Tobulėkime kartu: dažniausi sapnų simboliai. Aiškina astrologė Lana Kutkytė ( I dalis)

Mėnulis ir žvaigždės / „Shuuerstock“ nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-01-11 16:00
Dabar jau dauguma žmonių žino, kad sapnuojame REM miego stadijoje. Esant gerai miego kokybei, į šią stadiją patenkame maždaug kas devyniasdešimt minučių, todėl jei miegate 8 valandas, galite sapnuoti net penkis kartus per naktį.

Net penki skirtingi sapnai, skirtingi pojūčiai ir vaizdiniai, taigi normalu, jog pabudę galite susipainioti tarp matytų simbolių. Žinoma, jog galite tiesiog atsiversti sapnininką ir jame rasti simbolinės reikšmes, tačiau ar tikrai viskas taip paprasta?

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Argi sapnininkas gali visuomet mums pateikti vienintelį ir tikslų atsakymą? Juk mūsų pasąmonė itin sudėtinga ir slėpininga, o kiekvienos sielos patirtis unikali. Ši patirtis sukelia asociacijų, kurios yra individualios ir dažnai netelpa į standartinius simbolių paaiškinimus.

Be to, prieš pradedant nagrinėti sapną, pradėkite nuo ankstesniame straipsnyje aprašyto metodo: išsiaiškinkite, koks tai sapnas. Kai jau žinosite jo paskirtį arba rūšį, tai bus pusė darbo. Juk jei sapnuojate, kad jus atleido iš darbo, tai nebūtinai yra pranašiškas sapnas. Galite tiesiog nerimauti, nes tuo metu patiriate nesėkmes darbe, o toks sapnas tik padeda iškrauti neigiamas emocijas, kurias patiriate per dieną.

Arba galbūt dar prisimenate pavyzdį iš to paties straipsnio apie mamą, kuri sapnuodavo, kad jos vaikas krinta iš aukšai? Iš tikrųjų tie sapnai išlaisvindavo ją nuo kaltės jausmo, apvalydavo. Tad išties pravartu išmokti atskirti sapnų rūšis, tuomet bus išvengta nemažai painiavos, nerimo bei nusivylimo, lengviau bus suvokti, ką konkrečiai jums praneša sapnų simboliai.

Tas, kas tinka kitam, nebūtinai tiks jums

Vieną vasarą (realybėje) išvykau stovyklauti. Vaikščiodama gamtoje netikėtai pajutau, jog kažkas atsitrenkė į mano koją. Pasižiūriu, kas ten, ir pamatau... gyvatę. Taip nustebau, kad net nespėjau išsigąsti. Juolab, kad ir pati gyvatė nespinduliavo agresija. Aiškiai jutau, kad ji visiškiai neketina pulti ir tiesiog ramiai nušliaužė savo keliais. Tuo metu, dėl tam tikrų priežasčių, man gyvatės asocijavosi su astrologija, tai buvo nuostabus ženklas apie tam tikrus svarbius įvykius. Žinoma, per likusį laiką stovykloje man visur „vaidenosi“ gyvatės, bet nuo to susidūrimo – tai mano asmeninis archetipas.

Neseniai sapnavau, jog ant mano darbo stalo yra daugybė įvairiausių spalvų ir dydžių gyvačių.  Stoviu šalia ir galvoju: „Gyvačių daug, o aš viena. Niekas man negali padėti, turiu pati jas surūšiuoti pagal svarbą ir amžių.“ Tai buvo informacijos gavimo sapnas, kuris padėjo man susivokti, kaip turiu planuoti darbus, kad susitvarkyčiau su staiga užgriuvusia jų gausa. O kaip jūs pasijustumėte po tokio sapno? Greičiausiai jums tai sukeltų kitokių minčių.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Problemų sprendimas sapnuojant ir astralinės kelionės

Kreipkimės dėl šio simbolio išaiškinimo į sapnininkus. Štai koks pats populiariausias paaiškinimas: „Gyvatės – perspėjimas apie gresiančias blogybes, ligas ir suktybes, kurių reikia saugotis.“ Kaip matote iš anksčiau pateikto pavyzdžio, tai nėra taisyklė.

O jei susapnuotumėte žydinčių obelų sodą? Juk tai taip gražu, ir daugumai patiktų toks vaizdas – tiek realybėje, tiek sapne, tad galite numanyti, jog tai reiškia kažką šviesaus. Sapnininkas praneša: „Žydinčios obelys – gera žinia, pasisekimas, patvari santuoka, šventė namuose.“ Tačiau yra žmonių, kuriems žydinčios obelys sukelia alergiją, toks sapnas jiems galimai bus nemalonus, nes atneš asociacijų, susijusių su sveikatos problemomis.

Kiekvienas turi savo asmeninius išgyvenimus, kiekvienas yra unikalus, todėl ir visi simboliai mūsų pasąmonėje gali reikšti vis ką kita. Vis dėlto yra sapnų simboliai, kurie tinka daugeliui, tačiau net ir juos aiškinantis, neužmirškite savo unikalumo ir sapno paskirties.

Jei sapnuojate mirusius artimuosius

Nors kartą per visą gyvenimą kiekvienas žmogus sapne vienaip ar kitaip bendravo su jau išėjusiu šeimos nariu ar draugu. Esant poreikiui, siela susisiekia su mylimais žmonėmis miego metu, kuomet mūsų pasąmonė tampa žymiai imlesnė tokiam subtiliam bendravimui.

Žinoma, egzistuoja visiems bendros reikšmės, kurios paaiškina, ką reiškia sapnuoti būtent močiutę, brolį ar mamą, tačiau tokia tema yra pernelyg asmeniška ir subtili, kad galima būtų ją taip supaprastinti. Svarbu yra, kokie buvo jūsų santykiai su tuo žmogumi, kai jis dar turėjo fizinį kūną. Ne veltui dažniausiai perspėjimus mes gauname būtent iš pačių artimiausių ir mylimiausių žmonių.

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Vis dar kartais manoma, kad jei sapne matei mirusį šeimos narį, tai reiškia, jog jis atėjo kažką „pasiimti su savimi“ arba pranešti kitas blogas naujienas. Tai tikrai nėra taisyklė. Taip, tai gali būti perspėjimas apie artėjantį pavojų arba apie tai, kad jūsų gyvenime vyksta labai svarbi situacija, kad esate arti reikšmingo suvokimo, pamokos, todėl reikia susitelkti, įsiklausyti. Tos situacijos nebūtinai turi būti vien tik neigiamos. Jau išėjusioji siela gali norėti jus paruošti svarbiam ir naujam gyvenimo etapui, patarti, padrąsinti, ypač jei tarp jųdviejų buvo stiprus ryšys.

Tai gali būti perspėjimas apie artėjantį pavojų arba apie tai, kad jūsų gyvenime vyksta labai svarbi situacija, kad esate arti reikšmingo suvokimo, pamokos, todėl reikia susitelkti, įsiklausyti.

Ypač dažnai mirusieji bando susisiekti su mumis netrukus po savo išėjimo. Nori pasakyti dalykus, kurie jiems arba jums yra svarbūs, nori atsisveikinti, paguosti, padėti susitaikyti su išsiskyrimu, pranešti, jog iš tikrųjų viskas yra gerai, nes taip, kaip yra, – turi būti. Net jeigu su mirusiuoju santykiai buvo įtempti, nereikėtų bijoti, kai šį žmogų sapnuojate.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Ką žinome apie sapnus ir kaip juos išaiškinti?

Kuomet išsilaisviname iš fizinio kūno ir žmogiškojo proto, mūsų sąmonė gerokai prasiplečia ir pereina į aukštesnį lygmenį, tad mirusieji nenori jūsų išgąsdinti, liūdinti ar jums meluoti (tai būna išties retais atvejais ir tai būtų pernelyg ilga ir baugi tema), jie nori tik vieno – padėti.

Jei sapnuojate nerišlias situacijas, vaizdus ar žodžius, tai greičiausiai vidinis valymasis, išsilaisvinimo sapnas, o ne bendravimas su mirusiojo siela, kuri tokiu atveju yra tiesiog archetipas, atstovaujantis kažkokioms jums vieniems žinomoms situacijoms, emocijoms.

Jei sapnuojate iškritusius dantis

Kai kuriems žmonėms, šis sapnas iš tikrųjų praneša apie artimųjų mirtį arba ligas, tačiau dar dažniau tai yra išsilaisvinimo sapnas, kuris gali nurodyti jūsų susirūpinimą dėl dantų sveikatos arba signalizuoti, jog reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką kalbate.

Kuomet susapnuojate tokį įvykį, pabudę pabandykite nuoširdžiai prisiminti ir apgalvoti situacijas, kuriuose melavote, savanaudiškai manipuliavote kitais, apkalbinėjote žmones, galbūt kažką įskaudinote savo žodžiais, pasakėte kažką nemalonaus, o dabar pasąmonėje apgailestaujate dėl to. Pagalvokite apie savo tariamus žodžius, toks susitikimas su pačiu savimi tikrai nepakenks.

Gana dažnai žmonės taip vengia ir bijo nuoširdžiai išanalizuoti savo elgesį ir pripažinti ydas, jog tiesiog aklai pasirenka manyti, kad toks sapnas vienareikšmiškai pranašauja nelaimę, ir jie čia visai nieko dėti. O kuomet išgirsta apie kokio nors giminaičio, su kuriuo net nepalaikė jokio ryšio, mirtį – pasijunta teisūs.

Tačiau žmonės miršta dažnai, ypač jei giminaičių ratas platus, todėl nevertėtų skubėti daryti išvadų, verčiau kruopščiai panagrinėti patį sapną ir išsiaiškinti, ar jis tikrai buvo pranašiškas. Tai gali būti ir informacijos gavimo sapnas, kuris jums pataria tiesiog pagaliau nueiti pas stomatologą.

Jei sapnuojate, kad pasiklydote, nerandate kelio

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Apie tokius sapnus man ypač dažnai pasakoja klientai. Įdomu yra tai, jog išanalizavus jų situaciją, paaiškėja, kad tam tikra prasme jie išties būna pasiklydę: neranda savęs, savo paskirties, pašaukimo, negali apsispręsti, su kuriuo žmogumi susieti savo gyvenimą, negali surasti vietos, šalies, kurioje gyvendami pasijustų laimingi.

Jie neranda savojo kelio ir dėl to iš tikrųjų jaučiasi taip, lyg klaidžiotų pasiklydę. Dažnai šie sapnai aplanko tuo metu, kai žmogus bando intensyviai kažką atrasti. Pavyzdžiui, žmogus gali šitaip sapnuoti, kuomet ieško profesijos, kuria galėtų save realizuoti, tačiau jam sunkiai sekasi apsispręsti dėl didžiulio pasirinkimo ir nesusivokimo, kas jis yra, dėl nepasitikėjimo savo jėgomis.

Jei sapne važiuojate liftu

Liftas – tai įrenginys, kuris perkelia mus iš vienos vietos į kitą. Sapne jis veikia taip pat, tačiau čia jo galimybės žymiai platesnės. Pavyzdžiui, jei jaučiatės maloniai, sklandžiai važiuodami liftu aukštyn, kuriame yra jūsų darbovietė, tikėkitės paaukštinimo darbe, gero įvertinimo, pasiūlymo. Žinoma, tik tuo atveju, jei tai pranašiškas, o ne jūsų troškimų sapnas.

Yra keli klausimai, į kuriuos atsakę galėsite tinkamai suvokti savo sapnus apie liftą. Kokia jūsų savijauta sapne? Kokiame pastate yra liftas: namuose, darbe, valdiškoje įstaigoje, nepažįstamoje vietoje? Į kokią konkrečiai vietą jus veža liftas? Juda žemyn ar aukštyn? Važiuoja sklandžiai ar stringa?

Nesunku suprasti, jog jei važiuojate liftu, kupini neigiamų emocijų, važiuojate žemyn arba liftas užstringa ir nejudate iš vietos – tai simbolizuoja sunkią padėtį, problemas. Jeigu žinote, koks tai pastatas, kur jus veža liftas, tuomet galėsite nustatyti problemišką savo gyvenimo sritį.

Jei kylate aukštyn, tačiau jaučiatės nemaloniai, esate išsigandę, nes galimai žinote, jog važiuojate į apleistą, nesutvarkytą namo kambarį, kad ir kaip nemalonu būtų, raskite jėgų į tą kambarį patekti. Jame galite rasti tuos dalykus, kurie jus gyvenime kankina, riboja jūsų potencialą ir vidinę laisvę, ten pamatysite, ką darote ne taip, kaip reikėtų elgtis. Jei nebijosite susitikimo su savo vidinėmis problemomis ir norėsite jas išspręsti, tuomet liftas tikrai neužstrigs.


Jei norite astrologės paklausti apie savo gyvenimą, registracija Lanos Kutkytės konsultacijai Vilniuje ir Kaune  telefonu +370 696 08147.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai