Tinklaraštininkė „Knygų Dama“ rekomenduoja: TOP 10 knygų įspūdžių kupinai vasarai

Tinklaraštininkė „Knygų Dama“ (Nora Žaliūkė) / „Fotopastelė photography“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-22 13:08
Vasara – poilsio ir malonumų metas. Metas, kada norisi prasmingai, bet smagiai išnaudoti kiekvieną akimirką. O poilsis su knyga būtent toks ir yra! Tik kaip nepasiklysti lavinoje naujų ir viliojančių skaitinių? Tinklaraštininkė „Knygų Dama“ (Nora Žaliūkė) atrinko 10 vasariškų knygų.

1. „Metai Venecijoje

Lietuvių pamiltos autorės Nicky Pellegrino kūriniai visuomet nukelia į kitas šalis. Šį kartą rašytoja kviečia aplankyti Veneciją. Žurnalistė Blek meta sau iššūkį – metus laiko gyventi Venecijoje ir... įsimylėti. Ji ir pati nepatiki, kai tai įvyksta taip greitai. Vos įkėlusi koją į Gondolos viešbutį ji sutinka Masimą – vienišą, itin patrauklų valdytoją ir juodu greit atranda kelią į vienas kito širdį. Apie savo avantiūrą, miestą Blek rašo ir knygą, kuriai vyras nelabai pritaria. Moteris gyvena ir dirba Masimo šeimos viešbutyje, kuriame nuolat sukiojasi ir buvusi vyro žmona, keldama Blek ne pačias geriausias emocijas. Kas bus, kai metai baigsis? Ar Blek ryšis kardinaliai pakeisti gyvenimą? Knygoje „Metai Venecijoje“ rasite ne tik įdomų, venecijietišką dvasią ideliai perkteikiantį pasakojimą, bet ir puokštę gardžiausių receptų, tad alkani geriau romano neskaitykite.

„Metai Venecijoje“
„Metai Venecijoje“

2. „Įniršis Romoj

Antroji itin šmaikščios ir į karštą veiksmą įsukančios knygos „Klasta Sicilijoje“ dalis. Meilužio apgauta ir apvogta Alvė lieka be nieko. Vos su keliais nužudytos dvynės sesers papuošalais, kurių vertė gal ir padės jai kurį laiką pragyventi. Bet Alvė nori ne to. Jos planas – sugauti išdaviką Nino ir atkeršyti. Nors jos sąskaitoje jau kelios žmogžudystės, stambios vagystės, ji sėda į lėktuvą ir vejasi vyrą. Romoje ją pasitinka ginkluoti žudikai, tačiau net tai nesustabdo moters: keršto troškimas didesnis už viską. Įveikdama vieną kliūtį po kitos, Alvė pamažu artėja prie tikslo. „Įniršis Romoj“ – juodu humoru, sarkazmu ir erotikos prieskoniu pagardintas trileris, nuo kurio bus sunku atsitraukti. O Alvė taps ta blogiuke, apie kurią norėsite skaityti ir skaityti.

„Įniršis Romoj“
„Įniršis Romoj“

3. „Kirkė

Tikras džiaugsmas istorinių romanų gerbėjams – lietuviškai pasirodė garsios JAV rašytojos Madeline Miller romanas „Kirkė“, apdovanotas gausybe premijų ir įtrauktas  į „Women's Prize for Fiction“ trumpąjį sąrašą. Tai unikalus kūrinys, pasakojantis graikų dievus, titanus ir... feminizmą. Galingiausiam iš dievų, saulės dievui helijui gimsta dukra Kirkė, kuri greit tampa jo nusivylimu: ji neturi jokių dieviškų galių, o ir įsimyli paprastą mirtingąjį... Kirkė daro viską, kad pavergtų vyrą, tačiau laimi dar daugiau – atranda savo galias, šiurpinančias net galingiausius. Helijas ištremia Kirkę į negyvenamą salą. Tačiau ir tai nėra paskutinis Kirkės išbandymas. Netrukus ji turės susiremti ne tik su dievų rūstybe, bet ir apsaugoti savo brangiuosius.

„Kirkė“
„Kirkė“

4. „Prarastų svajonių dvelksmas

Prancūzija – tačiau ne ta svajinga ir graži. Antrojo pasaulinio karo Prancūzija – okupuota ir pavojinga. Liuką įsisūnijo žydų šeima, kurios jis netrukus netenka. Artimieji išvežami į darbo stovyklą, o jis lieka absoliučiai be nieko. Lizetė užverbuojama tapti specialiųjų operacijų agente. Ji privalo pavergti įtakingo vokiečių pulkininko širdį ir padėti britų žvalgybai. Tačiau sutikus Liuką, jos pačios širdis pavergiama. Aplinkybės jų jausmams pačios blogiausios – kaskart vos pažvelgdami vienas į kitą jie rizikuoja, o to sau leisti negali vardan savo šalies. Jautri sudėtingos meilės, bandančios gyvuoti sudėtingiausiame istoriniame laikotarpyje, istorija.

„Prarastų svajonių dvelksmas“
„Prarastų svajonių dvelksmas“

5. „Tobula pora

Ši knyga – tobulas pasirinkimas visiems norintiems ir pasijuokti, ir paspėlioti, ir įsisukti į purvinas pinigingųjų intrigas. Nantaketas – prabangus turtuolių kurortas. Čia visi tobuli, gražūs ir laimingi, problemos tiesiog neegzistuoja. O jei tokių atsiranda, jos slepiamos po devyniais užraktais ir dirbtinėmis šypsenomis. Tačiau kuomet Bendžio ir Selestės vestuvių išvakarėse nužudoma vyriausia pamergė – suvaidinta idilė griūva. Detektyvas imasi darbo – apklausia kiekvieną šventės svečią, ir į viešumą ima lįsti nešvarios turtuolių paslaptys. „Tobula pora“ – įtraukiantis, pilnas netikėtų posūkių ir dramatiškumu prisotintas romanas, puikiai tiksiantis atostogoms.

„Tobula pora“
„Tobula pora“

6. „Meilės laiškas iš Monmartro

Dar viena svajingojo Nicolo Barreau knyga apie romantiškąją Prancūziją. Šį kartą autorius kviečia aplankyti Monmartrą. Rašytojas Žiuljenas su savo žmona kartu gyveno 33 metus. Tačiau ji mirė, kartu išsinešdama visą vyro laimę ir kūrybinį įkvėpimą. O leidėjas jau alsuoja į nugarą, laukdamas dar vieno šmaikštaus Žiuljeno kūrinio. Tačiau Elena paliko savo vyrui prašymą: parašyti jai po laišką už kiekvienus kartu nugyentus metus. Vyras taip ir padaro. Laiškus jis neša į Monmartro kapines, kur Elena ilsisi. Tačiau kartą, nešdamas dar vieną laišką, senųjų jis neberanda. Vietoje jų guli akmeninė širdis. Ar tai žmonos siunčiama žinutė? Jautri ir šviesi knyga apie tikrus jausmus, gyvenimiškus išbandymus ir žmogaus jėgas atsitiesti net po didžiulių nelaimių.

„Meilės laiškas iš Monmartro“
„Meilės laiškas iš Monmartro“

7. „Žmonės: kaip mes viską su*ikom

Nenorintiem romanų leidykla „Baltos lankos“ siūlo puikia išeitį – komišką ir ironišką knygą apie tai, kokias klaidas žmonija padarė ir vis dar daro. Autorius linksmai ir nuotaikingai veda skaitytoją po visą pasaulio istoriją, pasakodamas didžiausius mūsų susimovimus ir žeria vieną už kitą juokingesnius faktus. Apie girtą Austrijos kariuomenę, puolusią pačią save, keistus politinius pasirinkimus ir visą puokštę netikusių pasaulio valdovų sprendimų. „Žmonės: kaip mes viską su*ikom“ – glausta mūsų nesėkmių istorija, kuri skaitysis labai lengvai ir greitai, jog bus sunku atsitraukti. Stabtelsite nebent nubraukti juoko ašarą.

„Žmonės: kaip mes viską su*ikom“
„Žmonės: kaip mes viską su*ikom“

8. „Vasara, kai dingo Odrė Vaild

Mįslinga ir paslaptinga istorija, nukelsianti į 1959 metus. Keturios seserys vasarai atvyksta pas savo dėdę ir tetą į Eplkoto dvarą. Tačiau jis nebe toks jaukus, koks buvo prieš penkerius metus. Tuomet kaip į vandenį dingo dvylikametė jų pusseserė Odrė. Trys iš seserų su nelaime susitaikė, tik ne Margo. Vienmetė Odrės pusseserė negali pamiršti įvykio. Atvykus į dvarą visi prisiminimai dar labiau sukyla. Margo ima klausinėti, stengiasi rasti mįslės raktą, tačiau tuo tik erzina ramybės trokštančią šeimą. Ypač vyresnes seseris, kurios susidomėjo netoli gyvenančiais vaikinais. Vienas iš jų – buvęs Odrės draugas. Margo įtaria, kad jis kažką žino ir jos asmeninis tyrimas įgauna pagreitį.

„Vasara, kai dingo Odrė Vaild“
„Vasara, kai dingo Odrė Vaild“

9. „Žmogus ieško Dievo

Garsus žurnalistas, knygų autorius Ericas Weiner atsiduria ligoninėje, kurioje seselė užduoda jį sutrikdžiusį klausimą – „Ar jau suradote savo Dievą?“. Dėl šio klausimo ir gimė ši knyga. Visi mes žinome, kiek daug religijų yra, tačiau tuo žinios ir baigiasi. Ericas – prisiekęs keliautojas, ir šį kartą jo kelionių maršrutą sudėliojo būtent religijos. Jis lankėsi įvairiausiose pasaulio šalyse siekdamas susipažinti su kuo daugiau dievų, išnagrinėti kuo daugiau religijų, tikėjimų ir vildamasis, jog kuris nors jam prabils. „Žmogus ieško Dievo“ – be galo įdomi, įkvepianti ir užduoti klausimus skatinanti knyga.

„Žmogus ieško dievo“
„Žmogus ieško dievo“

10. „Tobuli gyvenimai liepsnoja skaičiau

Idealus romanas, norintiems lengvos, dramatiškos, tačiau nenuspėjamos ir itin pagaulios istorijos. Tarptautinio pripažinimo sulaukusi knyga apie po tobulais gyvenimais slepiamas paslaptis. Idiliškame Šeiker Haitse suplanuota viskas – kaip turi atrodyti namai, pievos ir net tvoros. Žmonos visada gražios, vyrai daug uždirba, vaikai gerai mokosi ir keliauja į geriausius universitetus. Gyventojai visada šypsosi, šeimos visada laimingos. Iki kol ramybę sudrusmčia atvykėlės – laisvos sielos meninkė Mija ir jos gražuolė dukra. Nepratusi prie nesugriaunamos tvarkos, Mija sudrumsčia nusistovėjusią rutiną, taip atverdama tamsių paslapčių Pandoros skrynią.

„Tobuli gyvenimai liepsnoja skaičiau“
„Tobuli gyvenimai liepsnoja skaičiau“

Daugiau gerų knygų rasite www.zmonesknygos.lt.

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama

„Huawei“ išmanusis laikrodis „Watch GT 3 Pro“ / Gamintojo nuotr.

Reklama