Tinklaraštininkė „Knygų Dama“ rekomenduoja: TOP 5 knygos besididžiuojantiems Lietuva

Tinklaraštininkė „Knygų Dama“ (Nora Žaliūkė) / „Fotopastelė photography“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-06 09:58
Šiandien – Valstybės diena. Tai puiki proga prisiminti už ką, kodėl ir kaip stipriai mylime Lietuvą. Ją taip pat myli ir rašytojai, parašę gausybę knygų, skirtų įamžinti, ištyrinėti ir priminti apie mūsų Tėvynę ir jai nusipelniusius žmones. Gausybėjė pasiklysti lengva, todėl tinklaraštininkė „Knygų Dama“ (Nora Žaliūkė) atrinko penkias knygas, tikrai vertas jūsų dėmesio.

1. „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų

Žinomo knygų autoriaus ir istoriko Gedimino Kulikausko naujausia knyga „Lietuvio kodas“ – tai įdomybių apie smetoninę ir carinę Lietuvą rinkinys. Kaip tuometinis lietuvis mąstė? Kas jam turėjo didžiausią svarbą? Apie tai, kaip sunkiai lietuviai priėmė naujoves, nenorą naudotis šiuolaikiškesne buitimi, higienos reikmėmis. Taip pat knyga liečia ir knygų, knygnešių temą – jų sudėtingą dalią bei pasitaikiusius nuotykius. Gausiai istorine medžiaga, laikraščių iškarpomis bei nuotraukomis iliustruota knyga bando įminti lietuvio kodą ir pažiūrėti, ar tuometinis lietuvių elgesys padarė įtaką šiandieninei visuomenei.

Knyga „Lietuvio kodas“
Knyga „Lietuvio kodas“

2. „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje

Lietuva yra šalis, kuria galime didžiuotis! Ji pilna didvyrių, nuotykių, pergalių ir herojų, apie kuriuos pasakoti vaikams ne tik labai prasminga, bet ir įdomu. Istoriko Norberto Černiausko knyga „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ – puiki pirmoji pažintis su Lietuvos didvyriais – XX amžiaus Lietuvos riteriais. Juk jie niekur neišnyko – tik pakeitė šarvus į margas uniformas. Savo knygoje autorius pasakoja apie riteriškas vertybes, kurias iki šiol puoselėja Lietuvos šaulių sąjunga – ji visada pasiruošusi ginti Lietuvą nuo priešų, padėti artimui ir garbingai elgtis. Tai knyga, vaikams įskiepysianti pagarbą šaliai, jos gynėjams, Lietuvai, nuotykių troškimą, meilę knygoms ir istorijai.

Knyga „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“
Knyga „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“

3. „Lietuviška virtuvė. Atrasti iš naujo

Kad ir kiek keliautume, kad ir ko ragautume – lietuviškas maistas visuomet liks arčiausiai širdies. Tačiau dabar, keičiantis laikams, vis dažniau namuose gaminame užsienio šalių ar pasaulyje populiarius patiekalus, pamirštame mūsų mamų ir močiučių receptus. Profesionali šefė Ilona Juciūtė-Čibirkienė savo knygoje „Lietuviška virtuvė. Atrasti iš naujo“ sutalpino beveik 150 tradicinių receptų su aiškiomis ir iliustruotomis instrukcijomis, kaip namuose greitai ir lengvai pasigaminti tautiškus ir nostalgiškus patiekalus. Čia rasite ir detalų cepelinų gaminimo planą, ir sūrio spurgyčių, kibinų ir silkės pataluose receptus. Smaližiams bus pasiūlyti skaniausi „Napaleono“ ir „Skruzdėlyno“ variantai. „Lietuviška virtuvė. Atrasti iš naujo“ – idealus pasirinkimas visiems besisukinėjantiems virtuvėje ir joje pasiilgusiems naujų, tačiau tradicinių vėjų.

Knyga „Lietuviška virtuvė. Atrasti iš naujo“
Knyga „Lietuviška virtuvė. Atrasti iš naujo“

4. „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Tai knyga, leisianti iš arčiau pažvelgti į dešimtmetį, kurio metu už valstybės vairo sėdėjo kol kas vienintelė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės užfiksuoti momentai, pokalbiai ir jautrumo akimirkos nustebins net tuos, kurie manė, jog apie prezidentę žino viską. Didžiulis reiklumas komandai, tačiau ir didžiulis dėmesingumas jai – prezidentė žinojo visų gimtadienius, hobius, vaikų vardus ir šeimynines problemas. Knygoje apstu momentų iš prezidentūros kasdienybės, kolegų liudijimų, kartais smagių, o kartais ir jautrių pasakojimų. Tai knyga, ne tik užfiksuojanti faktus. Tai knyga, atskleidžianti kitą Dalios Grybauskaitės pusę. Tą, kuri nebuvo skirta viešumai, tą, kurią matė tik artimausi ar nematė niekas.

Knyga „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“
Knyga „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“

5. „Aš esu Vanagas

Lietuva turi ne vieną didvyrį, tačiau Adolfas Ramanauskas-Vanagas yra tas, kurio vardą žino kiekvienas. „Aš esu Vanagas“ – knyga, pareikalavusi didžiulio istoriko ir politiko Arvydo Anušausko darbo. Tai istorijos liudijimas apie vienuolika lietuvių nacionalinio pasipriešinimo vado kovos metų, jo suėmimą ir kankinimą. Knyga šokiruoja, o faktai sukrečia. Joje gausu unikalių nuotraukų, paties Vanago rašytų straipsnių, tekstų, dar niekur neatskleistų detalių apie KGB operacijas ir metodus. Taip pat joje yra ir Vanago žmonos Birutės Mažeikaitės-Ramanauskienės pasakojimas, jųdviejų dukros interviu. Tai knyga, kurią skaityti ne tik įdomu, tačiau ir reikalinga tam, kad pažintume Lietuvą, jos istoriją, už ją kovojusius žmones ir taip sunkiai iškovotą laisvę bei aukas, kurios ji pareikalavo.

Knyga „Aš esu Vanagas“
Knyga „Aš esu Vanagas“
Daugiau gerų knygų rasite www.zmonesknygos.lt.

Naujausi straipsniai