Tinklaraštininkė Kotryna Baranauskaitė: „Turinio per prievartą nekuriu“

Kotryna Baranauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Kotryna Baranauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-10-22 19:51
AA

„Pradėjusi kurti tinklaraštį nesitikėjau, kad tai taps pagrindiniu mano finansiniu šaltiniu“, – sako tinklaraštininkė Kotryna Baranauskaitė. Kotrynos Bass pseudonimu geriau žinoma mergina internetinį dienoraštį pradėjo kurti prieš šešerius metus, o iš jo pragyventi pradėjo vos po kelių mėnesių nuo pirmojo įrašo pasirodymo.

Dabar socialiniuose tinkluose Kotryna turi gerokai virš 12 tūkstančių sekėju, tačiau dirbtinai turinio ji nekuria. „Įkvėpimas yra mano juodas darbas“, – šypsosi ji. 

Kotryna, prieš kiek laiko pradėjai rašyti tinklaraštį? Kaip kilo tokia mintis?

Prieš maždaug šešerius metus susikūriau asmeninį tinklaraštį, norėdama įamžinti savo gyvenimo Amsterdame akimirkas.

Ar tuomet nusimanei apie socialinių tinklų/tinklaraščių nešamą naudą ir dėl to ėmeisi šio darbo, ar pradėjai jį rašyti savo malonumui?

Kaip ir visi iš pradžių į blog'ą žiūrėjau, kaip į hobį, bet neilgai trukus ši veikla tapo ir mano verslu. Tuo metu visa tinklaraštininkų industrija buvo dar labai nauja, tad pakankamai žinių tikrai neturėjau ir į šią veiklą nėriau tik iš malonumo, nesitikėdama, kad tai vieną dieną taps mano pagrindiniu finansiniu šaltiniu.

Kotryna Baranauskaitė

Vienas populiariausių tavo tinklaraščio įrašų: „Kaip sukurti finansinę naudą nešantį tinklaraštį ir greitai pradėti iš jo užsidirbti?“. Po kiek laiko pati pradėjai gauti finansinę naudą?

Manau pirmą atlygį gavau jau po kelių mėnesių, bet nenoriu skatinti įsivaizdavimo, kad užsidirbti iš blog'o yra labai paprasta. Manau, nereikia ypatingų gebėjimų ar talentų tam, kad pradėtum sėkminga veiklą internete, bet reikia tikrai daug ryžto ir pastangų.

Daugelis mūsų nebegali įsivaizduoti savo gyvenimo be socialinių tinklų, kai kurie netgi tampa priklausomais. Ne paslaptis, kad ten dažnai vaizduojamas iškreiptas pasaulis/tobula realybė. Koks apskritai tavo požiūris į juos? Kiek pati per dieną laiko praleidi naršydama?

Aš dievinu savo darbą ir neverčiu savęs kurti turinio per prievartą, dėl šios priežasties nereguliuoju laiko praleisto internete. Žinoma, tikrai nesakau, kad dalinuosi savo juodžiausiomis akimirkomis su savo sekėjais, bet nesistengiu ir nuspalvinti savo realybės netikromis spalvomis. Mano socialiniai tinklai skirti dokumentuoti mano gyvenimą, o ne kurti jį.

Kotryna Baranauskaitė

Kur ieškai įkvėpimo naujiems įrašams?

Mėgstu sakyti, kad įkvėpimas yra mano juodas darbas. Turiu aiškų grafiką, naują turinį kuriu nuolatos, tad įkvėpimo ieškoti nereikia, jis visada čia. Na, o jei jo ir pristigčiau- nenorėčiau imtis kažkokių priemonių, kad jį prikelti dirbtinai. Manau sėkmingo tinklaraščio paslaptis visų pirma yra mūsų pačių intuicijoje.

Kiek daugiausiai esi uždirbusi, tarkime, iš vieno įrašo ar vienos nuotraukos?

Stengiuosi nesifokusuoti ties vienkartiniais reklamos užsakymais. Mano nuomone, tinklaraščio sėkmė gali būti paskaičiuojama tik pagal bendrą jo savininko veiklą, Štai pavyzdžiui man labiausiai sekasi monetizuoti savo veiklą teikiant web dizaino ir internetinio identiteto kūrimo paslaugas, bei virtualias konsultacijas skirtas norintiems pradėti internetinį verslą.

Kaip, manai, kur slypi tavo sėkmės paslaptis?

Mano užsispyrime. Neskaitant visų sėkmingų ir netokių sėkmingų akimirkų, kurios mane lydėjo pastaruosius šešerius metus vis tiek esu pasiryžusi eiti, tobulėti ir kurti toliau.