Tobulas kasdienis makiažas pagal žymiąją vizažistę Bobbi Brown

Makiažo spalvų paletė / Shutterstock nuotr.
Makiažo spalvų paletė / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-03-25 09:10
AA

Visame pasaulyje žinomo kosmetikos prekės ženklo „Bobbi Brown“ įkūrėja Bobbi Brown makiažo pasaulyje – viena autoritetingiausių asmenybių. Apie vizažą ši moteris žino viską, o jos kosmetika vertinama ir pripažįstama daugelyje pasaulio šalių. Tad nėra ko stebėtis, kad „Bobbi Brown“ kosmetikos priemonės naudojamos mados savaitėse – tai be galo svarbus įvertinimas, pripažinimas grožio pasaulyje.

Šįkart apie kasdienį makiažą – tiesiai iš žymios vizažistės B. Brown lūpų. Ji pasidalys savo patirtimi, ko imtis, kad dieninis makiažas būtų ypatingas ir ilgai laikytųsi, kaip pasidažyti greitai ir kokias priemones naudoti. Taigi pateikiame jums kone ištisą šiuolaikinio dienos meto makiažo instrukciją pagal B. Brown.

Kas turėtų būti moters kosmetinėje?

Kaip prisipažįsta B. Brown, ji – minimalizmo šalininkė. Grožio specialistė pataria rinktis daugiafunkces priemones, pavyzdžiui, kremo konsistencijos bronzantą, tinkantį ir skruostams, ir akių vokams, o štai rudas akių pieštukas praverstų ne tik akims, bet ir antakiams (plaukelių šaknims) paryškinti. Maža to, bespalviu lūpų blizgiu galima sutramdyti nepaklusnius antakių plaukelius – blizgis atstos vašką.

Koks geriausias būdas makiažo pagrindui tepti?

Amerikiečių kilmės vizažistės manymu, tai priklauso nuo to, kaip moteris nori maskuoti odą. Specialus makiažo pagrindo teptukas arba kempinėlė labiau ir daugiau padengia odą, nei tai būtų daroma pirštais, tačiau kempinėlės darbo rezultatas – gražesnis, „švaresnis“. O jei vyksta fotosesija, B. Brown iš pradžių naudoja teptuką, paskui į rankas ima trikampę kempinėlę (vizažistei jos patogiausios), kad nepriekaištingai paskirstytų makiažo pagrindą ir neliktų spalvinių nelygumų.

O kaip daro pati B. Brown? Darydamasi kasdienį makiažą, ji tai daro pirštais. Tačiau kad ir kokį makiažo pagrindo dengimo būdą moteris bepasirinktų, šį procesą B. Brown pataria visuomet baigti pirštais: kai toninis kremas sąveikauja su natūraliais aliejais jūsų rankose, jis tampa panašesnis į jūsų odos spalvą.

Moteris ir makiažo pagrindas / Fotolia nuotr.

Kokie makiažo šepetėliai moteriai būtiniausi?

Pačios B. Brown kosmetinėje – tik keturi šepetėliai:

  • Akių šešėlių teptukas – užapvalintas, įprastos formos. Jis padengia akies voką vienu brūkštelėjimu.
  • Skaistalų šepetėlis. Jis gana didelis, nes skruostus irgi padažo vienu štrichu.
  • Akių kontūro linijos teptukas. Jis turėtų būti plokščias, tvirtas ir sintetinių šerelių, mat šie ilgiau nei natūralūs išlaiko formą.
  • Antakių teptukas – įstrižai kirstas („kampinis“). Geriausias variantas – sintetinių ir natūralių šerelių mišinys, nes tada antakių pieštukas jums tarnaus labai ilgai ir tolygiai paskirstys antakių šešėlio ar pieštuko spalvą.

Kaip išvengti ruoželių ir dėmių, dengiant veidą bronzantu?

„Taip, iš tiesų kartais taip nutinka su bronzantų dalelių turinčiais produktais“, – pripažįsta pasaulinio garso makiažo meistrė. Klaidingai manoma, kad toks nemalonus kazusas nutinka dėl prastos bronzinės pudros kokybės. Pasak B. Brown, greičiausiai moteris per anksti imasi bronzanto. Jei juo veidas dengiamas iškart po drėkinamosios priemonės – tamsūs ruoželiai, plėmės tikrai „papuoš“ jūsų veidą. „Atminkite, bronzinė pudra turi būti dengiama ant visiškai sausos veido odos, nes ji lengviau nei kitos pudros susimaišo su skystu pagrindu, greičiau įsigeria, prilimpa prie drėgno paviršiaus. Todėl iš pradžių leiskite dieniniam kremui įsigerti. Kitas patarimas – dengdamos veidą bronzantu, naudokite didelį minkštą šepetėlį, bet prieš tai visuomet jį švelniai pakratykite, kad nubyrėtų pudros perteklius. Denkite veidą sukamaisiais judesiais ir tas vietas, ant kurių visada krinta saulės spinduliai: skruostus, nosį, kaktą“, – patirtimi dalijasi B. Brown.

Ką daryti, kad lūpų blizgis išliktų ilgiau?

Iš pradžių B. Brown rekomenduoja kruopščiai nušveisti lūpas drėgnu dantų šepetėliu, paskui lūpų pieštuku nuspalvinti visas lūpas – taip bus sukurtas blizgio pagrindas, jis ilgiau išsilaikys. „Turėkite galvoje, kad kuo sunkesnė lūpų blizgio tekstūra, tuo ši priemonė bus patvaresnė“, – sako makiažo ekspertė.

Moteris ir makiažo pagrindas / Fotolia nuotr.

Kaip reikėtų naudoti maskuoklį (anglų k. concealer): prieš ar po toninio kremo?

Iš pradžių maskuokliu reikėtų patepti paakius, o toniniu kremu – likusią veido odą. Tik vos vos juos galima sumaišyti. „Atminkite, maskuoklis turi būti dviem atspalviais šviesesnis už toninį kremą“, – įspėja vizažistė.

Ar verta, ruošiantis eiti į vakarėlį, gražinti akis dirbtinėmis blakstienomis?

„Primygtinai rekomenduoju naudoti blakstienų kuokštelius – jie atrodo daug natūraliau ir su jais lengviau apsieiti. Geriau įsigykite tokias blakstienas, kurioms klijus reikėtų pirkti atskirai. Kaip klijuoti blakstienų kuokštelius? Pirmiausia kontūrų pieštuku perbraukite viršutinę akies voko liniją (brėžkite ją kuo arčiau blakstienų) ir padažykite blakstienas tušu. Dabar puikiai matysite, kur reikėtų įterpti blakstienų kuokštelį. Pincetu paimkite jį, užtepkite šiek tiek klijų ir pirmyn – klijuokite! Viršutiniam akies vokui pakanka keturių blakstienų kuokštelių arčiau išorinio akies kampučio. Patikėkite, daugiau jų tikrai nereikia. Nuimti priklijuojamas blakstienas galite specialia priemone, skirta vandeniui atsparioms makiažo priemonėms nuvalyti. Ji puikiai pašalins klijus“, – pataria makiažo meistrė B. Brown.

Kaip naudoti maskuoklį, kad neišryškėtų smulkiosios raukšlelės?

Pasak moters, pirmoji paslaptis, kad taip nenutiktų, – tai ypač kruopštus paakių odos drėkinimas. Prieš dažantis, akis derėtų palepinti drėkinamuoju kremu, mat tada oda bus prisotinta drėgmės ir maskuoklis nesubėgs į raukšleles. Šią priemonę po akimis žymi grožio ekspertė pataria tepti teptuku, pirštų galiukais „įsodinti“ maskuoklį į odą ir brūkštelėti lengvai gelsvo atspalvio pudra.

Kaip taisyklingai nuvalyti blakstienų tušą?

B. Brown neslepia, kad neretai dailiosios lyties atstovės tai daro netaisyklingai. Iš pradžių ji pataria moterims apsispręsti dėl makiažo valiklio. Jei jo pagrindą sudaro vanduo, tuomet tokia priemonė nuvalo paprastą akių tušą ir lengvas makiažo priemones, o jeigu aliejus – sunkias tekstūras ir atsparias vandeniui. Suvilgykite vatos diskelį makiažo valikliu, keletą sekundžių palaikykite jį uždėjusios ant blakstienų ir valykite tušą. Jei jo liko paakiuose, nevalykite tušo grubiai. Švelniai pašalinkite jį makiažui nuvalyti skirta servetėle.

Moteris ir makiažo pagrindas / Fotolia nuotr.

Ką daryti, kad skaistalai būtų atsparesni?

„Jei vidury dienos skaistalai pranyksta, patariu iš pradžių patepti skruostus kreminiais skaistalais, o ant jų viršaus – birius. Taigi atspalvis bus ryškesnis, o skaistalai išliks ilgai. Kadangi pati dažnai naudoju gana ryškius skaistalus, jais dažau skruostus lengvais prisilietimais – juk tai geriau nei šviesūs skaistalai, užtepti ant veido storu sluoksniu“, – pastebi B. Brown.

Kaip kuo natūraliau nubrėžti akių kontūro liniją?

Amerikiečių makiažo ekspertės patarimas – nuo juodos spalvos akių kontūro pereiti prie tamsiai rudo, mat tuomet akys atrodys natūraliau. Kitas variantas – galima naudoti šešėlius, kurie akims suteiks švelnumo. Kad kontūro linija atrodytų natūraliai, B. Brown po akių kontūro plunksnelės siūlo į rankas paimti įstrižai kirstą makiažo šepetėlį, suvilgyti jį vandeniu, išsirinkti pagal spalvą artimą kontūro linijai akių šešėlį ir šiek tiek pasklaidyti juo kontūrą.

Kaip padėti suskeldėjusioms lūpoms?

Šiuo atveju vien tik lūpų balzamas nepadės. Pirmiausia vizažistė rekomenduoja gerti daugiau vandens, nes suskeldėjusios lūpos rodo, kad organizmui stinga vandens. Antra, lūpas ji siūlo patepti naudojamu akių kremu: šis drėkinamas labai pagelbėja esant sausai odai. „Arba galite pamėginti įdėti į kremą kokį nors jauninamąjį ingredientą, tarkime, erškėtuogių aliejaus, hialurono rūgšties. O dieną venkite balzamo su mentoliu –  jis gali sausinti lūpų odą“, – sako B. Brown.