Tobulas meilužis: kodėl ši partnerio savybė gali kenkti intymiam gyvenimui

Moteris po antklode / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-09 21:00
Jeigu pastaruoju metu lovoje reikalai klostosi vangiai, dėl to kalti gali būti tam tikri veiksniai, kurių jūs negalite kontroliuoti.

Kento universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 366 moterys, kurioms mažiau nei 30 metų. Jos turėjo tyrėjams išsakyti savo lūkesčius ir įsitikinimus apie seksą ar kitus niuansus, kurie galėjo daryti įtaką seksualumui ir seksualinėms funkcijoms.

Tuomet mokslininkai atsakymus suskirstė į tam tikras keturias seksualinio perfekcionizmo kategorijas:

 • perfekcionizmas buvo nukreiptas į save;
 • orientuotas į partnerį, t. y. partneris sau kėlė didelius reikalavimus;
 • jaučiamas spaudimas, nes partneris sutelkia dėmesį į savo antrąją pusę;
 • socialinis spaudimas, kuris atkeliauja iš mus supančios aplinkos.

Tyrėjai sako, kad paaiškėjo išties įdomių dalykų, pavyzdžiui, moterys, kurios jautė, jog partneris joms primeta savo seksualinį perfekcionizmą, vėliau kenčia nuo seksualinės disfunkcijos, taip pat jos jaučiasi nevykusios dėl seksualinių įgūdžių, mažėja jų pasitenkinimo galimybės, didėja seksualinis nerimas, o štai pasitikėjimas savimi keliauja į antrą planą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mokslininkai įvardijo skyrybų priežastį, dažnesnę už neištikimybę

Sekso terapeutas iš Niujorko Ianas Kerneris sako, kad jo tokie tyrimo rezultatai visai nešokiruoja. Jo nuomone, poros išties kelia aukštus seksualumo standartus apie tai, koks seksas turi būti, tačiau seksualinis perfekcionizmas – tai ekstremalus dalykas.

Sekso terapeuto nuomone, būtent šie kriterijai atskleidžia, kad jūsų lovoje įsitaisęs seksualinis perfekcionistas, kitaip tariant, tobulas meilužis:

 • Jis turi ryškią viziją, kaip seksas turi vykti, vystytis ir pan.;
 • Jis griežtai ir atšiauriai laikosi savo įsitikinimo apie intymaus akto vyksmą;
 • Jis nėra susidomėjęs, o dažnai pyksta dėl antrosios pusės atsako;
 • Jis daug moko ir nuolat kritikuoja sekso metu;
 • Jis labai nusivilia, jeigu seksas vyksta ne pagal jo planą;
 • Jis kritikuoja jūsų veiksmus, kuriuos darote sekso metu.
 • Jis daugiau susitelkęs į veiksmus, o ne emocinę patirtį;
 • Jis pernelyg susitelkęs į orgazmą, dažniausiai – į savo partnerio.

Ką galite padaryti? Ianas Kerneris pataria – kalbėkitės, kadangi tai vienintelis būdas pasiekti savo partnerio širdį. Seksualiniai perfekcionistai dažniausiai yra itin pažeidžiami, tačiau tuo pačiu nenorintys prarasti savo galios. Visgi pasikalbėti apie tai, kas jums iš tikrųjų patinka sekse ir kaip norėtumėte jaustis, pavyzdžiui, patirti spontaniškumą, tikrai būtina.

Seksualinis perfekcionistas – tikrai ne dovanėlė lovoje, net jei stengiasi visaip įtikti, patenkinti ir išpildyti fantazijas. Jis gali turėti savo viziją, kaip turi visas veiksmas atrodyti, o tokia režisūra miegamajame gali atimti spontaniškumą ir atsidavimą emocijai, pačiam jausmui.

Pagaliau vienas partnerės „neteisingas“ veiksmas, ne tokia glamonė ar bučinys ne ten, kur perfekcionistas mintyse nubraižė schemą, gali atimti patį intymumo ir tyrinėjimo džiaugsmą, gesinti libido. Todėl kalbėtis apie tai tiesiog būtina.

Tobulas meilužis gyvena savo fantazijomis. Jis pridegs žvakių, suieškos muziką, kuri jam patinka, turės įsivaizdavimą, kaip sugundo, kokiais nėriniais turi būti apsirengusi moteris, kaip ji reaguos į glamonės ir pan. Ir jei jūs tik nukrypsite nuo to vaizdinio, tai jis nesidrovės „pastatyti jus į vietą“.

O mes juk puikiai žinome, kad tobulas meilužis – ne tas kuris pildo svajones, o kuris yra jautrus, dėmesingas, atsiduodantis procesui ir juo besimėgaujantis ČIA ir DABAR bei, žinoma, nesibaiminantis netikėtų posūkių, kuriuos gali inicijuoti moteris!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai