Tobulas Naujųjų scenarijus su dekadentišku S. Kubriko filmu „Plačiai užmerktos akys“

Filmo „Plačiai užmerktos akys“ kadras/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-23 17:26
Kino teatras „Pasaka“ kviečia Naujuosius metus švęsti su išskirtiniu filmo seansu. Senamiesčio širdyje įsikūręs kino teatras paskutines 2019-ųjų valandas siūlo skaičiuoti su režisieriaus Stenlio Kubriko filmu „Plačiai užmerktos akys“.

Ankstenįjį ir paskutinįjį S. Kubriko filmus skiria net 12 metų. 1999 m. pasirodė bene daugiausiai diskusijų sukėlęs režisieriaus darbas „Plačiai užmerktos akys“. Seksualioje ir itin provokuojančioje juostoje suvaidino tuometinė Holivudo pora – Nicole Kidman ir Tom Cruise. Filmas pasakoja apie Niujorke gyvenančių sutuoktinius Viljamą ir Alice. Vieno ginčo metu Alice atskleidžia Viljamui, jog svajojo apie neištikimybę. Supykęs vyras leidžiasi į naktinę kelionę po Niujorko gatves. Džiazo klube sutiktas kolega užsimena apie apie ypatingus vakarėlius, į kuriuos galima patekti tik su slaptažodžiu „Fidelio“. Genamas smalsumo, jis apsilanko paslaptingame kaukių baliuje. Jausminga juosta trina ribas tarp sapno ir realybės ir kviečia leistis į kvapą gniaužiančią kelionę.

Vos pasirodęs filmas sukėlė kontraversiją – vieni filmą peikė, kiti negailėjo gerų žodžių. Dvidešimtmetį švenčiantis filmas įėjo į kino istoriją. Taip pat filmas buvo toli ir nuo komercinės katastrofos: visame pasaulyje uždirbo daugiau nei 162 milijonus dolerių. 

„Plačiai užmerktos akys“ Amerikoje tapo antru pelningiausiu S. Kubriko filmu po „2001 metų kosminės odisėjos“ (1968). Tiesa, didesnį pripažinimą filmas pelnė pasauliniu lygiu, pavyzdžiui, Italijoje ši juosta tapo tikru hitu. 

1999 m. praėjus šešioms dienoms po galutinės filmo versijos atidavimo „Warner Bros“ kompanijai, režisierius S. Kubrikas netikėtai mirė. Todėl šis svaiginantis intymus epas įvardijamas kaip paskutinė meistro dovana kinui

Detali šventinė programa – www.kinopasaka.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama