užmiega, sapnuoja košmarus, krūpčioja miegodami ar dažnai atsibunda.

Kalnų krištolas subalansuoja ir valo būsto energetiką, skatina gėlių augimą. Be to, stiprina žmogaus nervų sistemą, atmintį, akis, plaučius, mažina nugaros bei galvos skausmus. Juo galima valyti ir kitus mineralus: padėkite akmenuką ar papuošalą ant kalnų krištolo drūzos ir palikite parai.

Agatas

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Klasikinis agatas – puikus pagalbininkas siekiantiems kuo greičiau ir sklandžiau pasiekti materialios gerovės, sveikatos, grožio, saugumo jausmo. Jis padeda savo šeimininkui atrasti savo įgimtus talentus ir praktiškai juos pritaikyti žemiškiems tikslams pasiekti.

Reikalingas tiems, kuriems trūksta kantrybės, darbštumo, stabilumo, tvirtumo, praktiškumo. Moterims jis padeda pasitikėti savo moteriškumu, suteikia charakteriui švelnumo. Taip pat agatas saugo santuokinę meilę bei ištikimybę, priduoda stabilumo santykiuose.

Ramina agresiją, apsaugo nuo „energinių vampyrų“, gerina regėjimą. Dėl švelnios energetikos tinka ir nėščiosioms, ir vaikams. Žinoma, išimtis yra ugninis agatas – jis talpina savyje ugninę ir itin intensyvią energiją, tad tinka dažnai depresuojantiems, vangiems, gyvenimo džiaugsmo bei ryžto stokojantiems žmonėms. Samaninis agatas yra tobulas draugas kūrybos žmonėms, nes dovanoja naujų idėjų, įkvėpimo gražiai kūrybai.

Titnagas

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Senovėje daugelyje tautų buvo laikomas apsaugą teikiančiu akmeniu. Jo galima rasti ir Lietuvoje. Šis akmuo nešioja savyje ramią ugnies energiją, tad itin tinka dirbantiems sunkų fizinį darbą, pavargusiems, stokojantiems valios jėgos, noro aktyviai gyventi, spręsti gyvenimo problemas.

Taip pat tinkamas pasirinkimas žmonėms, kurie nesugeba teisingai, produktyviai paskirstyti savo laiko energijos. Titnagas stabilizuoja, nuramina, suteikia galimybę lengviau suvokti teisingą kryptį ir eiti iki savo tikslo ramiai, bet užtikrintai.

Dėl savo švelnaus veikimo tinkamas vaikams bei paaugliams, ypač tiems, kuriems trūksta valios vykdyti jiems paskirtus darbus bei valdyti savo pykčio protrūkius. Laikomas namuose kaip apsauga nuo negatyvių vibracijų.


Labradoritas

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Tai vienas iš stipriausių apsaugininkų nuo jo šeimininkui siunčiamų neigiamų vibracijų. Jis geba ne tik apsaugoti, bet ir išvalyti žmogaus aurą nuo nešvarių energijų, padeda pašalinti vidinius blokus, skatina paleisti prisirišimus, kurie trukdo tobulėti, tačiau jo nevertėtų nešioti nuolatos.

Be to, labradoritas tinkamiausias subrendusiems žmonėms, kurie neturi savyje pernelyg daug ekstravagancijos, lengvabūdiškumo ir visiškai nesidomi savo sielos poreikiais.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Kaip prižiūrėti natūralius mineralus bei papuošalus

Šis akmuo paskatins pažangą einantiems dvasinio tobulėjimo keliu, suteiks pamokas, kurios leis atsikratyti iliuzijų, neveiklumo darbe su pačiu savimi. Jis apsaugos savo šeimininko namus nuo nekviestų ir jam nemalonių svečių, ypač nuo tų, kurie ateina su piktais ketinimais. Tokiu atveju labradorito plokštę reikėtų dėti po slenksčiu.

Hematitas

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Itin stiprus, tačiau gali būti ir pavojingas, todėl nerekomenduojama su juo „žaisti“ ir prieš nešiojant vertėtų pasitarti su specialistu. Jis gali pritraukti pernelyg aštrias ir sunkias situacijas bei būsenas, su kuriomis tam nepasiruošęs žmogus gali tiesiog nesugebėti susitvarkyti teisingai, todėl susikurs sau papildomų problemų. Hematitą gali nešioti tik itin stiprūs žmonės, o vaikams jo verčiau nesiūlyti.

Jis talpina savyje intensyvią vyrišką energiją, tad patartinas vyrams, kuriems trūksta Marso planetos energijos. Jis skatina drąsą, veiklumą, seksualumą, gebėjimą savarankiškai spręsti sunkias problemas. Be to, tai apsauginis akmuo nuo juodosios magijos poveikio.

Hematitas naudingas sergant mažakraujyste, kenčiant nuo nesureguliuoto kraujospūdžio, leidžia organizmui lengviau pasisavinti geležį.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai