Tinklaraštininkė „Knygų Dama“ rekomenduoja: geriausi vasaros romanai nepamirštamoms atostogoms

Tinklaraštininkė „Knygų Dama“ (Nora Žaliūkė) / „Fotopastelė photography“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-27 09:01
Ieškote tikrai geros ir nepamirštamos istorijos? Štai – tinklaraštininkės „Knygų Dama“ (Noros Žaliūkės) pasiūlymai kiekvieno skoniui. Nuo meilės iki istorinių romanų. Nuo šmaikščių pasakojimų iki distopinio siaubo. Liepos 24-30 d. šias ir dar daugiau tinklaraštininkų atrinktų knygų galite įsigyti už ypatingą kainą internetiniame knygyne „ŽMONĖS Knygos“.

1. Tara Westover Apšviestoji

Knyga, sukrėtusi pasaulį. Tikra istorija apie moters ryžtą ir milžiniškas pastangas iš pagrindų pakeisti gyvenimą. Tara Westover nuo mažens gyveno radikalių mormonų, survivalistų šeimoje. Jos tėvai nepripažino nei šiuolaikiško mokslo, nei medicinos ar teisės. Savo gyvenimus jie skyrė pasiruošimui pasaulio pabaigai. Gyvendami kalnų gyvenvietėje, jie kaupė maisto ir vandens atsargas, tėvas su sūnumis dirbo ūkyje, o mama buvo savamokslė žolininkė ir pribuvėja. Visi šeimos vaikai buvo gimę namuose, neturėjo jokių dokumentų ir niekuomet nelankė mokyklos. Tačiau augant, Tarai kilo vis daugiau klausimų apie kitokį gyvenimo būdą ir mokslą. Ji panoro išmokti skaityti, rašyti ir slapta tam skyrė visas savo jėgas. Nuo jos nusigręžė visa šeima, tėvai pasmerkė, tačiau mergina savarankiškai įgijo aukštąjį išsilavinimą ir net istorijos mokslo daktaro laipsnį. „Apšviestoji“ – reali istorija, kuria sunku patikėti. Ji sujaudins, nustebins, kartais papiktins, bet abejingų tikrai nepaliks.

Knyga „Apšviestoji“
Knyga „Apšviestoji“

2. Frederik Bachman Čia buvo Brita Marija

Idealus pasirinkimas norintiems prasmingos, tačiau nesudėtingos istorijos. Brita Marija – kruopštumo, atidumo ir idealios švaros pavyzdys. Nei jos namuose, nei aprangoje niekada nepastebėsite nešvarumo, jos kalboje – nemandagaus žodžio. Manieros ir tvarka – Britai Marijais svarbiausi dalykai. Ji žino, kaip išvalyti bet kokią dėmę, sutvarkyti seniai sulūžusius daiktus, pagaminti kokį tik nori patiekalą. Bet nežino, kaip kaip elgtis su iširusia santuoka. Tik būdama šešiasdešimties ji ryžtasi palikti neištikimą vyrą ir pirmą kartą gyvenime susirasti darbą. Neturint jokios patirties tai labai sunku, tačiau atkaklumu ji pasiekia savo – įsidarbina laisvalaikio centro prižiūrėtoja mažame Borgo miestelyje.  Ir šis darbas apverčia idealiai tvarkingą moters pasaulį – Brita Marija turės daugybę kartų nusileisti, pasikeisti, patikėti, kad į savo gyvenimą išdrįstų įsileisti šiek tiek malonaus chaoso. „Čia buvo Brita Marija“ – nuostabi, puikaus humoro prisotinta knyga apie džiaugsmą, laimę, įsigyvenusius skaudulius ir išsilaisvinimą.

Knyga „Čia buvo Brita Marija“
Knyga „Čia buvo Brita Marija“

3. Alyson Richman Prarasta žmona

Nėra nieko geriau už gerą, emociškai stiprų, tačiau kartu ir jautrų istorinį romaną. Tarpukario Praha ir tikra meile liepsnojantys Jozefo ir Lenkos jausmai. Įsimylėjėliai dar labai jauni, tačiau susituokia nieko negalvodami. Deja, į nugaras alsuojant karui, bendru gyvenimu ilgai pasidžiaugti nepavyksta: jų keliai išsiskiria. Jozefas atsiduria Amerikoje, o Lenka... Aušvico stovykloje, kurioje merginai tenka praeiti tikrą pragarą. Tačiau nei skausmas, nei netektys ar badas nepriverčia pamiršti savo tikrosios meilės. Laikui nepavaldūs jausmai, siaubingas karo laikmetis, koncentracijos stovyklų žiaurumai ir drąsa, padėjusi išsigelbėti. Tikra istorija paremtas pasakojimas patiks visiems, norintiems nubraukti ašarą, įsijausti į sudėtingus išgyvenimus ir jaudintis kartu su knygos veikėjais, kuriems gyvenimas išbandymų tikrai nepagailėjo.

Knyga „Prarasta žmona“
Knyga „Prarasta žmona“

4. Natalija Krasnova Buvusieji

Natalija – graži, veikli komikė, radijo laidų vedėja, tinklaraštininkė ir mokytoja. Taip pat ji ir išsiskyrusi dviejų vaikų mama, išliejusi žymiai per daug ašarų dėl netikusių vyrų. Šioje savo knygoje Natalija nesiskundžia ir nemoralizuoja, nesišvaisto pikantiškomis detalėmis ir nemoko, kaip išsirinkti tinkamą partnerį. „Buvusieji“ – nuoširdi ir atvira patirčių knyga, kalbanti apie įvariausius vyrų tipažus ir kaip su kiekvienu iš jų gyventi, ko tikėtis iš santykių ir kaip nepasimauti ant netinkamo kabliuko. Natalija taip pat kalba ir apie moteris bei jų daromas klaidas, kurios vėliau virsta virtine problemų. Šmaikščiai ir įtaigiai kalbėdama apie asmenines situacijas, rašytoja veda skaitytojus per painų santykių labirintą paversdama jį aiškiu ir suprantamu žemėlapiu. Autorė neslepia, jog knygoje nebus laimingos pabaigos – gyvenimas ne iš to padarytas. Tačiau vertingų patarimų, kaip pamiršti, paleisti ir gyventi toliau, ji garantuoti tikrai gali.

Knyga „Buvusieji“
Knyga „Buvusieji“

5. Naomi Alderman Galybė

Pribloškiantis ir sukrečiantis kūrinys apie kitokį pasaulį. Pasaulį, kuriame visą valdžią ir galią perima moterys. Jų kūnuose užgimsta visą griaunanti energija, pirštai kibirkščiuoja elektra, žvilgsnis žudo, o širdys prisipildo keršto troškimo. Keršto už ilgus lyčių nelygybės, pašaipų, prievartos ir sumenkinimo metus. Moterys buriasi, jungiasi, kovoja, garsiai kalba ir baugina galia. Vyrai nebeturi jokios kontrolės: viskas moterų rankose. Išties originali knyga primenanti Stepheno Kingo braižą ir pasakojanti apie tai, ką valdžia daro su žmonėmis. Tai ne tik gąsdinantis ateities scenarijus, bet ir žmogiškumo nagrinėjimas perversmo fone. Knyga patiks tiek fantastikos, tiek moderniosios literatūros gerbėjams. O ieškantiems literatūroje kitokių spalvų ši knyga – tikras desertas.

Knyga „Galybė“
Knyga „Galybė“

Dar daugiau tinklaraštininkų atrinktų knygų už ypatingą kainą ieškokite čia.

Naujausi straipsniai